Chiul și lene. Întineresc?

Drept zic, ieri după amiază am chiulit de la Păpușu. Afară ningea liniștit, iar pe străzi era cam lunecuș, așa că am decis că nu mă pot încumeta pe coclauri, cu machineta mea, deși e proaspăt încălțată de iarnă. Ca să ajung acolo, trebuie să trec un deal cam abrupt, cu multe serpentine strânse și cu șoseaua ruptă de alunecările de teren. Ieri nu m-am simțit în stare să fac pe Ana lui Manole, așa că am fost fata babei cea puturoasă, adică am rămas acasă. Mai exact, în pat, de unde mă ridicam doar ca să-mi iau o cană de apă sau să conversez cu ”peștișorul” încurcat printre cărnuri,  cârnați, table de slănină, tobă și caltaboși. Și bine am făcut, fiindcă n-am avut decât un pacient, pe care l-am rezolvat, împreună cu asistenta de acolo, telefonic. Nimic grav. Așa că am lenevit, uitând până și de serbarea Ziurelului, lucru pe care nu mi-l pot ierta. Soră-mea asta… putea să dea și ea un telefon de aducere aminte… Așa, m-am ales doar cu pozele…

Lenea asta… te încarcă cu… nu cu energie, ci și cu mai multă lene, așa că acum mi-e greu al naibii să mă adun de prin colțurile casei, să mă ferchezuiesc și să plec la ale mele. Dar știu că n-am ce face, așa că trag aer adânc în piept și purced pe drumul aspru al zilei. Of!

Ne mai auzim, ne mai vedem, că n-am terminat ce am avut de zis! happy

Trackbacks

  1. By Politică de centru | Ioan Usca on 15 decembrie 2010 at 08:51

    [...] opţiuni de centru: Melami, Răzvanrc, Andi Bob, Cristian Lisandru, Gabi123, Supravieţuitor, Theodora Marinescu, [...]

  2. [...] Chiul și lene. Întineresc? Wed Dec 15, 2010 8:35 am Drept să zic, ieri după amiază am chiulit de la Păpușu. Afară ningea liniștit, iar pe străzi era cam lunecuș, așa că am decis că nu mă pot încumeta pe cocaluri, cu machineta mea, deși e proaspăt încălțată de iarnă. Ca să ajung acolo, trebuie să trec un deal cam abrupt, cu multe serpentine strânse [...] [...]

  3. [...] Carmen Negoita, Gabriela Elena, Noaptebunacopii, Mirela, Teo Negura, Cristian Dima, Gabriela Neagu, Melami. This entry was posted in reflectii and tagged barbati, dans, nunta, petreceri, plutire, seductie, [...]

  4. By PONTA vs DRACU | Madi şi Onu Blog on 15 decembrie 2010 at 14:51

    [...] înţeles eu despre Băsescu  este că “nu-i ca Geoană”. Şi ce mai ştiu, tot despre acest Mefistofeles al politicii româneşti, este că s-a mai jucat o dată cu finul ex-preşedintelui [...]

  5. By Ultima ninsoare « Blogul lui Teo Negură on 15 decembrie 2010 at 23:26

    [...] Savitsky, Gand licitat, Geanina, George, G1B2I3, Hai ca se poate, Ioan Sorin Usca, Luka, Melami, Mesterul Manole, Mirela, Mnealui, Nice,  Adela, Pavaj de catifea, Red Sky, Secret, [...]

  6. By Năbădăiosu` şi Moşu` « Cristian Dima on 16 decembrie 2010 at 01:09

    [...] Savitsky, Gand licitat, Geanina, George, G1B2I3, Hai ca se poate, Ioan Sorin Usca, Luka, Melami, Mesterul Manole, Mirela, Mnealui, Nice,  Adela,Pavaj de catifea, Red Sky, Secret, [...]

  7. By Eu și Moș Crăciun « Un blog cu năbădăi on 25 octombrie 2012 at 13:32

    [...] Savitsky, Gand licitat, Geanina, George, G1B2I3, Hai ca se poate, Ioan Sorin Usca, Luka, Melami, Mesterul Manole, Mirela, Mnealui, Nice,  Adela,Pavaj de catifea, Red Sky, Secret, [...]


160 Comments

  1. aA
    Posted 15 decembrie 2010 at 09:55 | Permalink

    neata buna la cine o fi! aici ninge marunt si e frig!
    ai ratat Ziurelul dansand si cantand! musai sa-l pui sa-ti arate cum a prestat, ai reprezentatie pentru tine special!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. Posted 15 decembrie 2010 at 10:16 | Permalink

    ei…nu ti-e lene. E doar o dispozitie trecatoare. Te-ai inmuiat, te-ai facut pufoasa, ca zapada de afara. happy Imi amintesc un afis cu o maimutica, stand intr-un colt si meditand:” Cand ma apuca lenea, ma asez intr-un colt si astept sa-mi treaca!”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. kekee
    Posted 15 decembrie 2010 at 10:19 | Permalink

    Doaaaamneee ce scumpă-i câte o zi d-asta în care “gozeşti” tătă zâua.
    Nica nu-i mai încărcător de baterii.
    Şezi numa şi nu faci nimic.
    Nici măcar nu gândeşti.
    ps.
    Nealcoş îi Ziurelu’.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 10:30 | Permalink

    @Găbița
    Așa aș face și eu, dar uite că nu pot! Am sare pe coadă, nu alta!
    @kekee
    Nu-i așa? Iote-l ce românaș fălos îi! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. Posted 15 decembrie 2010 at 10:41 | Permalink

    mai,mai,mai..ce ingeras patriot avem noi.

    las ca de lene suferim mai multi..si de chiul.
    ieri a ,,chiulit” fimiu..azi eu.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 11:33 | Permalink

    Io am asa o leneeee si asa un chef de viataa… de m-as baga intr-un cavou si as trage capacul (as lua doar o sticlutza cu ceva cognac si poate o aspinrina in caz ca ma ia durerea de cap).

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. Posted 15 decembrie 2010 at 11:40 | Permalink

    He he, “patriotul” meu nici nu stia ce inseamna costumul traditional pe care il purta. El era foarte incantat si imi zicea: Mami, uite, sunt “omul popular” rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 12:06 | Permalink

    Pupam Ziurelul cel scump si ingeras dupa rol.

    Lasa ca pina se insoara or sa mai fie o sumedenie de serbari, nu se termina acum. Deci leneveste in contiunare, cred ca ai niste maestrii de la care poti invata, aia cu coada si mustati.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 12:56 | Permalink

    Blanche, stiu io pe cineva care se intereseaza de porturi populare romanesti.
    Asa cu zona de unde sunt, poate un obicei ce inca se mai pastreaza. Daca nu e deranj prea mare si mai ai poze poate imi trimiti ceva. Nu pe adresa asta aiurita de planeta, ci aia cu big hug

    PS: no, ca tot m-am miscat si am mai scris ceva. Amu iar tra sa ma duc sa caut masina. Futui ca m-am saturat de zapada crying

    big hug de la mine pt. Ziurel ca tare dulce-i.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. Posted 15 decembrie 2010 at 13:00 | Permalink

    Cu siguranţă mai ai multe de spus şi eu mă amuz de fiecare dată când îţi citesc întâmplările din viaţă. Ziurel ar trebui să îţi dea o pedeapsă mare… Cum să uiţi de serbarea lui?!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. aA
    Posted 15 decembrie 2010 at 14:14 | Permalink

    as putea sa jur ca am comentat de dimineata. cred ca mi l-a sters zapada winking
    ziceam ca neaparat trebuie sa pui ziurelul sa performeze acasa sa vezi ce ai pierdut!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 14:20 | Permalink

    Blanche, un frumusel “omul nostru popular” laughing Bai, is asa de dulci acum la varsta perlelor ca’ti vine sa’i mananci de dragi ce ti’s!!
    Mel, la mine starea de lene e o stare de normalitate. Eu ar trebui sa va anunt cand sunt activa laughing adica taman invers fata de tine! muhahaha!
    Laura, te pup kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 14:32 | Permalink

    Laura, eu am numai adresa aia cu planeta crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 14:41 | Permalink

    Am examninat poza aia in care e ingeras rolling on the floor Ziurel e meserias, expresiv tot! Fetita de langa el, sta parca’i muncita, cu umerii cazuti iar cea din margine parca’i lelea Floarea, cu panataloni de trening pe sub fustana aia pe care si’o tine foarte “gratios” si cu bocanci de iarna rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. Posted 15 decembrie 2010 at 14:58 | Permalink

    @Giana
    kiss merci, merci!

    Referitor la poza cu ingerasii, sa stii ca fetitele alea doua din dreapta lui sunt de fapt…baieti! Nici eu nu stiu de ce le-au dat rochiile alea pe ei rolling on the floorAsta o fi costumatia de inger la moda?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:03 | Permalink

    Giana, las’ ca pe aia o cam citesc. Ailalta e doar ca are spatiu mai mare si e platita, dar pe aia nu o prea citesc acum. Ailalta e de probleme serioase hee hee Chestia e ca de-mi trimiti o poza la asta cu planeta e casuta plina si apoi tot tra sa sterg. Noa, ce-i pe gratis…

    Io eram convinsa ca toti trei is baieti. Mie tare imi place si de lelea Floarea rolling on the floor Are ceva artistic. Ziurel se vede ca stie ca va fii pozat si se uita direct in aparat happy Iar cel din mijloc sta si el acolo, na, musai ca de voie buna big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:04 | Permalink

    No, ca pana m-am cacait io sa scriu o desvaluit Blanche happy Ce i-am mai ghinit hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:07 | Permalink

    Pai chiar, care-i femininul de la inger? Dracoaica confused ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. Posted 15 decembrie 2010 at 15:09 | Permalink

    @Laura
    Poze cu Ziurel in haine populare nu am altele decat asta de pe blog. Mai am cateva de la un festival din asta traditional, facute in multime, daca te intereseaza… cu placere happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:24 | Permalink

    Baaai, da’ sefa chiar trage chiului azi hee hee

    Blanche, da. Mersi fain kiss

    Amu o tai la trebi, ca cel din mijloc. De musai ca de voie buna. Mai pe seara kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:50 | Permalink

    Ho, măi, că abia venii de pe teren.
    Că așa-i la noi! Cum scade temperatura sun 10 grade, toate mămicuțele te cheamă acasă. Prin parc, cu landourile pot sta, dar pe la noi nu prea pot da.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 15:53 | Permalink

    Blanche, puteam sa jur ca’s fete rolling on the floor ahahaha!
    Laura, ingerasa e femininu’ big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 17:05 | Permalink

    @ slvc Pai daca-i pe-asa, atunci serveste un ceai de struguri cu niscaiva scortisoara, trage-ti sufletul si stai la o vorba cu noi.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 17:28 | Permalink

    Da, numai că-s încă la serviciu.
    Când ajung la domiciliu, cu plăcere! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 18:12 | Permalink

    Miorlau, ceaiul e pentru oamenii bolnavi big grin Noua ne trebe o palinca winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. Posted 15 decembrie 2010 at 18:36 | Permalink

    Cum să uiţi de serbarea lui Ziurel? La ce vârtej fain are big grin … trebuia să fii acolo cu aparatul foto, cu camera de filmat… Nu ţi-a reproşat Ziurel? Sau era atât de concentrat să nu uite cântecelele încât nici n-a observat că ai lipsit? happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. Posted 15 decembrie 2010 at 19:31 | Permalink

    Buna seara!

    Mel, ce romanas de soi e Ziurel! Sa traiasca si sa fie sanatos!

    Cat despre lene… cateodata nu strica o țâr de zăbavă happy Pupici multi, multi, multi (abia sa-i poti duce)!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. mishulake
    Posted 15 decembrie 2010 at 20:15 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=r4_PRmHcyiU
    Desperados / Lenea

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 20:40 | Permalink

    Mishulake rolling on the floor

    Ce faza mi-o placut cel mai mut o fost fata cu “du-te dracului cu banii tai cu tot” rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 20:43 | Permalink

    Buna seara Leidi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. Posted 15 decembrie 2010 at 21:00 | Permalink

    Laurita happy kiss

    Mishul, pupici, Maria Ta! Ceva bancuri? happy Am fo 2 tari laughing)))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:05 | Permalink

    Salut, salut!
    Până acum am pus diacritice la textul lui pepe!
    Mâine, îl lansăm pe zăpadă, că la apă nu prea e cazul!
    Fiți pe fază, că nu știți ce pierdeți! happy
    @Leidi
    Hai cu bancurile! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:09 | Permalink

    Leidi, hai, vorba sefii happy

    SEFAAA, apoi io nu cred ca pot fi pa premiera crying crying crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Posted 15 decembrie 2010 at 21:10 | Permalink

    Buuuun! Astept cu interes! big grin

    Da’ hai sa dau cele doua bancuri… de fapt 3! Poate se incalzeste lumea laughing))

    Un individ avea nevoie de un instalator, aşa că îl roagă pe un prieten să-I comande unul. Zis şi făcut. Pune mâna pe telefon şi-l sună pe instalator:
    - Bună ziua…
    - Sunt fierbinte, ce doriţi?
    - Ce număr de telefon MI-a dat ăsta?, se întreabă omul, care închide telefonul şi formează numărul din nou.
    - Alo?… aş dori…
    - Alo… Sunt fierbinte…
    - Auzi, cucoană… Eu nu-MI văd capul de treabă şi matale îţi arde de alte alea.
    Trânteşte telefonul şi-l sună pe prieten:
    - Bă, ce număr de telefon MI-AI dat? Că-MI răspunde una şi-MI spune că-I… Fierbinte…
    - Păi Fierbinte Ion îl cheamă pe instalator. Cred că ţi-a răspuns nevastă-sa.

    O blonda se gandea ea ca daca se va vopsi bruneta va fii mai inteligenta… S-a vopsit blonda si a decis sa plece in lume sa vada daca a devenit mai desteapta… In timp ce se plimba cu masina vede un cioban cu niste oi… Se opreste langa cioban si-I spune:
    - Nene daca iti spun din prima cate oi AI aici imi dai una?
    - Da fata mea, IA spune!
    - 384
    - Doamne, Dar ce inteligenta esti dumneata, IA o oaie!
    Blonda suie oaia in masina si cand se plece ciobanul ii spune:
    - Doamna daca iti spun ce culoare are parul tau natural imi dai oaia inapoi?
    - Ia spune nene !
    - Esti blonda !!
    - Cum v-ati dat seama ?
    - Pai MI-ati luat cainele !!

    Ion si Marie, proaspat casatoriti. Se f… Toata ziua, dimineata, la pranz, seara. Intr-una din dimineti, ies si ei afara, sa faca piata, cand, lui Ion ii vine brusc, chefu`.
    - Tu Marie, io ti-o trag, chiar amu !
    - Mai Ioane, nu fi nebun, mai, NE vede lumea !
    - Nu ma-ntereseaza, io ti-o trag ! Tu te-apleci, te faci ca te uiti prin iarba, si io ti-o trag din spate…..asaaaa….bine…amu, numa un pic du-te inspre dreapta…asaaaa….amu, numa un strop mai inainte….asaaa bine, amu….un miez mai catre stanga…
    - Ma Ioane…d-apoi TU ce faci, mai ? Apoi ma f……. Ori MA PARCHEZI ?!!!?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:12 | Permalink

    Deci la primul rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. Posted 15 decembrie 2010 at 21:14 | Permalink

    laughing)))) 898989 laughing))))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:14 | Permalink

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    Tocmai mi-am amintit că pești a parcat prost mașina în curte… big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:15 | Permalink

    Si alalalte doua is faine laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. Posted 15 decembrie 2010 at 21:15 | Permalink

    Te duci, Mel ?laughing)))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:15 | Permalink

    Sefa, se vede ca nu-i neamt pesti al tau rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:23 | Permalink

    Leidi, io ma intreb ce vroia sa faca blonda cu oaia. Ca friputura nu prea imi vine sa cred hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:24 | Permalink

    Păi, m-aș duce, că nu l-am mai ajutat de mult cu parcarea. rolling on the floor
    Mai cu dinții, mai cu treaba… că de-aia nu mai știe parca ca (scuze!) lumea! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. Posted 15 decembrie 2010 at 21:28 | Permalink

    laughing)) o fi fost hermafrodita, nu? aaa big grin sau avea un strapon pe care voia sa’l incerce ? (Mel, punem patratelu’ rosu?)

    Mel happy scuzele is acceptate!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:30 | Permalink

    O sentinta in legatura cu divortul (GIANUCOO, fii pe faza, desi sper sa nu ajungi acolo).

    Deci daca dupa divort cainele e la sot, fosta nu are voie sa viziteze cainele daca nu ii da voie fostul. Cu asta s-au ocupat judecatorii aici laughing

    Argumentul: ce e valabil pentru copii nu e valabil si pentru caini. La copii se urmareste binele copilului, pe cand vizita cainelui are ca motiv starea emotionala a celui fara caine. Maaai, daca nu au unii probleme. Desi pe de o parte pot intelege chestia cand ai animalute si divortezi.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:32 | Permalink

    Sefaaa, bai sa chinui pestisorul asa… hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:39 | Permalink

    Merge trenul liniştit pe calea ferată şi brusc o ia la dreapta!
    Iese de pe calea ferată şi o ia prin aratură, porumb, cartofi, lucernă, iar porumb, pădure,

    cartofi, iar lucernă şi iese inapoi la calea ferată şi merge mai departe. Pasagerii şocaţi, se

    …duc la mecanic sa vadă care-i treaba. Intrebat de cele intamplate, mecanicul le răspunde:

    - Era unul la vreo 200 m , care se căca pe calea ferată, ce era sa fac?!Pasagerii:

    -Trebuia să-l calci, in morţii mă-sii!

    Mecanicul:

    -Păi tocmai in lucernă l-am ajuns!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:39 | Permalink

    Scufita Rosie beata moarta in intr-un sant la marginea padurii intr-o splendita dimineta de vara dupa o petrecere la casa piticilor. O vaca o vede si se gandeste ca poate i-ar prinde bine Scufitei un pic de lapte bun si proaspat direct de la sursa. Se apropie cu ugerul de Scufita Rosie si o indemna sa suga. Scufita Ros…ie deschide pe jumatate ochii vede ugerul si spune:
    - O.K. baieti, da pe rand ….

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:43 | Permalink

    Miorlau, baaai, dar ce umor “negru” ai laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. Posted 15 decembrie 2010 at 21:52 | Permalink

    hee hee)))))))))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:53 | Permalink

    rolling on the floor
    Obedientă Scufița! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:55 | Permalink

    Sau cu reflexe de profesionista rolling on the floor))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 21:59 | Permalink

    Săraca! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:17 | Permalink

    Sefa, acum baga si un vinisor fiert ca inghetaram pe la usa winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:18 | Permalink

    Pepe, ma uitam in oglinda laughing
    Vorba aia “tara arde… si baba se piaptana!”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:19 | Permalink

    @Laura
    Stai ca salutam, te pupam si io, da´ facu grabitul de pepe din faruri si din clapson, de ma trasei la mine-n cutiuta.
    Ziceai ca trece acceleratu´ happy

    @pepe
    pai io aveam cate doua, sa nu inseninez pe la sevice dejaba!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:21 | Permalink

    Vorba alora de la Vacanta Mare, cand inca mai aveau umor:
    In dreapta padure, in stanga padure iar cand ma uit in oglinda ce vad?
    Eu…
    Cam asa faceai si tu.
    Tocmai spusa Moise Guran ca Germania are tot timpul un excedent la PIB. Cre’ ca de la tine i se trage. Hehehehehehehe

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:22 | Permalink

    @Andru’
    Doo, claxoane? Sau pompe?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:23 | Permalink

    Pepe aia cu doo la Andru nici io nu pricepui hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:23 | Permalink

    @Laura
    Chiar esti Sor-mea! In acelasi loc, la iesire din oras, sub pod, m-au oprit de 2 ori si mi-au dat amenda ( una cu bani si puncte, alta doar cu puncte ) pentru viteze de raliu: 64 si 67 km/ora. happy

    @pepe
    doua pompe si… doua claxoane – cu al meu!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:24 | Permalink

    Las’ ca ne dumireste ea. Ca stie ca suntem uameni dastepti dar uneori avem pulberea cam uda si nu percutam la prima incercare. Hihihihihihihihi

    Le
    Andru, cu al tau al doilea. laughing laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. Posted 15 decembrie 2010 at 22:24 | Permalink

    Andruska, pupici!

    Noapte buna!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:26 | Permalink

    Pepe, si trag de ala toate tarile. De aia ii preocupa pe nemti chestia cu italia acum. Ca daca si astia o duc rau si au nevoie de imprumuturi de unde crezi ca iau? De la jermanica. Si cine plateste in jermanica? Omul de rand ce-si plateste impozitul, taxele, amenzile hee hee (aici autobanda nu costa maut, dar de nu te parlesc astia cu amenzile de mai bine ar baga maut; is aparatele exact in locuri unde nu te astepti… cati nu stiu care or platit pe autobenzi o gramada de bani).

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. Miorlaupufos
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:27 | Permalink

    Ion si Maria s-au dus la padure sa culeaga fragi si mure. Si pentru ca era lume multa in padure au cules fragi si mure.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:27 | Permalink

    Noapte buna, Lady! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:28 | Permalink

    Las’ ca stiu sa faca si economii. Ca degeaba plateste omul de rand daca statu’ nemtesc ar risipi tot , asa cum face Statu’ Palma Barba Cot asta al nost’.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:29 | Permalink

    Andru, am noroc ca puncte nu mi-au dat. Doar bozonarul l-au usurat laughing

    Apoi aia e viteza de raliu?

    Pepe rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor “pulberea cam uda”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:30 | Permalink

    Leidi, noapte buna kiss (baaai ce am ras la mantranslatorul tau laughing )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:31 | Permalink

    Pai pe umezeala asta. Ce te astepti? winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:31 | Permalink

    Miorlaule, aici m-ai încuiat de tot… sad
    Vorba lui pepe, e pulberea cam udă. Și fitilul cam scurt! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:32 | Permalink

    Pepe, un stat mai social ce jermanica nu stiu sa existe. In ce privesc cheltuielile sociale alea sunt extrem de mari. Coruptia nu e asa mare, asta-i. Coruptia aia ne omoara si pe noi si pe italieni sau altii.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:32 | Permalink

    @Laura
    Pai, tocmai ca nu!
    D-aia nici n-am avut inspiratie la ”discutii”.N-am avut de ce sa ma leg. Incercam sa ma obisnuiesc cu ideea ca-s un pericol in trafic

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:33 | Permalink

    Io acu’ pricepui. Hihihihihihihi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:33 | Permalink

    Noapte bună, Leidi! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:34 | Permalink

    Sefa, io cred ca e faza ca si cu parcarea laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:35 | Permalink

    Pepe, nu ma lasa sa bajbai in nestiinta batting eyelashes

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:36 | Permalink

    Andru, in oras ai voie doar 50, dar in afara…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:37 | Permalink

    @Strigo
    Am vazut dupa cum merg serviciile publice. Sfoara nu alta. Tramvaiul, autobuzul, metro-ul astea cu care am avut de-a face. Eu n-am intalnit politist neamt care sa nu stie engleza. Si i-am mai intrebat cate ceva, macar dintr-o curiozitate morbida : Bah, de dai dreacu’ astia chiar stiu toti engleza?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:38 | Permalink

    Miorlau si au facut marmelada sau ceva de baut?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:38 | Permalink

    Un’ sa te luminez?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:39 | Permalink

    @Laura
    Da, 50km/h, dar incep sa amendeze de la depasirea cu 10km/h. Deci un 57-58 este bun simt sa nu patesti nimic.
    Si in afara, cat te lasa starea drumului si inconstienta personala happy

    LE Acum am inteles ca zicei la tine! Scuze!
    Deh, tot blonda am ramas happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:40 | Permalink

    Hahahahahahahaha. Or fi facut si una si alta, dar sigur n-au facut omleta ca n-au avut unde sa bata oole. Hihihihihihihihihi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:40 | Permalink

    Pepe, nu stiu toti engleza, dar inceraca sa fie amabili si sa-ti sara in ajutor. Si mie imi plac aici mijloacele de transport, ca te poti baza in general pe ele si sunt destul de curate.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:42 | Permalink

    Te cred, dar eu cre’ ca i-am intalnit pe ai de stiau. Sau poate ca e si oras turistic. Ca si-n Viena, tot asa.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:42 | Permalink

    Cred ca si in Ro e 50 km/ora in oras, nu?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:43 | Permalink

    Da, strigo. 50.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:43 | Permalink

    Pai Pepe am crezut ca te-ai prins: are Andru doua pompe sau doua claxoane? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:45 | Permalink

    Pepe au facut spuma hihihihi…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:45 | Permalink

    Baaai, alea-s air-bag-uri!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:46 | Permalink

    Da’ Giana, unde-i? Urmeaza o despartire romantica de bradutii ei… hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:48 | Permalink

    Andru, deci acum mi-e pulberea nu uda, ci leorca de uda laughing (ca nica nu mai pricep)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:50 | Permalink

    Giana nu se desparte!
    Doar nu pierde timpul. Impatureste de zor cati braduleti poate, ca sa inghesuie cati mai multi in jamantan happy
    Si le iesplica ce fumos-i acasa!

    PS Acum, ca zici tu, parca nici io n-as mai jura ca inteleg rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:52 | Permalink

    Hai, bre, că sughiță fata și nu mai reușește să-și închidă geamantanul cu cetină! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:52 | Permalink

    Las ca pepe stie. El ne salveaza cu pompa lui laughing (era sa zic trompa, da’ era Zac care si-a öuat trompa si a tulit-o hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:55 | Permalink

    Paote ne aduce si noua vreunul, din ala care sa ne faca masaje. Io asa vreau.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  95. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:57 | Permalink

    Ha, ca nici io’ nu mai pricep.
    Aaaaaaaa, m-am prins de ce nu va mai inteleg. Unde pitularati beutura. Hai scoateti-o repede ca am goarna uscata ca Sahara.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  96. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 22:57 | Permalink

    Bine si fara masaje, daca stie sa gateasca happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  97. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:01 | Permalink

    Pepe, ia de aici happy Hai noroc!

    http://www.youtube.com/watch?v=8UP0h4bFlJ4&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  98. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:03 | Permalink

    Bag sama ca cauti berbantu’ perfect.
    La dorinta ta merge bancu’ asta:

    O tipă se plimba pe plajă când deodată dădu peste lampa fermecată. O ridică, o frecă şi apăru Duhul. Tipa, încântată, îl întrebă dacă îi poate îndeplini trei dorinţe.
    Duhul zise: „Nu. Din cauza inflaţiei, a veniturilor reduse, nu-ţi pot îndeplini decât o singură dorinţă. Deci, care ar fi aceea?“.
    Tipa, fără ezitare, spuse: „Vreau să fie pace în Orientul Mijlociu! Vezi harta asta? Vreau ca toate ţările astea să înceteze să se războiască!“.
    Duhul se uită la hartă şi exclamă: „Doamne Iisuse, femeie! Aceste ţări sunt în război de mii de ani! Nu cred că asta se poate face, aşa că pune-ţi altă dorinţă!“.
    Tipa se gândi un minut şi spuse: „Ei bine, niciodată n-am fost în stare să găsesc bărbatul potrivit. Ştii tu, un bărbat care să fie atent şi amuzant. Căruia să-i placă să gătească şi să ajute la curăţenia casei, care să fie bun la pat, căruia să-i placă părinţii mei, care nu se uită la emisiuni sportive şi care să fie credincios. Asta îmi doresc… un partener de suflet!“.
    Duhul privi lung, oftă adânc şi spuse: „Mai dă-mi să văd, dracului, încă o dată, harta aia!!!“.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  99. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:05 | Permalink

    Hai , lasa vrajeala. Cum sa cant daca n-am beut ni’ca ? Da sticloanta n-o mai pupa atat ca nu tie ruda. Hihihihihihihi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  100. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:09 | Permalink

    Măi, dar ce se mai grăbește strigo să ți-o dea! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  101. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:10 | Permalink

    Sigur ii este ceva ruda. Si cre’ ca apropiata ca tare greu se desparte de ea. Ehhhh, fire sensibila. Hihihihi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  102. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:13 | Permalink

    Hai măi, că ți-o dă! Curată! Că nu cumva oi vrea-o murdară, cu urme de alcool în ea! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  103. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:13 | Permalink

    Aduceti harta laughing
    Pepe BUUUUUN bancul rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  104. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:15 | Permalink

    Si io nici macar nu am asa multe pretentii hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  105. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:17 | Permalink

    laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  106. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:17 | Permalink

    Hai ca recunosc!
    De doua ori i-am furat-o, pana acum!
    Dar si ea mi-a dat peste mana happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  107. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:18 | Permalink

    EA:
    Relatia noastra a fost de la inceput o greseala!
    EL:
    Cui ii zici tu asta? eu de fapt am fluierat atunci dupa taxi!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  108. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:20 | Permalink

    Eeeee, deci asa merge cu Strigo? Ca o stiam fata serioasa, dar cand colo, are lipici pe mana.Nu ma mai joc. Ma duc la birt sa-mi iau o slibovita si o beau singur.Ete’ asa… sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  109. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:20 | Permalink

    Andru, deci tu esti de vina ca amu e razboi acolo hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  110. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:21 | Permalink

    Bun, bun laughing laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  111. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:21 | Permalink

    Hai sa ne hotaram. Eu vorbesc de beutura si voi de harti?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  112. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:22 | Permalink

    Pepe, un cognacel ceva? sau vinisor fiert? Io am cam dat-o pe vin fiert. Si daaaa, am fost la pravalie si am nimerit sticla cu vin de struguri, nu de afine laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  113. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:23 | Permalink

    Vin schiert cu scortisora? Sau o tuiculita schiarta cu boabe de piper negru’. Mda.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  114. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:24 | Permalink

    Dragilor, io cred ca am avut o zi grea si reusesc sa raman mereu la alt comentariu decat voi. happy
    Un singur lucru mi-a inseninat ziua si-l impart cu voi( cam cu jena ):
    Azi plec in tromba pana in apropierea orasului, la vreo 50 km, cu oaresce treburi care nu mai sufereau amanare. Ce mai, eram pe ceas!
    Ma cocot in viteza pe autostrada si dau bice. Nici 5 km, ca-mi dau seama ca-mi sticleste becul rosu la benzina. Drace! Habar n-am de cand. Prima benzinarie e la inca 10 km.
    Ajung cu emotie ( pen´ca forjam masinuta ) si, bucurie maxima: nu-i de care-mi trebuie. S-a schimbat franciza.
    Hai mai incolo. Inca 10 km cu ochii pe ceas si pe…ceas(ul de la rezervor).
    Ma hotarasc sa alimentez si trag langa pompa.
    Dl benzinar politicos: invers, va rog, ca busonu-i pe partea cealalta si mi-e ca as zgaria porbagajul cu furtunul de la pompa. Zambesc dragut, ma catar in masina, fac un tur de pompa cu masina, ma dau jos si astept sa ma bage-n seama.
    Nu intarzie: stiti, imi explica cu compasiune, ati inconjurat pompa si …tot gresit ati tras. Il busea rasul de-i venea sa se intoarca cu spatele sa nu-l vad.
    Fac fete, fete, revin la caldura in masinuta, fac cu stangacie manevrele necesare ca sa ajung in pozitia comoda de alimentare si decid ca-i momentul meu sa salvez situatia:
    Ma dau jos vijelie si cu gura mare: Domnu´, n-ati mai vazut blonda la volan? Crezi mata ca m-am vopsit degeaba?! Uite, na, de ce!
    Am avut noroc, c-a fost gentleman si ca mi-a dat sansa sa troznim amandoi intr-un ras sanatos.
    Imi crapa obrazul de rusine…
    Stiu ca pare banc prost, dar culoarea asta blonda chiar ma urmareste!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  115. silavaracald
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:26 | Permalink

    Hărți!?
    De care?
    De-alea desenate pe cearșaf? rolling on the floor
    Adică, știți, pe timpuri, corăbierii… hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  116. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:26 | Permalink

    Ehhh, oboseala. laughing laughing laughing laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  117. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:28 | Permalink

    Pepe, hai s-o dam pe palincuta fiarta cu piper si ceva zaharel. Sa.i facem in ciuda la Giana hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  118. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:29 | Permalink

    Andru rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    Bai, dar un nu pricep. Ce avea tipul de la benzinarie cum bagi tu benzina?

    PS: si eu ma uit sa parchez pe partea unde e busonu, dar de nu nimeresc e furtunul lung… trag de el happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  119. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:30 | Permalink

    Palinca se fierbe? Nu stiam. Pai nu ia foc? SAu aia mai slaba.
    Stai Strigo, nu strica bunatate de palinca, ca-ti dau o tuica olteneasca de nu te imbata decat de la un litru in sus. Si asta daca este din aia “tare”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  120. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:31 | Permalink

    Sefa, io cre ca n-am apucat vremurile alea, ca nu stiu ce harti is acelea big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  121. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:33 | Permalink

    Pepe, da o fierbi, dar nu prea mult sa nu i se duca alcoolul. Atat cat sa fiarba umpic piperul si sa se topeasca zaharul. O minune nu alta! Si asa incalzeste… si spala si greata daca ai taiat porcul si ai mancat gras (asta asa zicea taica-meu, dar amu tind sa cred ca era scuza sa mai traga o dusca hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  122. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:34 | Permalink

    Pepe, ai de pere? Ca mie aia imi place cel mai mult.
    (si sarac si cu pretentii hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  123. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:35 | Permalink

    @Laura
    Sunt angajati care stau afara si te ajuta sa nu tragi de furtun, iti spala, eventual, geamurile si, la final, dai si tu de-o bere. Nu-i bai nici daca nu dai happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  124. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:36 | Permalink

    Andru si multamim de imparteala laughing Ma simt mai linistita acum, sa stiu ca si alora le mai tremura inima cand vad becul ala aprins pana la urmatoarea benzinarie.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  125. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:37 | Permalink

    Are dreptate tatal tau. Nimic nu taie greata decat un gat de palinca. Sau chiar doua gaturi zdravene.
    Cumva trebuie sa luptam impotriva colesterolului. Si dac nu cu produse naturale , atunci cu ce ? Cu medicamente chimice? Bleah.
    Macar de-ar avea gust de tuica de pruna.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  126. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:37 | Permalink

    Aaaa… apoi aici nu am vazut din aia. Si nici prin Sibiu (sau nu imi amintesc). Si aia ce fac, asteapta sa bage benzina in masina? Ala-i jobul lor?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  127. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:39 | Permalink

    Pepe rolling on the floor sa te auza sefa rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  128. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:41 | Permalink

    Eeeeee, de pere. Tu crezi ca la noi cresc perele in pom? Hihihihihihihihi La noi cresc in piata pe taraba. Aici se face tuica din ce ramane dupa ce storci strugurii. Ca nici pufoaicele nu mai sunt ca pe vremuri. Nu mai au nimic natural. Hehehehehehehehe. Iar de electrozi de sudura nici vorba ca s-au apucat toti sa sudeze cu sarma, de nu mai poti sa mai faci o tuica sanatoasa ca pe vremuri.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  129. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:42 | Permalink

    Cre’ ca se culca. Asa ca putem sa zburdam in liniste.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  130. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:43 | Permalink

    – Păcat de el. Şi bunicii şi străbunicii lui au ‎prins suta. El, sărmanul, mergea numai cu ‎‎95 la oră…‎

    Sau pentru Andru hee hee (desi io personal am cunoscut blonde inteligente)

    Cum poti sa derutezi o blonda ?
    Nu poti, asa s-a nascut !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  131. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:46 | Permalink

    Imi pare rau.
    Taicameu a mers cu mai putin. Numai cu 57.
    Iar bunicumeu cu 99.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  132. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:46 | Permalink

    Dragilor, cum naiba sa ma impart intre benzinarie si beutura?!
    Las saraciei, carnetu´ si masina si hai sa discutam de medicamente d-astea naturiste.
    Laura, io de pere n-am gasit decat pe la Bistrita. Iar ce zici tu, pepe, la noi se cheama tescovina happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  133. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:46 | Permalink

    Pepe, pai cum dupa ce storci strugurii? Ca mare branza nu mai ramane. Taica-meau arunca ce ramanea. Nu stiu parca grecii sau italienii vindeau aici “cica spcialitate” o tarie ce se facea din strugurii storsi. De fapt alea sunt resturi, dar ei au pus un nume (nu mai stiu exact cum) si gata-i specialitatea.

    Maai, mie-mi place lucrul bun. Si din prima mana happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  134. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:47 | Permalink

    @Andru
    Pai aia e. Ce nu-i buna? Eteeee’
    @Strigo
    Suficient. Mai pui apa, zahar , ii lasi la “macerat” , ii fierbi si te faci cui. Si ai si vin si tuica. Deh, oameni saraci si cu gatlejul uscat.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  135. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:48 | Permalink

    Pepe, serios? Tatal tau nu mai e printre noi? De asa tanar?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  136. andruska
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:49 | Permalink

    @Laura
    Io cred ca zici de grappa.
    Pentru mine, aia tot a tuica miroase happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  137. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:51 | Permalink

    Seara buna, popor iubit!! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  138. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:51 | Permalink

    Ba, ca bunica-mea avea un par vechi… (in ala stateam cu orele si citeam, aveam io pe niste crengi “masa” mea. Am si adormit acolo si nu am cazut laughing )Perele nu erau asa frumoase, dar foarte gustoase… si iesea un rachiu din ele… tulai! Cand eram mica nu beam, dar cand am mai crescut si il vedeam pe taica-meau cum face si gustam… era foarte bun.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  139. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:53 | Permalink

    @Strigo
    Dap. De 13 ani. Asta e.
    Ce misto trebuia sa fie sa stai in par si sa citesti. Imi si imaginez, vara , carticica in maini si dai nene citit. Super.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  140. giana
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:54 | Permalink

    iote la ei! cu carciuma’n cap! baaai, azi e miercuri, nu’i sambata laughing si nici joi – joia o declar zi de baut palinca big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  141. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:54 | Permalink

    Andru, da grappa. Exact. Nu mai stiam. E din Italia. Mie una nu-mi place. Eu prefer vinul sau cognacul sau tuica facuta din fructe nu din resturile lor happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  142. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:56 | Permalink

    Pepe, imi pare rau.
    Ai mei mai traiesc, din fericire, si sper sa mai traiasca ceva timp sanatosi sa ma mai pot bucura si eu cu ei.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  143. pepe
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:58 | Permalink

    Ma bucur din suflet ( fara gluma). Sanatate multa!
    Scuze intelesei eu gresit. Deh, pulberea umeda.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  144. Laura
    Posted 15 decembrie 2010 at 23:59 | Permalink

    Pepe, era foarte misto. Era minunat. Era locul meu preferat. Si eu ma urcam cel mai sus dintre toti verisorii mei. Cred ca parul ala m-a iubit. Si eu l-am iubit (cateodata ma gandesc la clipele petrecute acolo si parca ma incarc cu energie pozitiva). Ma simteam asa sigura acolo… la inceput se cam temea bunica mea, caci era destul de inalt, dar pe urma s-au obisnuit. Verisorii mei erau mai mereu impreuna, mie imi placea in gradina (mai singuratica, aveam linistea mea) sa citesc happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  145. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:01 | Permalink

    la 4 juma dimineata plec spre aeroport! nexam somn in noaptea asta! la 6 am avion de la Salzburg la Viena. In Viena am de stat 3 ore juma’, dupa care 2 ore de zbor si acasaaaaaaaaa!! pardon, la postaaaaaaaaaa! laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  146. Laura
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:02 | Permalink

    Giana, si mierucrea vrei sa zici ca ne inchizi crasma? Auuu inima me’ crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  147. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:02 | Permalink

    lasa, simtiti’va bine, eu sunt pe aici big grin continuati’va discutiile, nu ma bagati in seama big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  148. pepe
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:02 | Permalink

    Sa vii sanatoasa, si fara evenimente. Nu-ti pare rau ca pleci?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  149. pepe
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:03 | Permalink

    Las’ Strigo ca am eu Iarba Fiarelor. Nu-i rezista nici un lacat sau incuietoare.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  150. Laura
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:04 | Permalink

    Apoi drum bun, tu! Zbor placut si sa ajungi cu bine!
    Sa ne citim sanatosi si voiosi! Si daca suntem tristi, nu-i bai, ca ne inveselim aici happy Sanatosi sa fim!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  151. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:04 | Permalink

    Laura, de’amu daca te’ai pornit…. baga mare!! iaca am si eu un Kaiser in seara asta, facem o exceptie,zic tongue
    Am facut o baita buna, ascult la radio o muzica buna, viata nene!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  152. andruska
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:04 | Permalink

    Pepe
    Tu esti primul care tb sa intri in camera de alaturi.
    cu totii avem o surpriza!
    Hmm, si ziceati: unde-i Sefa? happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  153. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:05 | Permalink

    Ba! romanii astia nici la fotbal nu’s buni!! o pierdut Steaua (ca de obicei)! rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  154. Laura
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:06 | Permalink

    Pepe, m-ai linistit.
    Da’ io maine plec intr-un oras si apoi de vineri in altul. Si probabil ca nema internet crying Pfuai … ce sa mai zic de licori din astea…

    Si inca nu am facut valiza. Zici ca nu-s normala. Tot pe ultima suta de metri laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  155. Laura
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:08 | Permalink

    Giano, kaiser e pils sau ce neam de bere? Ca stii ca astia au o gramada de soiuri laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  156. Laura
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:09 | Permalink

    Andru, hai si-om mere si noi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  157. pepe
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:10 | Permalink

    Gata va invit, dincolo.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  158. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:11 | Permalink

    Laura, nici eu n’am facut valiza oh go on
    Berea asta nu stiu de’o fi pils, n’o fi ca nu scrie nica! da’i buna tare! parol!!
    Am vrut sa mai zic ceva , da’ am uitat!! mrrr
    Aaaaa, mi’am adus aminte, sefa e cu “jocurile” pe mess big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  159. giana
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:12 | Permalink

    Pepe, Undi dincolo?? trebe rochia de seara??

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  160. silavaracald
    Posted 16 decembrie 2010 at 00:17 | Permalink

    Chiul și lene, chiul și lene, dar totuși… Ia uitați-vă la postarea a nouă!
    Vă zice ceva autorul?! winking