N-ai un foc? Dar o țigară?

Cam asta am pățit eu aseară cu Istvan, vecinul meu care locuiește în căsuța aia în care se adună tomberoanele cu gunoaie. De fapt, ai lui stau la bloc, peste drum de mine, dar a reușit să-i facă să nu-l mai primească în casă. Nu-i de mirare: când nu e beat, e drogat cu fel de fel de porcării de genul aurolacului, că bani de droguri adevărate nu are. Iar când nu e nici una, nici alta, e țâfnos din cale afară, din cauza sindromului de abstinență. Tratament nu face, deși e epileptic. Cică nu-i ajung banii pentru medicamente, fiindcă, deși e pensionat pe caz de boală, nu sunt complet gratuite. Așa că se ”tratează” cu ce-i dau prietenii sau cunoscuții; mai mereu băutură și porcării de-alea de te amețesc de cap.

Când l-am văzut prima oară, era un fecioraș chiar chipeș: cu un nas roman și fața ciupită de vărsat de vânt sau de o acnee neglijată, avea un aer sportiv; îmbrăcat cum se cuvine, chiar atrăgea atenția anumitor categorii de fete. Acum e o epavă: dinții îi sunt din ce în ce mai rari și cariați, fața i-a devenit pământie, s-a împuținat la trup și miroase urât.

Ieșisem să bag mașina în curte, că ”peștișorul” era cu băieții la pub, având dificila sarcină de a lichida o baterie de tequila. Vreo 15 shot-uri pe cap de mascul. Parbrizul, înghețat ca la mama lui, așa că m-am apucat să-l râcâi cu un CD vechi,  pescuit din mașină, că spatula răzătoare, de care te împiedici vara în fiecare zi, acum era de negăsit.

-Nu așa, mamă, îl aud pe Istvan în stânga mea. Cu ștergătorul! zice el zâmbind știrb.

-Cu ștergătorul, pe sărăcie. Nu vezi că-i înghețat?

Așa că se apucă să-l curețe cu mâneca hanoracului nemțesc pe care tot eu i l-am dat acum vreo lună, când mă ajutase să scot niște saci de gunoi din curte. M-a așteptat să întorc mașina și s-o bag în curte, după care mi-a închis poarta, îndatoritor. Am mereu o senzație tâmpită când sunt singură cu el, noaptea. Știu ce imprevizibili pot fi toxicomanii când simt terenul slab, dar și dacă sunt respinși cu brutalitate, așa că te afli, cu ei, mereu, pe muchie de cuțit. Metoda mea e însă simplă: îmi îngroș vocea (nici nu e nevoie de prea mari eforturi, că e destul de dură de la mama-natură), îi mulțumesc scurt și-i deschid poarta cea mică, să plece. De data asta însă, era un frig de-ți îngheța și răsuflarea, iar el era vânăt la față.

-Nu vrei niște prăjituri? îi zic eu, amintindu-mi că mai am vreo două table de la Crăciun.

-Ba da, mămică, răspunde el. Dar pe frigul ăsta, mi-ar prinde tare bine și o cană cu ceai.

-Ei, drăcie, o să mă apuc acum de făcut ceaiuri în puterea nopții! zic eu, îmbufnată.

-Bine, mămicule, atunci, fără ceai…

Mi s-a făcut o milă teribilă de el. Mi-l imaginam cum o să dârdâie toată noaptea în căsuța aia de beton, în miasmele alea cumplite. Știam că e vina lui că a ajuns acolo, dar și a societății care, știindu-i situația, nu-l instituționalizează într-un fel sau altul. Nici măcar la închisoare nu-l bagă, deși are dosar pentru perturbarea ordinii publice. Cine se leagă la cap cu un drogat!? Așa că mi-am învins comoditatea și i-am fiert un ceai de lămâie cu mușețel.

Mă aștepta lângă poartă, tropăind mărunt. I le-am dat și l-am trimis de-acolo. Nu de alta, dar l-a găsit odată ”peștișorul” prăbușit pe trotuar, de abia a putut scoate mașina din curte. M-a sunat și mi-a zis să chem Salvarea, că a leșinat Istvan. Știindu-i însă ”obiceiurile”, l-am liniștit zicându-i că o să se scoale singur, ca și altă dată. Așa a și fost: la vreun sfert de oră, pe când plecam la serviciu, terenul era degajat.

Istvan, un tip care și-a futut viața (scuzați-mă!) Mai din slăbiciune, mai de boală, mai din obiceiuri proaste. Ca noi de altfel. Care nu fumăm, bem peste măsură. Dacă nu facem nici una, nici alta, izbucnim în nervi din cele mai felurite motive. Sau ținem totul în noi până pocnește ceva odată. Sau muncim prea mult. Sau suntem sedentari. Sau băgăm în noi ca sparții. Până la urmă, nu suntem cu mult diferiți de el…

Hai că v-am ”înveselit” pe ziua de azi! winking

Zău că n-am vrut, dar nu pot fi mereu cu gura agățată de urechi. Lasă că o dreg în altă zi, când oi avea motive. happy

Trackbacks

  1. [...] poate, Hai la plimbare, Ioan Sorin Usca, Keltoi Land, Lora, Lu, Madi, Maria Barbu, Maria Popart, Melami, Mesterul Manole, Mika, Mirela, Mnealui, Nice,  Adela, Pavaj de catifea, Photographis, Red [...]

  2. By Tradiţii | Ioan Usca on 28 decembrie 2010 at 08:56

    [...] de praznic: Ziarul, Ana Usca, Gabi123, Supravieţuitor, Melami, Theodora Marinescu, Haicăsepoate, Tanya, Cristian Dima, Teo Negură, Mirela Pete, Carmen [...]

  3. [...] care este următoarea cale pe care vei apuca acum când Pământul este înzăpezit şi anul este pe [...]

  4. By Pretty woman « Gradina visata on 28 decembrie 2010 at 21:00

    [...] Mihai vreo 2 ani si jumatate, ca incepuse sa vorbeasca binisor. Toata ziua se uita la Pretty Woman, filmul acela [...]


218 Comments

  1. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 00:27 | Permalink

    i dont want to see ce limbaj de birjar băi maman…tu chiar vrei să se ofilească toate florile din grădina ta?
    bună postarea. nu sunt chiar sigur că e vina societății, dar compătimesc genul ăsta de oameni

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 01:21 | Permalink

    da’ chiar ca m’ai “inveselit”.
    Nasol, dar pana la urma, ce’si face omu’ cu mana lui…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. Posted 28 decembrie 2010 at 07:05 | Permalink

    Nu pot sa ma inveselesc can citesc asa ceva! Oricine, absolut oricine, poate sa ajunga intr-o situatie asemanatoare, oricat e sigur ar fi ca este imposibil….

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. Posted 28 decembrie 2010 at 08:51 | Permalink

    @Fjuko
    Știu, puiuț, dar viața e și așa uneori. happy
    @Geo
    Știu, e lucru manual! big grin
    @Virtual
    Știu. Asta am simțit și eu aseară. O criză ca asta, niște conducători ca ăia pe care îi avem, o boală invalidantă, niște investiții neinspirate, și ne trezim colegi de tomberon cu Istvan.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. Posted 28 decembrie 2010 at 09:08 | Permalink

    Na, se vede ca suntem rude, si eu m-am trezit de dimineata cu o stare sufleteasca de maturat pe jos, fara nici un motiv real tongue Sau nu s-au aliniat bine planetele? Hmmm…
    Mie imi e mila de Istvan asta, pana la urma e un alt caz de inadaptat, de persoana care nu a gasit un suflet care sa il inteleaga cu adevarat, care sa rezoneze cu el si astfel sa gaseasca vointa si metodele sa il mentina pe linia de plutire sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. Dan
    Posted 28 decembrie 2010 at 09:08 | Permalink

    Nu ţi-ai pus întrebarea de ce s-a întâmplat tocmai ieri?
    Poate e un semn, Istvan ăsta să fi fost trimis chiar de Szent Istvan – primul martir creştin – să-ţi verifice reacţiile. winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. Posted 28 decembrie 2010 at 09:13 | Permalink

    @Alba
    Și eu judec la fel în privința asta.
    @Dan
    Să știi că mă gândeam la asta, Sir, când m-am dus la culcare. Istvan = Ștefan.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. Posted 28 decembrie 2010 at 10:06 | Permalink

    Eu sunt mult mai pesimist decat tine, si poate ceva mai resemnat.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. Posted 28 decembrie 2010 at 10:08 | Permalink

    Adică, să găsim toate tomberoanele ocupate? big grin
    Nu se poate! Ne unim eforturile și izbândim!
    Hai să nu ne lăsăm cuprinși de umori negre, că viața e totuși frumoasă! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. Posted 28 decembrie 2010 at 10:29 | Permalink

    nu exista numai povesti care iti lasa zambete largi pe fata!
    sunt multi altii care si-au ratat viata exact ca Istvan!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. mishulake
    Posted 28 decembrie 2010 at 11:05 | Permalink

    Corect se spune ” N-ai un foc sa-mi dai o tigare?”
    Hai ca-i tare asta: Istvan “cu un nas roman” !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. Posted 28 decembrie 2010 at 11:10 | Permalink

    @Scorpio
    Sunt fel și fel de ratări, la diverse niveluri…
    @Mișu
    Păi, ce să fac dacă așa-l are!? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. Posted 28 decembrie 2010 at 11:13 | Permalink

    nu se ştie nici o dată ce aduce ziua de mîine, ori cine poate ajunge ca iştvan, multa sănătate

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. Posted 28 decembrie 2010 at 11:17 | Permalink

    N-ai un foc, sa-mi dai o tigara, ca mi-e o foame de n-am unde dormi la noapte!
    Am si eu un unchi ca Istvan, Costel il cheama. Ca sa-ti faci o idee cam ce fel de om e, iti spun ca a venit odata pe la noi, multi ani in urma si mirosea rau a oaie. Era iarna ca acuma si stiam ca mai erau cateva luni pana si-ar fi facut o baie, dar sa mirosi a oaie!! Mama, Dumnezeu s-o ierte, il intreaba de cum intra pe usa: Ce dracu mirosi Costele in halul asta a oaie? Ai dormit cu vreuna azi-noapte? Nu, Jenica, dar stii , a fost tare frig, iar vecinul meu are oi. Si am luat si eu niste paie de la oi sa ma incalzesc.
    Ia sa scriu eu un articolas despre Costel, ca piftia fierbe si singura.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. Posted 28 decembrie 2010 at 11:46 | Permalink

    Ia să faci asta, să dau link spre ea! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. aA
    Posted 28 decembrie 2010 at 13:39 | Permalink

    m-am mai linistit, se pare ca nu s-au inecat doar corabiile mele. o fi spleen-ul de dupa Craciun?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. Posted 28 decembrie 2010 at 13:50 | Permalink

    laudabil este faptul ca il vezi … oamenii astia traiesc langa noi, dar foarte rar ii vedem … pur si simplu trec pe langa noi,invizibili …

    trist post …

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. Posted 28 decembrie 2010 at 14:01 | Permalink

    Melania, gata!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. Traian
    Posted 28 decembrie 2010 at 14:06 | Permalink

    Partea proasta e ca te simti oarecum vinovat cand vezi asa ceva si te intrebi:” DE CE ?”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. Posted 28 decembrie 2010 at 15:17 | Permalink

    acu’ vreo doua’j’si ceva de ani … intr-o seara din aia sticloasa, de fara doua’j'de grade … tragand disperata de un tip “lesinat” pe strada (asta dupa ce am fost refuzata de alti trecatori pe care-i rugasem sa ma ajute sa-l ajut)…
    dupa cateva hatzaneli disperate (domnule, domnule ma auziti?) obtin o reactie spontanasurprisechii zvacnesc la inceput discret, apoi pleoapele se ridica cu un efort urias, privirea se duce si vine si se duce si se fixeaza undeva in spatele meu, unde nu e nimeni, dar e oricum un progres urias, gura se deschide (tine-ma mama sa nu cad secerata de damful de alcool otetit)si se aude un gajait plin de recunostinta: LA-SA-MA-N-PACE.CURVO!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. Posted 28 decembrie 2010 at 15:31 | Permalink

    Laura, nicio fapta buna nu ramane nepedepsita! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. Posted 28 decembrie 2010 at 15:43 | Permalink

    Ale, asa m-am gandit si eu big grin
    Am si taiat-o de-acolo, nu cumva s-o iau si-n freza pana la urma.
    Dar nu mi-a tihnit. Chiar era un ger de crapau pietrele, iar nenorocitul ala era trantit pe jos, fara prea mari sanse de supravietuire.Asa ca m-am dus acasa (stateam la doi pasi), mi-am mobilizat consortul si m-am intors in strada (bineanteles cu el bodoganind si protestand vehement), unde am constatat ca muribundul se mobilizase si evaporase din zona.
    Bineanteles ca am fost parata la toata familia, iar pe viitor am ramas cu titula dec “mama-a-betivilor-cazuti-pe-strada”!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. Posted 28 decembrie 2010 at 16:06 | Permalink

    Mama betivilor!! Asa-ti trebuie daca nu lasi oamenii sa le tihneasca alcoolul din sange!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 16:13 | Permalink

    ba_laura rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. Posted 28 decembrie 2010 at 16:26 | Permalink

    Stiti este o vorba… Pe cine nu laşi să moară, nu te lasă să trăieşti… concluziile cred ca le putem trage cu totii…
    Sanatate!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. Posted 28 decembrie 2010 at 16:35 | Permalink

    Offf, măi, Melami…
    Supărat nevoie mare (iar s-a luat Bărbieru de persoana mea şi a postat nişte lăbăreli fără suport la el pe blog), vin întins la tine să mă veselesc. “Taci – îmi zic – că la Melami sigur găsesc ceva amuzant să-mi «erecţionez» moralul”. Când colo, dau de Istvan. Cred că aproape orice urbe mioritică are un Istvan al ei. Pe-al nostru îl chema Ciacală (nu sunt sigur de exactitatea ortografiei). Avea sechele polio destul de agresive de la şolduri în jos şi un talent de ţigan ce era pentru compus manele instant. Vara, cu talentul ăsta, bea de nu mai ştia de el. “Ciacală, zi-o p-aia cu merţanu’”. “O zic, da’ dai un Ciuc?” (avea gusturi fine Ciacală, vara). Iarna era mai nasol, Alexandrionul era mai scump şi nici nu apăra de degerături. La un moment dat a dispărut. S-a zvonit mai târziu că a venit un interlop din Brăila, l-a luat “în bemveu” şi l-a integrat în structura cerşitului organizat a metropolei. Aş fi folosit ghilimele aici, dar dacă vede Carmen mă spânzură.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 16:45 | Permalink

    Victor, care barbieru? da si mie link sa vad, pls!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. Posted 28 decembrie 2010 at 16:50 | Permalink

    Să-l ajut să facă vizite? tongue
    Hai, fie, dar nu aici ca să n-o spamăm pe Melami fără voia ei. Dau link-ul la tine, pe blog. Măcar e consensual. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 16:51 | Permalink

    Victor, ok happy oricum eu o sa’ti sterg comentariul dupa aia!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. Posted 28 decembrie 2010 at 16:55 | Permalink

    Giana, nici nu e nevoie, pentru că a ajuns în spam. big grin Conţine mai multe link-uri, de-aia. Check it out.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. Posted 28 decembrie 2010 at 17:02 | Permalink

    happy
    bunul samaritean!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 17:11 | Permalink

    Victor, da! am vazut. E grobian tipul. Eu zic sa’l dai naibiului, chiar nu merita! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Posted 28 decembrie 2010 at 17:23 | Permalink

    Giana, ştiu, asta şi fac. winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Posted 28 decembrie 2010 at 17:59 | Permalink

    @Giana: Apropo, măcar a ştiut să aleagă poza care mă reprezintă cel mai puţin dar îmi şi face cinste cel mai puţin rolling on the floor E oribilă poza aia. Ar fi trebuit s-o dau jos de pe FB. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 18:10 | Permalink

    Victor, da mai, a cautat’o mult pan’ s’o gaseasca big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 18:10 | Permalink

    Hai ca’mi vin niste mosafiri, vorbim mai pe sară kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. Posted 28 decembrie 2010 at 19:27 | Permalink

    Buna seara!
    Mel, un colt din realitate!
    Mi-a placut postarea! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:39 | Permalink

    Eu cred ca e foarte greu sa ajuti pe cineva care nu se lasa ajutat. Din afara nu se prea poate. Trebuie sa vina din interiorul nostru. Fiecare avem perioade cand suntem dependenti de ajutorul cuiva (fie material, fie sufletesc, fie cu un sfat etc.). Dar ajutorul asta e pe o perioada limitata. Noi insine trebuie sa VREM si sa AVEM puterea inauntrul nostru sa ne lasam ajutati si sa FACEM ceva. Din pacate sunt multi intre noi care nu au puterea asta de “a se trage singuri de guler si a se scoate din rahat”. Atunci e nasol… eu nu stiu solutia. Il ajuti azi, ii dai p paine si un ceai, maine, poimanine, dar raspoimaine? Ii da altul? Si de ce tocmai lui? Ca e intamplator la poarta ta, dar altii care sunt sub poduri si ingheata acolo? E groaznic sefa… POATE daca am fii mai putini oameni pe pamant am aveam mai mult timp sa ne ocupam unii de altii (nu ar mai fii lupta asta pentru resurse), poate atunci ne-am organiza mai bine si prioritatile s-ar schimba. Avem o stiinta si tehnica asa avansata incat am putea trai bine si am putea intr-adevar sa avem grija mai multa unii de altii. Dar in curand suntem peste sapte miliarde de oameni pe pamant si vom fii si mai multi. Si problema e ca in tarile industriale populatia se reduce, dar in tarile sarace creste… si asta nu face decat sa existe mai multi Istvani…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:40 | Permalink

    Buna seara, Leidi kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:42 | Permalink

    Leidi, da, si mie mi-a placut postarea. E un colt din realitatea de rahat care ne inconjoara. Sunt si colturi frumoase, dar parca asa multe put…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. Posted 28 decembrie 2010 at 19:42 | Permalink

    Laura kiss kiss kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:47 | Permalink

    Oaaaaa, ce darnica esti azi… se vede ca a trecut Craciunul hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. silavaracald
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:49 | Permalink

    Dragii mei, de azi de la 2 sunt fara net, prin grija RDS. Pana se remediaza, o rog pe Geo sa faca oficiile de gazda. Multumesc kiss
    (mesaj prin transmis via Alba tongue )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:50 | Permalink

    Sefa, vorba Alexei “nici o fapta buna nu ramane nepedepsita” laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 19:51 | Permalink

    Giana e cu mosafirii hihhihi… amu nimeni nu-i acasa. Pfuai… destrabalare totala big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:00 | Permalink

    Ma duc la dulapul cu prajituri si scot tortul ala de ciocolata (ca mie din ala imi place, mai mult decat cu frisca). Apoi o iau spre bar… iooooi ce de bunatati aici. No, hai ca iau un paharel de cognacel… asaaaa… stai sa vaz si ce muzica e pe aici…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. Posted 28 decembrie 2010 at 20:04 | Permalink

    uneori, ca sa apreciezi frumusetea, trebuie sa vezi si mizeria… care nu e putina!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:08 | Permalink

    No, ca am gasit si ceva muzica. Sper sa va placa si voua ca si mie kiss

    http://www.youtube.com/watch?v=zGiPrQ1Og9I

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. Posted 28 decembrie 2010 at 20:08 | Permalink

    Laura, ai chef de party, vad happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:13 | Permalink

    Daaaa happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:18 | Permalink

    Ok, recunosc ca nu m-a disperat Istvan.
    Nu este un caz la limita. Este chiar un ”norocos”. Nu, n-o sa spun platitudinea cu ”cat e Sefa pe aproape” ( hanorac, prajituri, ceai… ), ci mult mai simplu: cat parintii lui sunt in cartier, va avea un capital de bunavointa rasfranta asupra lui, mult superior altor nefericiti.
    Ma sperie mult mai tare ideea ca putem ( nu, n-o sa generalizez ) pot sa-mi ”aranjez” viata printr-o serie de alegeri nefericite si, nu sa fac schimb de locuri cu individu´, ci doar sa cobor.Un etaj, doua,…noua.
    Asta-i al dracu´ de periculos!

    PS Cineva minunat mi-a spus zilele astea, pe cand priveam impreuna o scara de acces larga, cu 5 trepte, pe care ningea: ”Vezi ca la urcare nu-i nimeni atent? Doar la coborare se uita unde pasesc si se tin de bara! ”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:22 | Permalink

    Seara buna dragelor! kiss
    A zis cineva, ceva d-un party?! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:24 | Permalink

    Uitati ce mere la radio. De cand nu am mai auzit-o … laughing

    http://silavaracald.cotcodacii.ro/2010/12/28/n-ai-un-foc-dar-o-%C8%9Bigara/#comment-54294

    Salutari andru kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. Posted 28 decembrie 2010 at 20:26 | Permalink

    Andru kiss Buna seara!
    Ascult ce a pus Laura.. si parca’mi vine sa salt!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:26 | Permalink

    Laura, copy/paste la cealalta sesiune, te rog! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:29 | Permalink

    Andru, ai dreptate la faza cu alegerile pe care le facem… e greu sa alegem mereu ceea ce e bine. TOTUSI eu cred si sper ca daca ne dam silinta nu cadem chiar asa mult happy Mai luam o tranta, mai ne ranim, sangeram, dar atata timp cat ne putem ridica si mere mai departe e bine. Si trebuie sa o facem. Trebe sa ne luam singuri de guler si sa ne scoatem din rahat.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:30 | Permalink

    Andru, la ce sesiune? Ca nu am priceput ce tra sa fac thinking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:33 | Permalink

    Laura, am crezut ca link-ul de la 51 e alta melodie…dar m-a aruncat tot pe blog sad

    Uite, io revin la fixatia mea!
    Stiu ca am un aliat in tine, pentru ca-i in italiana. Sper sa mearga si la Lady happy

    http://www.youtube.com/watch?v=wP9OUzCXi-k

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:33 | Permalink

    Inca un cantec ce-mi place happy (de fapt TT chiar imi place, mi se pare o femeie super tipa asta)

    http://www.myvideo.de/watch/7248199/Tina_Turner_Addicted_To_Love

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:36 | Permalink

    Andru, tu vrei sa mi-l bagi pe gat pe rusul asta, asa-i? hee hee

    Daaa, e super fain. Italiana imi place cum suna cantata… si in opera nici o alta limba nu-mi place asa mult cum suna decat italina.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:37 | Permalink

    Numa’ ca nu prea pricep (am subtritrat totul, doar ce seamana cu romana inteleg)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. Posted 28 decembrie 2010 at 20:40 | Permalink

    Melami, mulți detestă Crăciunul tocmai pentru că, fiind solstițiul de iarnă, sărbătorile, etc, parcă toate sunt exacerbate. Dar..dar dacă faci ȘI ce trebuie, nu doar ce ai chef (de exemplu, să staaaaaiiii și să te droghezi) eu cred că lucrurile pot fi cel puțin normale, că doar n-om fi toți la Val Gardena sau Aspen! winking
    O curățenie, un cozonac, puțină alergătură, ca să meriti să te bucuri de rodul muncii tale, pot rezolva problema! Nu mă puneți le index, e chiar o constatare personală, pe care o experimentez de ani buni și care n-a dat greș niciodată. E ciudat cum unii nu vor nici să se lase ajutați…Se complac, și cu asta am spus tot.
    Ești un om cu suflet mare, Melami, mie mi-e cam frică de aștia, îi evit, prefer să le las ceva din mers.Sper să mă înțelegi.
    Distracție plăcută și meritată de revelion, An nou cu sănătate! Mai vorbim până atunci! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:44 | Permalink

    No, aici. Canta asa vesel si da vina pe femei pt. faptul ca el e infidel (in opera asta-Rigoletto- o femeie il iubeste asa mult, incat moare pentru el, iar el… Asa-s barbatii tot pe femei dau vina pentru nefericirea lor, cand de fapt ei sunt de vina ca le plac alea “ale naibii”winking Foarte fain o surprins Verdi chestia asta in muzica.

    http://www.youtube.com/watch?v=xCFEk6Y8TmM&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:49 | Permalink

    Laura, stai umpic ca io-s mai inceata happy
    Am ramas in urma rau!
    Tina Turner este pentru mine exemplu de explozie de energie la orice varsta( daca nu ma insel, e nascuta prin 1937 ).
    Apoi m-am dus sa fac traducerea la ”Come Vorrei”. sau nu asta trebuia?!
    Pana raspunzi, ascult umpic de Verdi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:50 | Permalink

    Andru, esti o dulce kiss Probabil ca inseamna “cum vrei” winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:52 | Permalink

    E fain sa vezi toata opera. Atunci stii unde sa pui aria si ai o idee de ansamblu. Eu pana sa vad opera ma gandeam ca e o melodie ce o poti fredona… dupa ce am vazut, parca am alta relatie fata de ea. Si asa imi merge cu multe altele.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 20:58 | Permalink

    Mai, io luasem tot textul la puricat happy
    Si, daca a iesit o asa arie minunat, mai conteaza cine da vina pe cine winking

    Ma risc, promit ca pentru ultima oara si-ti arat la ce m-am gandit.
    Jur ca nu mai fac! happy

    http://www.youtube.com/watch?v=oOVYmQNWuwM

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:00 | Permalink

    Andru rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Imi place ca nu te lasi. Ba sa mai faci kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. Posted 28 decembrie 2010 at 21:04 | Permalink

    happyfetele, ce tot puricati acolo?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:05 | Permalink

    Inca o data Verdi happy (astea-s arii usoare asa pentru incepatori winking )

    http://www.youtube.com/watch?v=48ILusosl5w

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:06 | Permalink

    Leidi, noi am dat-o pe opera, dar hai ca schimbm ritmurile happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. Posted 28 decembrie 2010 at 21:10 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=d7R7q1lSZfs

    am vazut!
    o luam treptat prin toate?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:12 | Permalink

    Daaa, prin toate trecem big grin

    Leidi, ce ai pus ca io nu pot deschide crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. Posted 28 decembrie 2010 at 21:16 | Permalink

    Laura, uite asta era melodia
    The Stranglers – Golden Brown … poate o cauti tu

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:17 | Permalink

    Lady A iti multumesc mult!
    Nu stiam cine canta. Stiam chiar si varianta cu:
    ”pe un cer violet luna alba ar fi dac-as gasi-o”

    Laura uite despre ce era vorba:

    http://www.youtube.com/watch?v=lkR_HafkYak

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:21 | Permalink

    Fetele haaai in rand si hopa…. happy

    http://www.myvideo.de/watch/2792018/Las_Ketchup_Asereje

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. Florian
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:23 | Permalink

    Bună seara happy
    Văd că aţi pus de-o serată muzicală. Mai e vreun loc în sală pentru urechiatul de mine?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:24 | Permalink

    Am gasit melodia pe myvideo. E faina si asta, Leidi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:25 | Permalink

    Of ce te-am mai asteptat, draga Flo kiss
    Ai cumva toti cei patru pantofi de dans la tine?!

    http://www.youtube.com/watch?v=y_h1MdL11CE

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:27 | Permalink

    Feteleeee, stiti ce tra sa facem? CEVA CD-URI cu muzicile ce le ascultam amu sa le ascultam si in tabara la sefa. Si sa ne batzaim desigur pe ele happy Ce ziceti?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. Florian
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:39 | Permalink

    Eu sunt un măgăruş dresat sa danseze în două picioare, dragă andrusko, iar cu cele dinainte să o strâng în braţe pe partenerăhappy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:41 | Permalink

    Giana, cred ca trage amu o hora cu musafirii hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:46 | Permalink

    Mno, e clar ca io aveam o idee cu alta pozitie! tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:53 | Permalink

    si niste ritmuri sa visaaaam… batting eyelashes

    http://www.youtube.com/watch?v=OEDNJqtXQ8M&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. Florian
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:55 | Permalink

    imi pare rau, dar trebuie sa plec sad Petrecere frumoasa tuturor.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 21:59 | Permalink

    Gata, am aparut! ca o gazda buna ce sunt, va intreb: treaba’i buna?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:01 | Permalink

    valeuuuuuuuu, ati dat iama in palincaaaa! noroc c’am aparut c’o dadeati gata!! Frumos îi să beţi fără mine? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:06 | Permalink

    @Giana
    kiss
    @Laura
    Abia a venit si s-a si uitat dupa sifonier la sticla dosita?! Pai, atunci pe unde s-o mai ascunzi cand vine ”inspectia” ? happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:08 | Permalink

    Io am luat-o pe tango … tan-tan-tan-tan…

    http://www.trilulilu.ro/iubescmuzica/81a081f9c94243

    Gianuco, hai la un dans si lasa-ne si pe noi sa incercam sa ne inecam amarul!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:08 | Permalink

    Andru kiss
    Laura danseaza, stai c’o iau si pe ea la intrebari acu’! Cu cine danseaza acolo in colt, pe intuneric??

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:10 | Permalink

    Stai ca l-am prin pe maga de coada, taman cand vrea sa o ia la goana hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:21 | Permalink

    ok, luati si dansati acolo linistiti până îmi trag şi eu sufletul puţin. Ia să-mi torn un păhărel, să mă relaxez niţel.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. Traian
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:31 | Permalink

    Laura, ce faci tu cu maga acolo…?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:32 | Permalink

    ia vezi maman, făcând abstracție de tema filmului în care s-a cântat piesa asta, merge sunetul cu povestea lu neica iștvan? sad
    http://www.youtube.com/watch?v=dHyR4ZzA2R0&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  95. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:36 | Permalink

    Traian, l-am scapat laughing Nu era coada lui, era un pamatuf big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  96. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:36 | Permalink

    pdm! ai picat la ţanc! tocmai mi se făcuse de un dans şi nu aveam partener big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  97. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:36 | Permalink

    PDM, maaai, dar tu chiar te-ai schimbat????

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  98. Posted 28 decembrie 2010 at 22:37 | Permalink

    Laura, Andru, scuze!

    Giana, Maga kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  99. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:38 | Permalink

    @Traiane
    Lasa-i, bre, in pace!
    Spune-mi, mai bine, daca dansam sau stam si bem happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  100. Posted 28 decembrie 2010 at 22:38 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=CMThz7eQ6K0&NR=1

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  101. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:39 | Permalink

    @Lady
    Telefon, mess sau vizita? kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  102. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:39 | Permalink

    Leidi kiss ce mai faci fetiţă?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  103. Posted 28 decembrie 2010 at 22:41 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=vmC3rJR7E98

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  104. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:44 | Permalink

    Cacamas io pe youtube, na! (nici nu stiu daca am scris corect, banuiesc ca nu). Bai, in ro e pe gratis si aci nu poti deschide anumite clipuri ca tra sa platesti crying Nemtii astia is “despuiati” de toti!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  105. Posted 28 decembrie 2010 at 22:44 | Permalink

    telefon, Andru happy

    Giana, se intampla destul de multe in ultima vreme. Is putin capiata, dar fac fata! si sper sa ma tin pe pozitii.
    Ca o concluzie: e cel mai bine sa te confrunti cu temerile (nu sa fugi de ele ca se iau dupa tine) daca le privesti in fata, dispar in neant!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  106. Posted 28 decembrie 2010 at 22:45 | Permalink

    a… Laura sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  107. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:47 | Permalink

    Leidi, stiu ca nu-i o mare consolare, dar si mie imi merge momentan “ca naiba”. Cum ar zice economistii sunt “in criza”.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  108. Posted 28 decembrie 2010 at 22:49 | Permalink

    Laura, te inteleeg!
    asta il vezi?
    http://www.youtube.com/watch?v=Dsp_8Lm1eSk

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  109. Traian
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:50 | Permalink

    @Andruska
    Eu prefer sa privesc, nu ma bag la dans ; deci, bem !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  110. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:52 | Permalink

    @Lady
    Toate cele bune si-ti tin pumnii!
    Dupa, dupa ce te linistesti happy, o sa te rog sa-mi faci si mie o schema cum depasesti faza de privit in fata happy

    Hai sa mai incerc si io:

    http://www.youtube.com/watch?v=A808NVuRH3E

    @Traiane
    Io doar dau impresia de miscare happy Hai sa bem: Noroc!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  111. Posted 28 decembrie 2010 at 22:53 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=MDuxnq3R9qw

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  112. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:53 | Permalink

    Leidi, din pacate nu. Dar cand pui daca pui titlu si cine canta il gasesc io pe altundeva (cumva il driblez pe youtube winking )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  113. Posted 28 decembrie 2010 at 22:54 | Permalink

    Andruska, maine e ultima inainte de sfarsitul anului! apoi iau pauza pana dupa anul nou happy sper sa’mi petrec timpul in mod placut happyam ramas in urma cu micile placeri de seara, in fata monitorului!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  114. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:55 | Permalink

    ah laura…ce ușor e să te placă lumea când ești drăguț…sau ce oameni sunt aceia cărora le plac oamenii drăguți tongue!
    m-am mai schimbat că hainele vechi miroseau hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  115. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:55 | Permalink

    Andru ala l-am gasit… word don’t come easy… happy
    Faaaain…

    Si io vreau schema lui Leidi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  116. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:56 | Permalink

    Laura, asta e link de la leidi, de adineauri. Ia vezi poate se deschide asta, e aceeasi piesa:
    http://www.youtube.com/watch?v=SwlAdEnT-do&feature=channel

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  117. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 22:56 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=RSQyzit5OjA
    ia laura și pt tine happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  118. Posted 28 decembrie 2010 at 22:58 | Permalink

    asta e cu dedicatie speciala… pentru seara asta ! hai, NOROC!
    http://www.youtube.com/watch?v=Ki9xcDs9jRk (cohen – dance me to the end of love)

    era la tortura, Laura

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  119. Posted 28 decembrie 2010 at 22:59 | Permalink

    ooo… pdm’ul! sa traiesti happy kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  120. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:00 | Permalink

    hai sărumâna doamnă? mais que est ce que tu fais?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  121. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:01 | Permalink

    numa eu l-am invitat la dans si mi-o dat cu praf de mers sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  122. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:02 | Permalink

    Pdm, la haine ma refeream, ca la restul sigur nu hee hee
    Nu prea cred eu ca oamenii se pot schimba. Anumite chestii poate, dar nu prea mult.
    Ce melodie ai pus?

    PS: am zis undeva ca esti dragut???

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  123. Posted 28 decembrie 2010 at 23:03 | Permalink

    Siii laaaaaaa vara calddddddddd!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=FIL8PxLmjm4
    asta’i pentru Mel happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  124. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:04 | Permalink

    pt pdm: http://www.youtube.com/watch?v=ijHA2BAguXI&feature=player_embedded

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  125. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:05 | Permalink

    Ioooi, Leidi, ce melodie ai puuuus… HAI NOROC!
    Daa… iubirea, doar iubirea! Cred ca nimic nu doare mai tare sau poate face mai fericit decat iubirea.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  126. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:05 | Permalink

    @Lady
    Nu ma mai joc!!! Singurul de care nu vroiam sa-mi aduc aminte era Cohen crying

    Uite si motivul:
    http://www.youtube.com/watch?v=yTDKO0k8QrM

    Leonard Cohen – I’m Your Man

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  127. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:07 | Permalink

    Fetele… ce muzica misto puneti… kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  128. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:07 | Permalink

    laura ”drăguț” e Mircea Radu, eu sunt doar superb hee hee
    geto mi scuzi, acumș am văzut că tu cu mine vrei să-ți îmbârligi gleznele big grin gata, acuș iau condurașii de dans și-i dăm bătaie ca ăștia http://www.youtube.com/watch?v=mxPgplMujzQ

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  129. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:10 | Permalink

    pdm, vede-te-as cu condurasi din aia de lac in chicioare! cred c’as rade’o saptamana fara incetare rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  130. Posted 28 decembrie 2010 at 23:10 | Permalink

    Andruska, fa fata tentatiei! happy

    Faina melodie, oricum! ca si..
    http://www.youtube.com/watch?v=rpzCiyt_uHM
    asta mi se pare mai interesanta! partea cu i’m your man e depasita!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  131. pdm
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:12 | Permalink

    o să dau copy/paste la statusul de feisbuc pt următoarea oră ”Un pahar de vine alb demisec, o cadă plină ochi cu apă fierbinte și-o filă de Caragiale…pfff!”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  132. Traian
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:12 | Permalink

    Io m-am pilit, haidi, pa!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  133. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:13 | Permalink

    Iote ce bine ii sta superbului si lui geta laughing

    pdm, mai sincer iti zic ca de la ce stiam io ca vine pdm si poza ta nu se potriveste (in ceea ce ma priveste), dar poate vine totusi de la altceva winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  134. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:16 | Permalink

    Pdm, fila aia tra sa fie rezistenta la apa hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  135. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:17 | Permalink

    Leidi, ce melodie e ce ai pus-o? Ca presimt ca ma baga in boala iar… (stai umpic sa iau servetelele hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  136. Posted 28 decembrie 2010 at 23:18 | Permalink

    laura, in my secret life!
    fata, nu mai plange atat, actioneaza! pfffff

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  137. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:19 | Permalink

    Traian, pai vezi daca nu joci si numa’ stai pe margine? Miscare domne, aia e buna laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  138. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:19 | Permalink

    Adeca sa iau biciul? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  139. Posted 28 decembrie 2010 at 23:21 | Permalink

    laura, si biciul e bun! unii prefera happy depinde care e cererea si cum negociezi!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  140. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:25 | Permalink

    Nu pot Leidi sa iau biciul. Nu mere. Trebe RABDARE. Si acum chiar ca trebuie sa am rabdare. E greu sa trebuiasca sa inveti sa ai rabdare, dar alta alternativa nu am. C’est la vie… happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  141. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:28 | Permalink

    pdm, vezi de la atata vinut si atata cetit sa n-adormi in cada, pacatele mele!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  142. Posted 28 decembrie 2010 at 23:29 | Permalink

    opa happy
    bun, bun! iaca… a invatat lectia happy
    kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  143. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:29 | Permalink

    Asta va place?

    http://www.youtube.com/watch?v=a9NXqtF-8vE&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  144. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:31 | Permalink

    Leidi kiss (rabdarea… e ceva ce nu prea stiam ce e; poate ma maturizez, mai stii??? )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  145. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:31 | Permalink

    @Lady
    Da´instructiuni de folosire scrise pe intelesul fraierilor, asa ca mine, n-ai gasit pe undeva? Ca am ramas zambind ca…fata inteligenta happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  146. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:35 | Permalink

    Andru, daca te referi la aia cu rabdare, apoi nu exista instructiuni de folosire. PUR SI SIMPLU AI RABDARE. Lasi lucrurile sa curga de la sine, sa se dezvolte, sa ajunga la maturitate si poate daca ai noroc (dar numai poate) reusesti sa culegi un fruct dulce. Daca nu ai noroc, incerci sa te bucuri ca esti sanatos si poate de un pahar de vin, o muzica buna, o vorba buna cu un prieten, o prietena.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  147. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:41 | Permalink

    Băi, voi mă adormiţi cu muzicile astea. Luaţi ceva mai săltăreţ d-aicea!
    http://www.youtube.com/watch?v=luU3XzXYGLk
    big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  148. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:48 | Permalink

    Giano rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor maaai, mai opreste-ma ca mi se rup frumusete de sandale!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  149. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:48 | Permalink

    pentru Laura rolling on the floor
    http://www.youtube.com/watch?v=C_yzm3_3tj0&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  150. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:51 | Permalink

    iote’ne si pe noi, aici pe blog laughing
    http://www.youtube.com/watch?v=JAgp_BFdH0U&feature=related
    P.S. aici care yodel e Laura laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  151. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:53 | Permalink

    @Laura
    Ca de obicei, io ramasesem cu comentariul mai sus, la 128 happy
    Ai perfecta dreptate si tu 144.

    @Giana
    Ai trisat! Ai trisat! happy
    Dupa ”Maruntica la pode ” a plecat Sefa zilele trecute si n-a mai adus-o! Inseamna ca tu o ascunsesei! happy

    Si io fusesem tot dupa ceva ritm:

    http://www.youtube.com/watch?v=6tMyOVDyf90

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  152. Posted 28 decembrie 2010 at 23:54 | Permalink

    laughing)) hahahaha, Giana!

    Fetele, io ma bag la somn! ma trezesc la 5!
    Noapte buna si pupici!

    Andru, am inregistrat ce ai spus happy
    Laura, mi’a placut lectia despre rabdare happy
    Pupici la toate fetele!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  153. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:54 | Permalink

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    Mersi de specificatie, Giano rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  154. giana
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:56 | Permalink

    Andruuuuu! mai tu stiai ca-mi place bon jovi!! smechera mica ce esti!! kiss
    Laura winking kiss
    Leidi, noapte buna darling kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  155. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:57 | Permalink

    Leidi, oaaaa! Somn usor kiss si a big hug (ca nu stiu sa-l fac)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  156. Laura
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:58 | Permalink

    Si mie imi place bon jovi. faaain Andru kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  157. andruska
    Posted 28 decembrie 2010 at 23:59 | Permalink

    @Lady
    Noapte buna si zi usoara maine! kiss

    @Giana
    Criminala aia cu gainile in serie!
    Dar m-a dus cu gandul la:
    http://www.youtube.com/watch?v=mA2avYxfaFU

    LE Sunt moarta dupa ei happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  158. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:00 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=MwMrq37TYUE&feature=related
    big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  159. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:02 | Permalink

    Andru, dupa cine esti moarta?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  160. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:04 | Permalink

    rolling on the floor Tari fetele de la capalna. Si si maaaari hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  161. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:07 | Permalink

    Laura nu ziceati voi de Bon Jovi?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  162. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:11 | Permalink

    Aaaa, ba da happy
    io nu-s chiar moarta dupa bon jovi, dar imi place si mie winking

    Andru, tu stii ca eu mi-am facut griji ca ai zis ca devii huhureaza din cauza noastra? Ca io nu vreau sa ai probleme ca iti lipseste somn.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  163. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:12 | Permalink

    am pielea pe mâini încrețită worried

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  164. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:16 | Permalink

    laughing pdm, pai noi nu te-am bagat la apa hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  165. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:17 | Permalink

    Laura, s-o luat Julius de mine pe feisbuc! iote ce mi-o zis:
    “Julius Constantinescu: Mocanu Georgiana, la tabla! ce am avut noi in ultima vreme pe Daily Cotcodac?”
    laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  166. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:17 | Permalink

    http://www.trilulilu.ro/sor_23/981931615ece2d
    calculatoarele și sintetizatoarele ne-au mâncat muzica sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  167. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:17 | Permalink

    Laura, tu chiar ca-mi esti ca o sora! big hug
    Totul e ok!
    Am taiat ceva din cafeaua de dimineata pe care o beau acasa si ma descurc happy
    Mi-a zis mie cineva ( stiu ca n-are dreptate ) ca de somn nu se moare. Doar adormi!
    Si, cel mai important lucru este ca reusesc sa ma fac striga! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  168. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:19 | Permalink

    @pdm
    Pot sa intreb si io de ce ai tinut doar mainile in apa?!
    Sau mai bine sa nu ma risc happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  169. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:20 | Permalink

    pdm, numai pe maini ti s-o incretit pielea? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  170. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:21 | Permalink

    andreao poți. tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  171. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:22 | Permalink

    @Gianuca
    Iti soptesc io, ca ma mut in prima banca : doar doua au fost simpatice! devil

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  172. Posted 29 decembrie 2010 at 00:23 | Permalink

    Până una, alta, unde boala fuseşi, că te aşteptai să mă colinzi! laughing
    Te pupez şi numai de bine te urez, pe matale şi pe cei dragi! Sărbători Fericite şi maximale! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  173. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:24 | Permalink

    @pdm
    Daca am voie, nu mai vreau! Mi s-a dus interesu´ tongue

    PS Te rog, raspunde-i Gianei!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  174. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:25 | Permalink

    Giano, io nu am mai dat pe acolo de nu mai stiu cand… uuuuh! Noroc cu Andru, ca-ti sopteste. Tra sa punem intr-o seara de DC hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  175. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:29 | Permalink

    Andru,
    io daca nu am somn suficient e jaaale big grin
    Hai ca sa mananc mai putin mere, dar cu somnul e nasol de nu am sufiecient.

    Pdm,
    dincolo de nori… acolo e soare! Prima oara cand am fost cu avionul si am trecut peste nori am vazut ca acolo e soare (nu ca nu stiam, dar a fost o senzatie interesanta, ca am constientizat chestia asta si de fiecare data cand aud melodia asta ma paleste o senzatie de soare si bine, ca atunci in avion happy )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  176. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:29 | Permalink

    http://www.youtube.com/watch?v=GhalnRbx4Tk
    http://www.youtube.com/watch?v=xCON07r908g

    ia rumegați fetele mele aici big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  177. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:32 | Permalink

    Laura, trebe, da! S-ar bucura julius!
    Andru, dau o bere pen-că mi-ai şoptit!! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  178. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:34 | Permalink

    așea andreao…
    păi mi se încrețesc decât mâinile pentru că fac duș stând în mâini ca să mă spăl mai bine hee hee așa funcționezi tu? numai ce e interzis te incită? dacă da, nu ai voie să mă cauți îmbrăcată sumar și dată cu luciu de buze, dar nu pe gură hee hee
    lauro eo o dată am zburat și numai până la praga, dar a fost suficient ca să mă-ntorc cu autocarul, biletul de avion fiind plătit și să ajung în craiova cu gleznele cât gambele sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  179. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:37 | Permalink

    Eu am mers cu aveonu de fix 20 de ori! tare-mi place!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  180. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:39 | Permalink

    pdm, pai cum ai reusit sa te intorci cu autocarul??? Doameeee laughingNu ti-o placut cu avionul? (io am zburat de multe ori, doar in europa, dar mi-e frica de fiecare data si faza aia cu soarele dupa nori e una din putinele cand m-am simtit bine winking cu masina imi e mai bine, recunosc, dar cateodata e prea mult)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  181. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:41 | Permalink

    Nah, ca m-a troznit inspiratia!
    Daca nu dorm, ma fac striga si seman cu Laura.
    Pdm mi-a zis andreao, deci intep. De unde rezulta ca seman cu Kekee.
    Evrika!
    Am confirmarea teoriei conform careia, dupa o vreme, cateii incep sa semene cu stapanii happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  182. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:41 | Permalink

    Gianico, pai tu ai numarat? laughing Io una habar nu am. Mie mi-e frica sad (desi ma duc de-i musai)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  183. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:41 | Permalink

    Probabilitatea de-a muri in accident de masina e muuuult mai mare decat de-a muri cu aveonu. Aveonul e cel mai sigur mijloc de transport.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  184. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:42 | Permalink

    Andru, io de abia amu te pricep tu prin “striga” te referi “strigo” laughing (am tot vrut sa te intreb ce-i aia “striga” si m-am tot luat cu altele si am uitat).

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  185. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:43 | Permalink

    Giano, stiu asa zic toti, dar io nu am un boton unde sa apas si gata sa nu-mi mai fie frica big grin (inca nu l-am gast)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  186. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:45 | Permalink

    @Pdm
    Nu indraznesc sa te contrazic prea tare, deoarece m-am surprins zambind cam incantata cand ai zis ca n-am voie imbracata sumar.

    Am io ceva probleme cu pusul in scena, ca nu reusesc sa-mi fac imaginea clara, da´ astea-s amanunte…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  187. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:45 | Permalink

    andreao pour moi, andreaua este un instrument excelent cu care mă poci ca să mă scarpin pe spate și mai cu precădere, pe unde nu ajung happy cu ariciul nu prea pot să efectuez aceeași acțiune pe spate decât dacă-l bat în cuie pe fo blană. ești sigură că vrei să fii arici? du-te naibilui de-aici! ce noroc ai că mă cunoști acum… happy
    laura sunt scăpat din văgianina în luna lui august, deci sunt leu și de obicei leii se simt bine atunci când au pământ supt picioare big grin este valabil și în cazul apei hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  188. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:49 | Permalink

    las pe mine dreao că, la câtă imaginație am, nu ar fi o surpiză să te trezești cu 3 țâțe…pe fiecare din cele 4 rânduri așezate în diagonală și cu fo 2 dodoaște, una jos pentru sprijinit bastonul și una sus pentru cântat note mai joase hee hee
    vezi că e târziu, sunt după 3 pahare de vin și mi-e și somn big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  189. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:51 | Permalink

    laughing in sfarsit ma intelege si pe mine cineva cand zic mi-e frica cu avionul. Iote domne unde stateau surprizele ascunse hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  190. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:52 | Permalink

    Andru, la pdm nu te lua dupa poza. E un jmecher cu J MARE winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  191. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:53 | Permalink

    laura
    nu-mi ajung 3 bloguri să-ți descriu toată pățania cu avionul happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  192. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:54 | Permalink

    Tuuulai Doamne… ! Apoi cre ca-i de c..re laughing

    LE: faci foileton, io tocmai invat sa am rabdare winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  193. andruska
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:55 | Permalink

    @pdm
    Ma jur ca-mi place ce spui tu: seamana a tablou de Picasso amestecat cu nuante sado-maso!

    Si ca sa nu mi-o fur prea rau, m-am gandit sa va spun: noapte buna! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  194. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:57 | Permalink

    Noapte buna, Andru kiss
    Noapte buna, Giana kiss
    Noapte buna, pdm (pe tine nu te pup ca cine stie peste ce dau hee hee si surprize neplacute am avut anul asta destule)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  195. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:58 | Permalink

    la mine foncționează mult mai bine povestitul prin viu grai big grin așa că poate vreodată o să ai onoarea de a mă cunoaște hee hee și privilegiul de a mă asculta când povestesc…decorul ideal: un grătar mare, sfârârind în ciuda flăcărilor, un pahar cu ceva de amorțit neuronii, un miros de iarbă propaspătă și-o liniște tulburată doar de greieri poate…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  196. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:59 | Permalink

    laughing Da, superbule, poate…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  197. pdm
    Posted 29 decembrie 2010 at 00:59 | Permalink

    ah…și pusesem partea dorsală neepilată pe monitor în așteptarea unor buze reci hee hee
    nb..

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  198. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:00 | Permalink

    Fetili, noapte buna kiss
    Pdm, sper ca vii in tabara de la Ibanesti!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  199. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:02 | Permalink

    Giano, ai grija ce pupi hee hee (io am luat masuri de prevedere big grin)

    Hai, inca o data noapte buna kiss!
    Maai, dar cu Pepe ce o fi??? (ma trezesc si io amu cand tra sa adorm hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  200. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:02 | Permalink

    Sefa, sper c’am fost o gazda buna hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  201. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:03 | Permalink

    Laura, nu-i bai, m’a invatat sefa sa port masca! big grin
    pepe e bine oriunde ar fi, sunt convinsa de asta! prea’i place viata winking
    Hai noapte buna, pup iu again! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  202. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:04 | Permalink

    Care, gazda??? Ca tu ai fost plecata cu mosafiri… Offf, ca nici macar atat nu mi se recunoaste… dar nu-i nica ca eu am RABDARE, odata si odata mi se vor recunoaste si mie meritele hee hee
    No, te mai pup o data kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  203. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:05 | Permalink

    doar asa sa fiu 200 kiss

    LE: Mishulake stingi tu becul, da? kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  204. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:09 | Permalink

    daaaa! am vas’t ce gazda ai fost! au gobit aiştia tătă pălinca şi tăti prăjiturele!! şi-au mai şi dansat încălţaţi pe parsanu din sufragerie!! tongue
    Iar tu… tu ţi-ai făcut de cap cu măgă, vă tănguiaţi acolo, într-un colţ, pe intuneric! nţ nţ nţ ce generaţie, dom’le, ce generatie!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  205. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 01:26 | Permalink

    Pana vine Mishulake se arde curent de pomana, asa ca sting eu becul! big grin
    Click!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  206. Posted 29 decembrie 2010 at 06:45 | Permalink

    Laura, nu-i bai, m’a invatat sefa sa port masca! big grin pepe e bine oriunde ar fi, sunt convinsa de asta! prea’i place viata winking Hai noapte buna, pup iu again! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  207. mishulake
    Posted 29 decembrie 2010 at 08:43 | Permalink

    Buna dimineataaa!!!
    Destepta-rea !!!
    Gimnastica de inviorare ! unu, doi, trei si…!
    http://www.youtube.com/watch?v=2d46_VF-tc8&playnext=1&list=PLE48FF68795E7CB5B&index=37

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  208. Posted 29 decembrie 2010 at 11:26 | Permalink

    Hohoho… Mulţumesc Mishulake. Frumoasă privelişte pentru cafeaua de dimineaţă. Şi cea mai bună metodă de inviorare (nu imitatul mişcărilor ci statul în fotoliul şi admirat; mişcarea să o facă alţii)

    LE: Cred că tipa se antrena pentru Carnaval. M-a luat ameţeala urmărindu-i… ochii big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  209. Laura
    Posted 29 decembrie 2010 at 12:33 | Permalink

    Pfuai Mishulake ce inviorare laughing Nu stiam io de ce ma dor asa shalele hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  210. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 13:24 | Permalink

    Wow, Mishulake laughing As pune’o sa faca niste sarmale, sa vad se misca la fel de bine? laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  211. Posted 29 decembrie 2010 at 14:23 | Permalink

    Giana, prin zona mea, astea sunt puse să facă mămăligă, nu sarmale, au mişcarea scenică perfectă pentru aşa ceva. Sper că te-ai prins la ce mă refer. Eşti o fumeie inteligentă, dar cu diferenţele astea etnoculturale nu se ştie niciodată.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  212. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 14:51 | Permalink

    Victor, daca-i bagi făcăleţu-n cur face într-adevăr o mămăligă pe cinste! din aia de-o tai cu aţa! aţă de papiotă bre, nu te gândi la prostii hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  213. mishulake
    Posted 29 decembrie 2010 at 15:03 | Permalink

    ” Hohoho”,”Pfuai”,”Wow”!
    Vaz ca v-am inviorat ! ( da’ la munca nime’, a ?)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  214. Posted 29 decembrie 2010 at 15:10 | Permalink

    Giana, să-ţi fie ruşine dacă te-ai gândit la ce m-am gândit şi eu acând ai scris “aţa”. tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  215. silavaracald
    Posted 29 decembrie 2010 at 15:36 | Permalink

    Voi trei rămăserăți aici, la ”fumători”! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  216. giana
    Posted 29 decembrie 2010 at 15:47 | Permalink

    Fumatori si cu internet functional hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  217. Posted 29 decembrie 2010 at 16:47 | Permalink

    Fumători? Futu-i muman cur de fumat, că am început să mă simt marginalizat din cauza asta. Un lepros.
    Ca în filmele alea americane ieftine, în care se bârfesc vecinii.
    “Auzi, fată, ştii ce-am auzit? Că Victor nu reciclează. Şi, mai rău, fumează surprise
    Tre’ să mă las. sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  218. silavaracald
    Posted 2 ianuarie 2011 at 09:58 | Permalink

    @Christa
    Maică, încercai să te vizitez, da găsii poarta-nchisă! sad
    @Zolty
    Exact de aceea am scris postarea asta. Nu se știe niciodată…