Bătălia pe telecomandă

Nimic nu poate fi mai plăcut decât o seară de sâmbătă în familie, cu ”peștișorul” și Ziurelul. Amândoi au personalități puternice și gusturi foarte bine definite în materie de filme. De pildă, cel mic urmărea Hair, convins fiind că e un film indian, că doar numai în alea jumătate din timp se cântă. Nu știu de unde are el preferințe de genul ăsta, deși  cam bănuiesc. Ăl bătrân însă voia să-l vadă pe James Bond, așa că au sfârșit prin a nu urmări niciunul ca lumea. Când apar asemenea disensiuni, ajungi să te întrebi care e copilul și care adultul dintre cei doi. La un moment dat, s-au terminat însă amândouă și a început altul, la care apărea avertismentul parental înainte.

-MiMi, care e familia mea? mă ia piciul pe departe.

-În lipsa părinților tăi, noi suntem, îl pun eu în temă.

-Atunci, hai la film! mă somează el.

-Am de lucru. Uită-te împreună cu ”peștișorul”..

-Da, dar nenea ăla a zis că trebuie să-l văd numai în prezența familiei. Familia mea e acum peștișorul și cu tine. Așa că hai la film!

M-am dus, ce era să fac. Dar mi-am luat cu mine și laptopul. Inutil să mai zic că mai mult se juca cu (scuze pentru cacofonie!) roboțelul și mașinuțele decât să se uite la televizor, dar n-a scăpat niciuna dintre scenele pentru care trebuia acordul parental. Ba chiar le mai și comenta.

-Uite la aia ce țâțe mari are!

Și puțin mai târziu:

-Ce păsărică glumeață!

Drept să zic, am cam rămas blocată de cunoștințele lui în materie de argou. Bineînțeles că n-a vrut să ne zică de unde știe lucrurile alea, dându-ne impresia că, într-un oarecare fel, s-a născut  cu ele gata învățate; sau că le-au fost predate la grădiniță, lucru care nici măcar nu e atât de neverosimil cum pare la prima vedere, la ce vedem, la televizor, că se petrece în învățământul românesc. big grin

Trackbacks

  1. [...] Bătălia pe telecomandă Sun Jan 30, 2011 8:45 am Nimic nu poate fi mai plăcut decât o seară de sâmbătă în familie, cu ”peștișorul” și Ziurelul. Amândoi au personalități puternice și gusturi foarte bine definite în materie de filme. De pildă, cel mic urmărea Hair, convins fiind că e un film indian, că doar numai în alea jumătate din timp se cântă. Nu știu [...] [...]

  2. By Bătălia pe telecomandă | Pentru Mures on 30 ianuarie 2011 at 11:30

    [...] mult: Bătălia pe telecomandă Post Published: 30 January 2011 Author: admin Found in section: Si La Vara [...]

  3. By La multi ani, Melania! « Georgiana on 31 ianuarie 2011 at 00:05

    [...] La mulţi ani! [...]

  4. By Despre supravieţuire « Blogul lui Teo Negură on 31 ianuarie 2011 at 00:06

    [...] Gabitu, Gabriela Elena, George Valah,  Giana, Gradina visata, Ioan Sorin Usca, Link Ping, Melami, Mirela Pete, Nabadaiosul, Adela, Rimele tineretii, Se poate, Simion Cristian, Teo, Teo [...]

  5. By Iertare « Cristian Dima on 31 ianuarie 2011 at 00:35

    [...] licitat, George Valah,  Giana, Ioan Sorin Usca, Link Ping, Lora, Madi, Manole, Melami, Mirela Pete, Nabadaiosul, Nice, Adela, Photographis, Laura Driha, Secret, Simion Cristian, [...]

  6. By Ora de sport « Un blog cu năbădăi on 31 ianuarie 2011 at 01:03

    [...] licitat, George Valah,  Giana, Ioan Sorin Usca, Link Ping, Lora, Madi, Manole, Melami, Mirela Pete, Nabadaiosul, Nice, Adela,Photographis, Laura Driha, Secret, Simion [...]


159 Comments

  1. M3bis
    Posted 30 ianuarie 2011 at 08:54 | Permalink

    La mine e mai simplu!
    - Ce scrie acolo în colț?
    - 12!
    - Câți ani ai?
    - Unșpe juma’
    - Șterge-o!

    Aaaa, stai. Aia cu AP.
    - Ce scrie acolo?
    - Acordul părinților!
    - Șterge-o!

    devil

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. Posted 30 ianuarie 2011 at 08:59 | Permalink

    Le invata pe toate in pauza dintre ore! laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. Posted 30 ianuarie 2011 at 09:02 | Permalink

    Dragut. Cat de receptivi sunt ei, cu toate antele functionale, mai ales la lucrurile care le sunt interzise pentru considerente legate de varsta. happyAbsorb orice informatie care li se pare interesanta.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. Posted 30 ianuarie 2011 at 09:11 | Permalink

    Dulce e Ziurel happy Sa va traiasca!

    Ceva poante ’spuse’ de copii… de unde le scot? happy

    Ce trebuie sa faci sa iti mearga bine in casnicie?

    Spune-i sotiei ca arata bine, chiar daca arata ca o batoza. (Rares, 10 ani)

    Cum isi poate da seama un strain ca doi oameni sunt casatoriti?

    Va trebui sa ghiceasca uitandu-te daca amandoi tipa la acelasi copii. (Diana, 8 ani)

    Ce crezi ca au in comun mama si tatal tau?

    Amandoi nu mai vor sa faca alti copii. (Lori, 8 ani)

    Ce fac oamenii in timpul primei intalniri?

    La o intalnire trebuie sa te distrezi si oamenii ar trebui sa profite ca sa se cunosca mai bine. Chiar si baietii au ceva interesant de spus daca ii asculti suficient de mult. (Lenuta, 8 ani)

    La prima intalnire isi spun unii altora minciuni pentru a parea suficient de interesanti pentru a se intalni si a doua oara. (Marius, 10 ani)

    Ce ai face daca prima intalnire ar fi foarte plictisitoare?

    As fugi acasa si m-as preface ca am murit. A doua zi as da anunt la ziar ca am murit ca sa nu ma mai caute fata aia. (Crin, 9 ani)

    Cand este in regula sa saruti pe cineva?

    Cand e bogat. (Paula, 7 ani)

    Legea spune ca trebuie sa ai 18 ani, asa ca nu vreau s-o incurc. (Costel, 7 ani)

    Pai este o regula: daca saruti pe cineva, trebuie sa te casatoresti cu ea si sa faceti copii. Asa e corect sa faci. (Horia, 8 ani)

    La ce varsta e bine sa te casatoresti?

    23 este varsta perfecta sa te casatoresti pentru ca pana atunci o stii pe persoana respectiva dintotdeauna. (Cornelia, 10 ani)

    La nicio varsta nu e bine sa te casatoresti. Trebuie sa fii prost sa te casatoresti. (Paul, 6 ani)

    Este mai bine sa te casatoresti sau sa stai singur?

    Nu stiu cum e mai bine dar iti spun ceva. Nu o sa fac niciodata sex cu sotia mea. Nu vreau sa ma ingretosez de ea. (Teodor, 8 ani)

    Este bine pentru fete sa stea singure dar pentru baieti nu. Baietii au nevoie de cineva care sa curete dupa ei. (Anita, 9 ani)

    Cum alegi cu cine sa te casatoresti?

    Trebuie sa gasesti pe cineva caruia sa-i placa aceleasi lucruri. De exemplu, daca tie iti place sportul, ei ar trebui sa-i placa ca tie iti place sportul, si sa iti aduca chips-uri si cola. (Alin, 10 ani)

    Este bine de stiut: Nimeni nu se hotaraste cu cine o sa se casatoreasca decat dupa ce creste mare. Dumnezeu hotaraste asta de cand tu esti mic dar tu vei afla doar mai tarziu pe cine ti-a ales. (Cristan, 10 ani)

    Ce mai spun copii …

    De ce circula singele in corp?

    Sangele umbla prin corp, ca sa ii prinda pe microbi si sa ii inece. (6 ani).

    La ce folosesc sprancenele?

    Sprancenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa nu-i vina fruntea pe ochi. (6 ani)

    De ce ne spalam cu sapun?

    Noi ne spalam, ca sa dam sapun in ochi la microbi. (5 ani)

    Ce sunt amprentele?

    Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman degetele acolo si le gaseste politia. (8 ani)

    Ce este sufletul?

    Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfurie si ii lasi prajituri si lu ala mic. (8 ani)

    Sufletul are o forma de inima. (8 ani)

    Ce este tristetea?

    Tristete inseamna cand un om vine la altul si bea mult. (7 ani)

    De ce sa pun potcoave la cai?

    La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, atunci cand pune frana calul se intepeneste in potcoave. (9 ani)

    Ce inseamna cuvantul “modern”?

    Modern e cand vezi ceva frumos si e scump si n-ai bani. (7 ani)

    Cum se face parfumul?

    Parfumul se face din apa, dop si din parfum. (5 ani)

    Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele, daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne intelegem?

    Pasarile sau animalele vin unele langa altele si vorbesc in soapta si noua ne spun numai “miau”. (10 ani)

    Ce este timpul?

    Timpul este o vreme care trece tot timpul. (5 ani)

    Ce sunt buruienile?

    Buruienile sunt niste plante folositoare doar lor. (12 ani)

    Ce este acela un secret?

    Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie militia. (6 ani)

    Ce este zambetul? A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau. (8 ani) A zambi este cand niste oameni rad cu gura inchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (7 ani)

    La ce foloseste steagul?

    Steagul foloseste ca atunci cand veneau turcii peste noi, ei nu stiau pe ce tara veneau si atunci noi le aratam steagul si dupa aia ei stiau.

    Ce este acela un minister?

    Minister inseamna ca sa te duci acolo sa te razbuni. (9 ani)

    Minister este o incapere mare unde se aduna toti ministrii ca sa faca sedinte pentru a imbunatati cartierul lor. (9 ani)

    Ce este igiena?

    Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa. (7 ani)

    Din ce se face sapunul?

    Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc. (6 ani)

    De ce isi fac oamenii cadouri?

    Oamenii isi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti. (7 ani)

    De ce da dirijorul din maini, cu un bat, cand dirijeaza?

    Dirijorul da din maini, ca sa arate ducerea sunetului. (11 ani)

    Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate cu degetul, la ala care canta cu contrabasul ca sa vada cum merge simfonia. (10 ani)

    De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte pasari?

    Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, cand ii vine sa-l faca. (10 ani)

    SUnt foarte receptivi happy Iar felul in care imbina informatia chiar daca nu stiu precis ce inseamna…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 09:11 | Permalink

    @tetris
    Încearcă să-i explici unui puști de 5 ani, care abia știe să numere până la 10, că 5 e mai mic decât 12! big grin
    @Manole
    Oare? big grin
    @Găbița
    Ia să-ncerci să-i înveți o poezie depre flori, de exemplu! big grin
    @Leidi
    Orientați de mici!
    ”Cand este in regula sa saruti pe cineva?
    Cand e bogat. (Paula, 7 ani)”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. Posted 30 ianuarie 2011 at 09:23 | Permalink

    cine stie ce si cand a auzit laughing))) hihihih
    Ai impresia ca nu sunt atenti si e de ajuns; cand te astepti mai putin .. trantesc, intr-un context pe care nu stiu cum si-l aleg.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 09:34 | Permalink

    Da. Trebuie să te cenzurezi întruna. Iar dacă n-o faci, să fii pregătit pentru surprize. hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. M3bis
    Posted 30 ianuarie 2011 at 09:53 | Permalink

    Am zis că “la mine e mai simplu”. Nu mai țin minte cum făceam la 5 ani. Drept e că, pe la noi, televizorul merge cam 3 ore pe săptămână. Și atunci singur, că ori adorm ori nu se uită nimeni la el.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 10:24 | Permalink

    Nu cred că am apucat să spun, până acum, cât de drag mi-e Ziurel?! Are o inteligență, o diplomație și un bun simț, de-l fac visul fiecărei mame! Plus că-i frumușel foc tongue
    PS Și io aș fi făcut tot ca ”Pești” cu televizorul… sad

    @Lady
    Interesante conexiunile pe care le fac, dar interesant și cum lasă să ghicească atmosfera de acasă, în unele cazuri happy
    Cel mai amuzant:
    ”Ne spălăm, ca să dăm săpun în ochi la microbi.”
    ( io o chinuiam pe mama cu întrebarea: săpunul se poate murdări? )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. kekee
    Posted 30 ianuarie 2011 at 11:18 | Permalink

    Face ce vrea cu voi.
    tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. Posted 30 ianuarie 2011 at 11:39 | Permalink

    Fiecare aveti un laptop, da?
    Asta o sa va rezolve problemele:
    http://www.cool-tvweb.com/

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. Posted 30 ianuarie 2011 at 11:44 | Permalink

    enfant prodige, cum ar spune americanul :lol: …
    norocul vostru ca vrea si altceva decat BebeTV … m-am uitat odata vreo trei ore la asa ceva … mai aveam un pic si saream de la etaj ! :lol:

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 11:44 | Permalink

    @Andru
    Seamănă cu mumă-sa, care era la fel de sfătoasă când era mai mică! big grin
    @kekee
    Ei, nu chiar întotdeauna… happy
    @Zac
    Da, măi, dar n-avem chef de TV aseară. happy
    @kalusen
    M-am uitat și eu o dată la bebe-Tv. E infernal! Ceva mai de tâmpit mințișoarele copiilor n-am mai văzut până acum. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. Posted 30 ianuarie 2011 at 11:55 | Permalink

    pai nu pt tine! pt ziurel si pestisor! tu oricum erai de sacrificiu, pentru ca pustiul are nevoie sa se uite impreuna cu familia big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. Posted 30 ianuarie 2011 at 13:29 | Permalink

    Tite mari in filme? Poate-n desene animate, ca-n rest, actritele arata ca eliberate din Auschwitz sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 13:31 | Permalink

    Haidi, bre, că-i plin de silicoane în Hollywood! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. Posted 30 ianuarie 2011 at 13:35 | Permalink

    papagigli, io nush la ce filme te uiti tu, dar in padurea sfanta gasesti siliconate la tot pasul!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. Posted 30 ianuarie 2011 at 13:55 | Permalink

    Deci: fie-mea, cam pe la 3 ani.
    Injura ca un birjar. Ce zic eu un birjar? Ca un europarlamentar http://www.antena3.ro/politica/europarlamentarul-gigi-becali-injura-o-ziarista-pentru-ca-i-a-cerut-explicatii-despre-o-firma-video-94669.html
    (la un moment dat injura atat de abras incat nu stateam in statie la autobuz, ci ne plimbam pe langa, sa nu ne auda lumea repertoriul).
    Am incercat toate metodele: ignorare absoluta, explicatii logice, explicatii cu povesti cu copii rai si copii cuminti, i-am mai si intors cate una peste fund…nimic n-a functionat it wasnt me
    Am incercat sa aflam sursa. Familia n-a recunoscut nimic.Mami(doamna care-o ingrijea de dimineata) era deasupra oricarei banuieli.Inclusiv Tatanost (sotul lu’ Mami), cel mai bland si mai cumsecade sofer de autobaza pe care l-am cunoscut vreodata.Mai erau si copii celor 2.Dar si ei au negat cu o vehementa aproape credibila.
    Misterul se adancea.
    Pana intr-o zi, cand venind catre casa am traversat curtea plina de copii si-o gagalice pana-n 2 anisori,blonda si serafica s-a-nndreptat opintit catre mine,manioasa si-ncruntata (si-n ziua de azi cred ca m-a confundat cu cineva care-o dezamagise profund). Zicea ceva. N-am prea inteles ce, asa ca m-am aplecat zambitoare si curioasa sa vad ce-mi zice ingerasul carliontat…
    Pai zicea foarte clar articulat, cu o furie victorioasa: p-la, p-la, p-la, p-la, p-la…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 14:03 | Permalink

    laughing
    Lasa sefa, ca asa mai ramai si tu in pas cu tineretul. De unde sa afli altfel ce-i prin lumea lor hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 14:33 | Permalink

    @Balaura
    Excelent! rolling on the floor
    @strigo
    Aș prefera să mă țină la curent cu altceva decât cu asta. Dar și poveștile pe care le știu ei sună groaznic câteodată! Te ia cu fiori, nu zău! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. Posted 30 ianuarie 2011 at 15:06 | Permalink

    Bai, eu vorbeam de actrite, nu de Kardasience si Pamele, ca asa, sunt pline xxx-urile de gelatine, dar mi-e greu sa cred ca la d-alea va uitati “en famille” laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 15:24 | Permalink

    Mel, si ai omis sa spui ca te mai bateam si eu la cap pe messenger! big grin
    Ziurelul e la varsta cand copiii sunt cei mai simpatici. Ar trebui notate undeva perlele astea hee hee
    Mi-am adus aminte de-o faza pe care mi-a povestit-o maica-mea. S’a dus impreuna cu taica’miu si cu frate miu (care avea 5 ani) la cinema. Filmul care rula era unul de dragoste si la un moment dat personagiile incep sa se sarute cu patima si, frate-miu, in linistea aia intreaba cat il tin plamanii: “mamaaaaa, dar ce’i face nenea lui tanti aia???”. Cica a inceput sa rada toata sala. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. Posted 30 ianuarie 2011 at 15:55 | Permalink

    Ooo, cunoastem, la mine eputin diferit, batalia se da dupa ce dispare telecomanda, pentru ca e o veritabila lupta s-o redescopar, s-o regasesc pe unde nici mintea nu-ti statea happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 16:08 | Permalink

    Apropos de telecomanda imi amintesc o faza:
    tocmai o fost la noi popa cu botezul. Si cand l-or auzit ai mei pe popa cantand prin preajma, iute or inchis televizorul, or deschis usa si l-am asteptat. Dupa ce o plecat popa, cauta telecomanda. Si cauta… si cauta… zici ca o inghitit-o pamantul. La care, in cele din urma taica, in cel mai serios ton: “tu, Floare, (adica muma), io cre ca o furat popa telecomanda!”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 16:20 | Permalink

    Laura rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. Posted 30 ianuarie 2011 at 17:29 | Permalink

    laughing))

    Pupici si la fetite si la baietei!

    Laura kiss (doar pentru tine, separat)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 17:58 | Permalink

    @Laura
    No, și l-o dovedit?! rolling on the floor

    Mie mi s-a întămplat să constat, la serviciu, că pe langă ( recunosc și mă doare tongue ) învălmășala obișnuită din geantă, am două apariții noi: telecomanda de la combina audio și cea de la TV. Fată strângătoare, deh! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 18:03 | Permalink

    Dar de zgarda câinelui, ce zici, Andru?
    Scoasă de față cu lumea bună, convinsă că-i stetoscopul…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 18:14 | Permalink

    rolling on the floor Șefa, te rog frumos, spune-mi că nu era și soțul cu tine! winking

    Ok, mai încerc! După căutări înfrigurate, întors chiar și gențile cu dosu-n sus, surpriza maximă: telecomanda trona zgribulită-n frigider. La sticle tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 18:15 | Permalink

    Ei, aici nu te mai pot concura, Andru. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 18:22 | Permalink

    kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. Posted 30 ianuarie 2011 at 19:37 | Permalink

    ”cel mic urmărea Hair, convins fiind că e un film indian, că doar numai în alea jumătate din timp se cântă.”
    Deci, dă să-l pup pe Ziurel! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Posted 30 ianuarie 2011 at 19:37 | Permalink

    Macar i-ati explicat si partea cu albinutele si pasarelele, daca tot ati ajuns la capitolul asta? rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Cypy
    Posted 30 ianuarie 2011 at 21:27 | Permalink

    Buna, daca te intereseaza un link exchange intra pe http://pegas-motorizat.blogspot.com/- Numele cu care vreau sa apar este: P. M. – Ne amuzăm că nu-i impozabil!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. Posted 30 ianuarie 2011 at 21:57 | Permalink

    @Mirela
    Deocamdată îl pup eu. Poate la vară, Miri! happy
    @Alba
    Nu, îi las mumă-sii plăcerea asta!
    @P.M.
    Cum nu?
    M-ai prins că ți-am scotocit azi prin blog, nu?
    Poate că vrei să colaborezi și la blogul nostru colectiv http://buimacii.wordpress.com. Îmi plac multe dintre comentariile tale la poze! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 21:57 | Permalink

    -Doamne?
    -Da, fiule!
    -Pot sa te intreb un lucru?
    -Bineinteles!
    -Ce inseamna pentru Tine un milion de ani?
    -O secunda.
    -Si un milion de dolari? -Un cent!
    -Perfect, poti sa-mi dai un cent?
    -Asteapta o secunda!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:00 | Permalink

    Corect, Geo! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:04 | Permalink

    This year we will experience 4 unusual dates…. 1/1/11, 1/11/11, 11/1/11, 11/11/11. Now go figure this out….take the last 2 digits of the year you were born plus the age you WILL be THIS year and IT WILL EQUAL 111!
    Ia ultimele cifre ale anului in care te-ai nascut si aduna-le cu virsta ta. Rezultatul va fi 111.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:05 | Permalink

    Buna seara happy

    Andru, nu, nu l-au dovedit. El e si acum convins ca popa o furat telecomanda laughing (nu au mai gasit-o deloc). Pentru mine taica e dovada ca barbatii sunt niste copii mari cu care iti trebe, ca femeie, multa rabdare, iubire si sa ai gija de ei.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:06 | Permalink

    Giana, la mine da 110 laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:08 | Permalink

    Da 111 doar daca adun anul in care m-am nascut cu cati ani fac anul asta, nu cu cati am momentan. Pfuai ce iegzplicatii hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:08 | Permalink

    Laura, pune varsta pe care+o implinesti anu asta big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:08 | Permalink

    exact winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:10 | Permalink

    Crezi ca poate gasesc ai mei telecomanda aia, de-i asa un an special hee hee ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. silavaracald
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:15 | Permalink

    Ce înseamnă asta, Geo?
    Că suntem programați să trăim 111 ani? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. Traian
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:16 | Permalink

    @Giana
    Si ce inseamna asta, ca ma sperii ?!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:16 | Permalink

    @Laura
    N-avem scăpare!
    Zicem ca Giana, sau plecăm happy

    PS am deschis un Excel, că nu mă descurcam cu adunarea sad . Io zic că trebuie să mă decid să-mi schimb culoarea părului, că devine stresant!

    Nah, atunci se duce dracu´ scuza mea broken heart

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:18 | Permalink

    Mel, ezagt! mai avem oleacă de blogărit, nu? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:20 | Permalink

    Andru, esti tu mai special, dragule… big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:20 | Permalink

    NU!!!
    Habar n-am cum se demonstreză, că io am chiulit mult de la școală, da´ este o chestie de mate!
    Noi putem trăi cât suntem în stare tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:22 | Permalink

    Andru dragule, relaxeaza-te, e duminica seara…
    Am primit-o si eu pe mail si-am dat-o mai departe spre amuzament. Nu tre’ sa deschizi exceluri, zau asa!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:23 | Permalink

    Andru, ce scuza? Cu paru’ vopsit?

    Sa te linistesc: indiferent cum te vopsesti: nu ajuta hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:23 | Permalink

    Andru, nu tre sa zici ca mine happy si nici nu tre’ sa pleci happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:24 | Permalink

    Traian, no, te-ai spariat, dragule big grin ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:28 | Permalink

    @Gianuca
    În ciuda palidelor aparențe, am o pregătire la ” real” . Deci, nu-i așa ușor să te cred pe cuvânt tongue
    Trebuie să deschid Excel-ul!
    Te rog să consemnezi, că n-am jurat că, musai, înțeleg ce scrie acolo!!! rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. Posted 30 ianuarie 2011 at 22:28 | Permalink

    Ce socoteli faceti acilea? happy Vad ca va activati dupa 22!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. Traian
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:29 | Permalink

    @Laurica, draga!
    Mi-am zis: gata,onkel Traian, ai decorticat-o,
    pana aci ti-a fost!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:30 | Permalink

    Unchiuletzule, apoi dragule unchiuletzule ma refeream happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:31 | Permalink

    Andru si io tot la “real” am facut: mate-fizica big grin
    Ca limbile straine ma gandisem atunci ca le invat asa, nu trebe sa studiez laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:34 | Permalink

    @Laura
    Păi, dacă nu aș fi procedat ca tine, cum crezi că aș fi ajuns la performanța să pot să tac în 7 limbi de largă circulație??!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:37 | Permalink

    Andru, hai dragule, sa deschid si eu excelu’ poate aflu raspunsul laughing e deajuns doar sa-l deschid, da?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:38 | Permalink

    In 7? Pfuai… ejti tare… io de nu stiu sa tac decat intr-un fel: strang din buze big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:41 | Permalink

    @Lady
    Curioasă activarea asta pentru toți ceilalți!
    La mine, este în grafic! Io pot să enervez oricând tongue

    @Gianuca
    Dragule, după ce deschizi, sprijini falca-n podu´ palmei și iei o atitudine profund îngândurată!
    Cine te deranjază, trebuie să și-o fure! Musai tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. Traian
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:41 | Permalink

    Ciufuleala de gagici…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. Posted 30 ianuarie 2011 at 22:42 | Permalink

    Nici nu-ți place, Traiane! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:42 | Permalink

    Andru rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:46 | Permalink

    Andru, o si vaz pe Giana… big grin Mai ales dupa ce o halit trigoanele alea cu branza. Cred ca face socoteala caloriilor amu.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:47 | Permalink

    Laura, eee, trigoanele’s deja in colon big grin Tocmai am facut ceva di papa si ma pregatesc sa dau la tocat hee hee ca s-o facut loc!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:48 | Permalink

    @Laura
    Io am mărturisit că limba mea de bază, în străinătate-i gestica tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:51 | Permalink

    Giancuca asta-i teroare… doar papa, papa, papa laughing Si nu se ingrasa, reaua! Uffff, chiar ca lumea asta e nedreapa angry

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:52 | Permalink

    ete grasa unde stătea!! laughing)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:53 | Permalink

    Andru, las ca si aia-i buna happy Decat deloc … hihihihi… io la inceput nu am priceput in jermanica nici macar JA, caci vorbeau astia dialect laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 22:54 | Permalink

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:00 | Permalink

    @Laura
    Am impresia că am mai povestit asta, da´ mi-e dragă de mor: când am fost la Viena cu mașina și am trecut prin Ungaria pe autostradă, tot vedeam Kyjarat, Kyjarat,Kyjarat. M-am enervat după căteva zeci de kilometri și am oprit să vă ce dracului de localitate este așa mare!!!

    PS Am senzația, că după asemenea confidențe, o să-mi spuneți că întâlnirea de la Ibă se face la Sf. Mărie Mică!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. Posted 30 ianuarie 2011 at 23:02 | Permalink

    La Ibă n-ai să prea auzi ungurește, Andru. Poate țigănește, pe la periferie. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:06 | Permalink

    Andru, ungureasca e de groaza… cu numele alea de localitati… asa ceva… nu pot sa zic decat GROAZNIC! Io cand ma gandesc la ungureste doar cuvantul asta imi vine. Am copilarit cu niste unguri si si in liceu am avut, dar limba lor… cred ca-i ceva dracesc la mijloc hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:06 | Permalink

    Mel, apropo de tigani, pe noi, la benzinăria aia care-i aproape de Ibă, ne-a ajutat un ţigan, adică ne-a îndrumat spre drumul corect, Foarte drăguţ a fost! el zicea Gurghiu şi eu ştii cum ziceam laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:07 | Permalink

    @Șefa
    Nu uita că io am făcut naveta la Costești, fief-ul împăratului țiganilor! Era la 100-150 de metri de unde lucram io.
    Am ceva povestiri și despre asta tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:09 | Permalink

    Andru, apoi asteptam aci o postare kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:10 | Permalink

    nu aci, pe buimaci tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. Posted 30 ianuarie 2011 at 23:11 | Permalink

    Chiar așa, Andru!
    Hai că te-ai acomodat deja!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:13 | Permalink

    Giana, las-o mai pe sor’mea aci. Nu o arunca direct in apa rece. Aci pot cat de cat sa-i mai iau apararea, dincolo… o fac terci aia! si apoi cu cine ma mai joc io sub masutza, ha?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:13 | Permalink

    Nope!
    Ceea ce aveți voi, din plin, se cheamă har!!! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:15 | Permalink

    Laura, n-ai văs-t că tot numai noi suntem şi dincolo? laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. giana
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:15 | Permalink

    Andru, haidi bre, lasă modestia la o parte!! că scrii bine, nu te mai alinta….winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:19 | Permalink

    Daaaa, si mie imi place cum scrie Andru. Chiar mult!

    Giana, apoi in general, da’ mai is si necunoscuti si poate andru are teama. Las-o mai sa inceapa aci. (noi ne certam unde sa scrie si ea nici nu vrea sa scrie laughing lipseste sa ne luam de moatze! )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:22 | Permalink

    @Laura și …intr-un fel, ALL happy
    Nu mă bag în chestii pe care nu pot să le controlez!
    Mulțumesc, o iau ca pe un compliment copleșitor, vă mulțumesc, dar: nu!
    Sorry! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:23 | Permalink

    Andru si apoi noi cum aflam despre acele povestioare thinking

    Apoi io ar trebui sa nu ma mai scol maine din pat ca-s atatea lucruri ce nu le pot controla…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:29 | Permalink

    Oare chiar l-am speriat pe unchul Traian, de o disparut thinking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:32 | Permalink

    @Laura
    Bre, unchiul Traian n-o avut ciocolata la el și n-o îndrăznit să vină la tine, copil răsfățat, cu mâna goală!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Hai, ca azi tin post happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:40 | Permalink

    Laura, nu uita, că io am apucat să-ți spun că vreau să văd un frățior pentru ”trandafir”!
    Apoi, mai văd io ce fac tongue
    Plizzzz!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:45 | Permalink

    Deeeeeeci, daca ii fac un fratior trandafirului, te prezinti cu povestioare? Noa?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. andruska
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:49 | Permalink

    (Numai Dumnezeu știe că habar n-am ce fac!!!)
    Promit! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  95. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:53 | Permalink

    Andru kiss

    Chestia e ca nu prea am insipratie ce sa scriu. Iar trandafirul e cam in plastic sa nu inghete. Nu stiu daca mai vrea sau nu. Daca se simte ca si mine, cred ca ramane inghetat big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  96. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:53 | Permalink

    De aia io o admir pe sefa si Gianuca si pe cei ce pot scrie asa fain…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  97. Laura
    Posted 30 ianuarie 2011 at 23:57 | Permalink

    Andru, tie ti-a trecut raceala?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  98. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:01 | Permalink

    @ SLVC !
    Iti doresc din toata inima Multi ani sanatosi, vigurosi, fericiti !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  99. andruska
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:05 | Permalink

    Bravo bre! Și ăsta-i un motiv suficient să mă bagi în gura lupului!? tongue
    Mie, de la îngheț, cred că mi-au picat, deja, vreo două degete…
    Haidi, bre, suntem tinere, nu există probleme în lumea asta cărora să nu le facem față!
    Spunea un …nene, că nu există probleme! Toate sunt doar în capul nostru! Hrănite din orgoliul nostru, ambițiile noastre…gărgăunii noștri! tongue

    La actori, în Italia, înainte să intre pe scenă, nu li se spune ”baftă”, că-i cu ghinion. Ci ”in bocca al lupo”. In Anglia, se spune: ”break a leg”.
    Deci, una peste alta: te aștept în scena, Laura!!! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  100. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:06 | Permalink

    sprinten Mishulake winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  101. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:15 | Permalink

    La multi ani, Melania draga!! ai lav iu! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  102. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:19 | Permalink

    Laura, acu’ ma simt eu flatata! as vrea eu sa scriu ca Melania day dreaming manca’o'ar mama pe ea de talentata!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  103. Posted 31 ianuarie 2011 at 00:20 | Permalink

    La multi ani si aici, Mel! Restul e pe Buimacii tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  104. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:23 | Permalink

    Teo, vino incoa cu cadoul, unde pleci?? Stai sa desfacem o sampanie, sa scoatem o prajitură de sub preş…. hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  105. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:24 | Permalink

    Bai, la mine inca nu e… mai trebe vreo trei sferturi de ora big grin

    Andru, aci e ceva de genul “ochii inchisi si treci prin asta!” -”augen zu und durch”. Vedeti exista si cuvinte scurte in germana winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  106. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:26 | Permalink

    Giana, pai e bine ca nu scrii ca ea. Sau Kekee. Sau Melancolicul. Ca apoi ar fi plictisitor. Lasa, fiecare cu stilul lui, ca e bine asa kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  107. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:28 | Permalink

    Anduuuuuuu, hai iute cu cornetele, ca Giana iar da iama in praji ale noastre. Ufff si cat ne-am chinuit sa ne facem iar provizii. Noi nu dam nica! Suntem zgarshite! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  108. kekee
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:28 | Permalink

    LA MULŢI ANI !
    kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  109. andruska
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:30 | Permalink

    LA MULȚI ANI, ȘEFA! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  110. andruska
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:31 | Permalink

    @Laura
    Hai că vin să te ajut, că așa ne-a păcălit Giana și vineri big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  111. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:34 | Permalink

    Maai, io stau in cumpana si nu stiu ce sa fac… sa zic, sa nu zic… ca la mine inca nu e, da’ la ea e… thinking

    Andru, stiam io ca in tine e baza, ca Giana ar fii in stare sa ne dea proviziile pe la unii si altii.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  112. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:37 | Permalink

    imi miroase a complot!! devil

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  113. andruska
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:39 | Permalink

    @Gianuca
    Eroare de editare! Corect era: îmi miroase a compot!!! tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  114. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:40 | Permalink

    Laura, verifica Jupiteru’!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  115. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:44 | Permalink

    Andru, realitatea’i ca’mi miroase a sampanie! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  116. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:46 | Permalink

    Ihmm !
    Mai mie nu-mi miroase a complot, compot, sampanie, ‘mi miroase a fete, Feteloor ! ce mai faceti ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  117. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:52 | Permalink

    Giana, apoi nu stiu ce are, ca azi nu-mi mai mere casuta de pe la amiaza, de pe la doispe-unu. Duminica deh, nu vrea sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  118. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:52 | Permalink

    Mishulake, iote ce sa facem… la datorie! Asteptam sa vii, mai exact tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  119. andruska
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:53 | Permalink

    Hmmm șampanie și camembert !? rolling on the floor
    Nu-i rău ?P
    Vă pup și noapte bună! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  120. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:53 | Permalink

    Laura, ufffffffff! n’am alta adresa de’a ta. sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  121. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:54 | Permalink

    noapte buna, Andru kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  122. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:56 | Permalink

    Giana, apoi caut adresa ta si iti trimit un mail de pe alta adresa. Poate isi revine si jupiteru’ ca o dormit azi destul hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  123. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:57 | Permalink

    Arici, hai incoa sa bem o sampanie ca vaz’ ca cu fetili astea nu’i chip! numa la prajituri le sta gandu’!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  124. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:57 | Permalink

    georgiana.mocanu@gmail.com

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  125. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 00:59 | Permalink

    Andru, noapte buna kiss bem si pentru tine winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  126. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:00 | Permalink

    Gata, Gianuco, o am. Fir’ ar el de jupi big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  127. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:00 | Permalink

    Sefaaaaa, La multi ani!

    http://www.youtube.com/watch?v=Vcdugmyuzmk

    “Astazi razi si straluceste pe o stea winking

    Iote cum o mai trecut un an si ai reusit sa ne tii pe toti impreuna aici, ca o “mama”. Ne certam, ne impacam, da’ tot la tine venim happy

    kiss kiss kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  128. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:00 | Permalink

    Georgia, se poate trimite filmu’ si pe mess, amandoua active , mess-urile

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  129. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:00 | Permalink

    aha, ti-o plecat pretena de prajituri si acu o dai pe beutura, ha? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  130. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:00 | Permalink

    Mishulake, n-am id-ul de mess al Laurei happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  131. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:02 | Permalink

    Giana, apoi ma adaptez si io laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  132. Sailorman
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:02 | Permalink

    La multi ani si aici, Sefa! Sa ne traiesti!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  133. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:03 | Permalink

    Mno binie ! Deci ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  134. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:04 | Permalink

    deci? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  135. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:06 | Permalink

    Gianuca, am trimis un mesaj cu alta adresa a mea. Oricum sper sa isi revina si jupi in curand happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  136. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:07 | Permalink

    Sailor, Mishulake, deeeci? desfaceti sampania winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  137. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:08 | Permalink

    Deci, mi-a fost dor de voi, am mai tras o geana pe ici pe colo, mi-a mai trecut, azi / ieri a plouat cu lapovita, azi incepe o noua s’tamana ! Cu sanatate , voia buna o cautam in continuare.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  138. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:10 | Permalink

    Pakk ! gal,gal gal ! cin cin !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  139. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:12 | Permalink

    Mishulake un pupic de la mine pentru tine, asa de voie buna kiss

    Nu ca m-ar scoate azi fericirea afara din casa, dar daca suntem sanatosi gasim solutii la toate, numa’ sa vream si sa avem putin noroc happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  140. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:14 | Permalink

    Ihaaaaa, asa Mishulake happy

    Iote ca amu am mai gasit o melodie, de ziua lui sefa, ca poate Banica nu-i place:

    http://www.youtube.com/watch?v=gs_jypDKVS8&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  141. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:16 | Permalink

    mmmm! iote ce mărgeluţe frumoase la mine-n pahar! Cin! Cin Şefaaaaaaaaa!
    Cum ziceai Mishulake că se face? Gâl! Gâl? laughing

    Laura, trimis! winking sper să meargă!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  142. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:18 | Permalink

    Giana, am primit, vazut, frumos. Se vede ca-i facut cu dragoste happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  143. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:19 | Permalink

    hai la dans!
    http://www.youtube.com/watch?v=Vx4aO4-nr0c&feature=related

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  144. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:20 | Permalink

    Salsaaaa… happy
    Ce faaain!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  145. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:20 | Permalink

    Laura, ce bine c-ai putut să-l vezi. Mi-a zis iutubu că din cauză de muzică, in Germania nu se vede. Habar n-am de ce! i dont know Deci aveam deja varianta pregatita cand mi-ai zis tongue iti dai seama ca fix la tine m’am gandit!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  146. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:23 | Permalink

    Apoi de data asta a fost din cauza adresei mele. Nu stiu de ce cea cu jupi nu mere. Am mai patit-o sa nu mai mearga si apoi sa-si revina, numa ca daca in timpul asta imi trimiti ceva nu ajunge. Habar nu am de ce. Poate ca-i pe gratis.

    oricum multumesc ca te-ai gandit la mine. Aaah, ce ma bucur kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  147. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:25 | Permalink

    Dar acum o tai la nani, ca mi-e somn si maine tra sa ma trezesc de dimineata.

    Noapte buna tuturor dragilor kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  148. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:27 | Permalink

    Pai Laura, cand am văzut mesajul că taman în Germania nu poate fi văzut, mi-au căzut trăsăturile daaaaaar, Liviu, mai sprinten la minte a zis: i-l trimiţi pe mail! Gud aidia! kiss
    Mishulake, trecem pe uiski, ca eu de la sampanie ma imbat cam repede!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  149. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:28 | Permalink

    Noapte buna, Laurica kiss O saptamana frumoasa sa ai!!

    Mishulake, hai sa radem uiskianu ala si sa ne bagam si noi in patucuri. ‘Om continua distractiunea la trezire winking nu de alta, dar am ramas numai noi doi…
    Pupici de noapte buna si de la mine pentru voi, toti! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  150. Laura
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:29 | Permalink

    Giana, multe de la youtube nu le poti vedea in jermanica. E vorba, ca de obicei money sad

    Noroc cu Liviu tau! Si cu soacra winking

    Pa, pa kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  151. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:29 | Permalink

    Noroc, da! ca daca nu era soacra, nu era nici Liviu hee hee paaaaaaa kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  152. giana
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:31 | Permalink

    Mishulake, ucizi tu becu, da?
    pa, noapte buna kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  153. mishulake
    Posted 31 ianuarie 2011 at 01:34 | Permalink

    Somn usor !
    Viatza buna si frumoasa !
    Click!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  154. Posted 31 ianuarie 2011 at 02:23 | Permalink

    Întâi de toate un mare LA MULŢI ANI!!! Tot ce îţi doreşti să se împlinească…

    în ce îl priveşte pe Ziurel şi filmele cu acord parental, ei bine când eram eu de vârsta Năbădăiosului da imediat după revoluţie când s-a dat dumu la astfel de filme, la faţe deocheate mama îmi zicea să mă uit la perete… Alteori mă prefăceam câ dorm şi mijeam la film big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  155. Posted 31 ianuarie 2011 at 04:21 | Permalink

    Apoi io-s curios ce vroia să zică prin “păsărică glumeaţă”.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  156. Posted 31 ianuarie 2011 at 04:27 | Permalink

    Mel
    La multi si fericiti ani !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  157. silavaracald
    Posted 31 ianuarie 2011 at 08:29 | Permalink

    @Victor
    Știu eu? Parcă mi-i și teamă să-l întreb.big grin
    @Papa
    Mulțam fain de urări! kiss