De ziua mea

Ce primește, mai nou, omul de ziua lui?

O bluză, o pereche de cizme, 100 de lire englezești (care sunt pe drum încă), un tort, o pereche de cercei superbi, o prăjitură cu fructe… stați să le pozez până când mai am ce… felicitări prin SMS-uri, tăcere din partea cuiva care e supărat pe mine de un timp… Așa, deci, toate astea, plus…

Plus cadouri din lumea virtuală. De la un site de filme, CinemaRx, un film… din păcate, cu Cameron Diaz, după care nu mă prea dau în vânt… dar se cheamă că am filmul meu acum! De la Netlog, o felicitare (în multe prostii m-am mai băgat și eu!), de la Facebook, urări din partea prietenilor… plus un reminder: ”Nu uita că e ziua ta azi!” Ce bine că mi-au adus aminte! big grin De la firmele de telefonie mobilă câteva SMS-uri suplimentare de care mă pot bucura în ziua asta, deși, la aniversară, de obicei le primești, nu le trimiți; oricum nu le consum pe toate niciodată. O firmă de teleshopping mă sună să mă felicite, după care mă anunță că, fiindu-le client fidel, au pentru mine un cadou; bineînțeles, cu precizarea că pentru a beneficia de el trebuie să mai comand nu știu ce chestie nemaipomenit de bună; le refuz oferta, zicându-le că am cheltuit destul cu ziua mea ca să-mi mai permit ceva suplimentar, așa că sunt nevoită să renunț la ”cadoul” lor.

După atâta sărbătorit, pe la ora 22 și ceva, pic lată de oboseală, așa că nu mă mai pot bucura de prezența voastră înviorătoare, drept pentru care îmi cer scuze acum și… promit să nu mai fac. Cel puțin un an de zile de acum încolo! big grin

Trackbacks

  1. By De ziua mea - Ziarul toateBlogurile.ro on 1 februarie 2011 at 09:58

    [...] De ziua mea Tue Feb 01, 2011 8:57 am Ce primește, mai nou, omul de ziua lui? O bluză, o pereche de cizme, 100 de lire englezești (care sunt pe drum încăwinking, un tort, o pereche de cercei superbi, o prăjitură cu fructe… stați să le pozez până când mai am ce… felicitări prin SMS-uri, tăcere din partea cuiva care e supărat pe mine de [...] [...]

  2. By De ziua mea | Pentru Mures on 1 februarie 2011 at 10:57

    [...] aici: De ziua mea Post Published: 01 February 2011 Author: admin Found in section: Si La Vara [...]

  3. By Dor ucigaş « Cristian Dima on 2 februarie 2011 at 00:52

    [...] Valah,  Giana, Incertitudini, Ioan Sorin Usca, Link Ping, Lora, Maria Popart, Madi, Manole, Melami, Mirela Pete, Nabadaiosul, Nice, Adela, Photographis, Laura Driha, Secret, Simion [...]


94 Comments

  1. Posted 1 februarie 2011 at 09:04 | Permalink

    Stimata doamna , permite-mi sa ma alatur si eu celor ce iti ureaza “La multi ani!” si sa urlu din toti bojocii MULTI ANI TRAIASCA!
    Sa fi iubita si fericita , alaturi de flacaii tai si familie…!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. Posted 1 februarie 2011 at 09:14 | Permalink

    Sa ne traiesti sanatoasa si fericita!
    Dar fie-ti mila de sufletelele noastre, ca prajitura aia cu caise m-a dat pe spate! Iti dai seama ca azi o sa fiu numai cu gandul la ea, nu???

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. Posted 1 februarie 2011 at 09:25 | Permalink

    Doamna draga sper ca timpul sa aiba asupra dumneavoastra efectul pe care-l are asupra vinului, sa va fie cald si frumos ca ghiocelului sub zapada de Februarie, sa fiti sanatoasa, iubita si fericita cum numai doamnele de mare exceptie trebuie si merita sa fie!
    Imbratisari stranse!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 09:35 | Permalink

    Mulțumesc mult Ana-Maria, Madame la Pissique și Laura D.! Doar alte doamne pot recunoaște o doamnă. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. kekee
    Posted 1 februarie 2011 at 09:41 | Permalink

    Stimată doamnă,
    Odată cu trecerea anilor aţi devenit de-a dreptul cinică ( ca să nu spun SADICĂ ).
    Păi la oara asta matinală, când am în stomac doar o cafea , vii cu poze d-astea ?
    tongue
    Semnat :
    Fiecare cititor al blogului din dimineaţa asta.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. Posted 1 februarie 2011 at 09:41 | Permalink

    Da, avem un cod al nostru! laughing tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. Posted 1 februarie 2011 at 09:48 | Permalink

    Pot ocupa un loc în cor şi eu, la soprano, să-ţi cânt La mulţi ani?
    Aşadar, în do major, cu sănătate te-nconjor, un pupic pe obrăjor, la nevoie ajutor şi-un strălucit viitor! Pam-pam!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 09:51 | Permalink

    @Laura
    kiss
    @Arcadia
    Cum știi tu să le zici… așa, ritmat și cu tâlc… mai rar. Mulțam fain! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. Posted 1 februarie 2011 at 09:52 | Permalink

    Doamna, sa fii sanatoasa! happy
    Azi e randul meu, am 14 ani! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 09:58 | Permalink

    Wow!
    La mulți ani proaspetei posesoare de C.I.
    Gata, acum sunteți doar adulți legitimabili în casă! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. Posted 1 februarie 2011 at 10:02 | Permalink

    Oauuu,ce de toarte laughing .Au fost bune? Eu am inghitit in sec,nu aruncasi si tu o bucatica asa pe bloguri,nu…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. Posted 1 februarie 2011 at 10:03 | Permalink

    Ana..la multi ani pustoaicei tale!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 10:06 | Permalink

    Da, prijitura cu caise a fost făcută de soră-mea, mare cofetăreasă! Și gustul a fost pe măsura aspectului: dulce acrișor și răcoros. Mmmm! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. Posted 1 februarie 2011 at 10:12 | Permalink

    multumim pentru torturile pe care le-ai impartit cu noi. Au fost la fel de delicioase pe cat de apetisant arata. In ce priveste cadourile, iti dorim sa te bucuri de ele, sanatoasa. Nu vrem sa le imparti cu noi, pentru ca suntem prea multi. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 10:12 | Permalink

    Mulțumesc, Găbița! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. aA
    Posted 1 februarie 2011 at 10:57 | Permalink

    ce poate fi mai frumos decat sa-ti serbezi ziua intre cei dragi, cu un pic de cadouri si un pic de dulce?
    cine urmeaza ca parca erau mai multi lunile astea.nu?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 10:59 | Permalink

    Februarie: soră-mea, socrul, cumnatul.
    Martie: mama, tata…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. Posted 1 februarie 2011 at 11:09 | Permalink

    La multi ani si multa sanatate!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 11:13 | Permalink

    Mulțumesc mult, Adina!
    Și ție La mulți ani!, că nu ne-am ”văzut” anul acesta! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. Posted 1 februarie 2011 at 12:21 | Permalink

    Doamna draga, dar nu vad nici o explicatie pentru extazul culinar la care ne-ai supus… Pai ce se-ntampla? Nu te gandesti si la noi, bietii soricei de birou care n-au unde a se infrupta din bunatati? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 12:39 | Permalink

    Pisica roz, pai ori esti soricel ori esti pisica? thinking

    Mel, cizmele! cizmele vreau sa le vad! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. Posted 1 februarie 2011 at 12:48 | Permalink

    @Giana: Doamne, ce blasfemie a mfacut si eu!!!! Scuzati-ma, scuzati-ma! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. Posted 1 februarie 2011 at 12:57 | Permalink

    @Madame la pissique
    Noroc cu Geo, că te-a demascat! rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. m3bis
    Posted 1 februarie 2011 at 13:02 | Permalink

    La mulţi ani încă o dată! party Cine-i ăla de poate să stea supărat pe tine?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. Posted 1 februarie 2011 at 13:22 | Permalink

    Of, ca multe si felurite cadouri primisi! Ca daca esti iubita, esti iubita, ce sa mai discutam. Torturi peste torturi! Asta n-am s-o unteleg niciodata. De ce oare nu s-or face cadou si muraturi sau vreo telemea? De ce au dulciurile prioritate cind vine vorba de cadouri? Eu de exemplu, n-am primit in viata mea, de aniversari, vreo piftie, desi imi place al dracului de tare. Adica ce, in piftie nu poti infige luminari? Ba poti. :lol:
    Hai sa-ti fie de bine!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. Posted 1 februarie 2011 at 13:59 | Permalink

    La multi ani happy

    Mama ce bine arata produsele alea zaharoase … imi ploua-n gura big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. pdm
    Posted 1 februarie 2011 at 14:30 | Permalink

    eu m-am imbatat aseara de ziua dumitale maman draga happy sa-mi traiesti!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. kekee
    Posted 1 februarie 2011 at 14:36 | Permalink

    Adică vrei să spui că acu’ eşti mahmur ?
    big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 14:42 | Permalink

    Mortăciune laughing (citat) big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. pdm
    Posted 1 februarie 2011 at 14:49 | Permalink

    doar a facut mamana 35 de ani big grin
    ricius, e cam greu , da incercam sa ramanem lucizi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. Miorlaupufos
    Posted 1 februarie 2011 at 14:52 | Permalink

    Arata…delicios cele doua torturi tongue Cit despre cadouri, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de ele.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. kekee
    Posted 1 februarie 2011 at 15:05 | Permalink

    nţ-nţ-nţ
    Tre’ să te-nvăţ.
    1- bea o juma de litru de apă sau suc, înainte să te duci la culcare ( oricum te vei deshidrata în timpul somnului , dar vei avea de unde ).
    2- nu bea băuturi dulci – zaharuri nefermentate – cresc tensiunea – dureri de cap.
    3- când mai faci supă, ciorbă fă multă. Ce-ţi rămâne pune-n caserole/pungi ( câte o porţie sănătoasă ) şi la congelator. Dimineaţa când vei fi distrus – iei punga preparată anterior , rupi punga şi arunci ” cubul ” de ciorbă/supă într-un vas cu un pahar de apă ( până te faci freş e gata şi medicamentul cald pentru a fi consumat – ciorba de burtă bine gătită ar trebui să fie pe lista de medicamente compensate ).
    4- O cană de ceai cu lămâie şi miere va complecta hidratarea şi repararea ta.
    După tratamentul ăsta dacă la 10°° nu eşti operaţional 100% , îmi rup diploma.
    ps.
    Nu bea poşirci, că ai doar un ficat .

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Posted 1 februarie 2011 at 16:35 | Permalink

    Tortu’ arata bine, partea de deasupra. In rest io nu ma dau in vant dupa blat. Prajitura de fructe e cu frisca originala? Asa, intrebari marunte happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Laura
    Posted 1 februarie 2011 at 16:35 | Permalink

    Ce primește, mai nou, omul de ziua lui?

    …tăcere… rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. kekee
    Posted 1 februarie 2011 at 16:47 | Permalink

    @ strigo
    Aia-i cea mai grea.
    sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. Posted 1 februarie 2011 at 16:51 | Permalink

    Bai da multe pisici prin avataruri observ aici… big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 16:53 | Permalink

    mi-i foami rolling eyes

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. Posted 1 februarie 2011 at 17:06 | Permalink

    giana..ia de colea! laughing
    http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2008-09-29-4559727-41-golden-mancare-3.jpg

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. silavaracald
    Posted 1 februarie 2011 at 18:41 | Permalink

    @tetris
    Uite că există şi de ăştia. Ce am constatat însă: contează din ce în ce mai puţin.
    @pdm
    Nţţ, nţţ! Şi ţi-am zis de atîtea ori să nu le amesteci. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. melancolique
    Posted 1 februarie 2011 at 18:42 | Permalink

    s-a notat, meosieo rici, bune sfaturi apphee hee eu foloseam bere la mahmureală și-mi mergea cam în 70% din cazuri

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. pdm
    Posted 1 februarie 2011 at 18:45 | Permalink

    așa e mamano, da nu poci ca să mă apțiu hee hee când e vorba de evenimente din astea…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. Laura
    Posted 1 februarie 2011 at 19:21 | Permalink

    Arici, da. Am vrut sa-i pun si pe aia plangaciosi da’ eram in graba mare. I-am gandit doar. Stai ca-i pun acum crying crying crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. Posted 1 februarie 2011 at 20:14 | Permalink

    LA MULTI ANI! kiss kiss kiss
    Sanatate si multa, multa fericire!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. Posted 1 februarie 2011 at 22:06 | Permalink

    La moment aniversar,
    Vin si eu cu un mic dar…
    Aranjeaza iute masa,
    Ca sosesc cu-n tort cat..casa!
    E unul fenomenal,
    Chiar daca e virtual..
    Si sa-ti zic acu si-un truc:
    Dai la toti cei din Facebook! laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. Posted 1 februarie 2011 at 22:10 | Permalink

    Mersi, mersi, Virusache! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. pepe
    Posted 1 februarie 2011 at 22:19 | Permalink

    Prajitura cu caise. Mmmmmmmmmm. Ce bine arata frate, ce bine ! Mmmmmmmmmm cred ca este tot asa de gustoasa pe cat de bine arata. Imi lasa gura apa.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 22:20 | Permalink

    trezireeeeeeeeeeeeea!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. Posted 1 februarie 2011 at 22:20 | Permalink

    Gata, degeaba îți mai lasă, că nu mai ai la ce! Lichidat totul!
    O gură de palincă, în schimb? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. pepe
    Posted 1 februarie 2011 at 22:28 | Permalink

    sefaaa, te superi daca o pun pe desktop ? Mmmmmmmmmm

    Nu pot sefa rachie, ca am beut Augmentin. Sunt copchil amarat. Am o masea umflata. Asa ca, da-i Laurei si paharul meu. sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 22:28 | Permalink

    Bai, voi chiar ati halit tot ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. Posted 1 februarie 2011 at 22:30 | Permalink

    @pepe
    Bine ai venit în club! big grin
    @TraianDap!
    Tot, că am avut și ajutoare!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. pepe
    Posted 1 februarie 2011 at 22:34 | Permalink

    Mda, ce mai afacere sad
    Da’ las’ ca-mi trece si crunta-mi va fi razbunarea. devil

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. pepe
    Posted 1 februarie 2011 at 22:35 | Permalink

    Traian, aici e pe apucate. Ca-n satra . Hehehehehehehehe

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. Posted 1 februarie 2011 at 22:37 | Permalink

    Sărut mâna,La mulți ani și multă,multă sănătate.(non prin locurile astea)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. andruska
    Posted 1 februarie 2011 at 22:37 | Permalink

    Seara bună,
    Mă jur dacă înțeleg de ce nu-s poze cu cizmulițe, cu cercei, cu bluza și alte alea suportabile! Ne-am fi bucuram și noi alaturi de tine Șefa. Da´ așa, ne-a stat saliva-n gât și n-am scos o vorbuliță, până nu ne-am mai ostoit poftele… sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 22:38 | Permalink

    slvc
    …Si cizmulitele?!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. andruska
    Posted 1 februarie 2011 at 22:43 | Permalink

    Așa Traiane, nu mă lăsa la greu! Io am zis ca, măcar, să vedem ce-o să roadă dragul de Amor și cu Liliuca tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. Posted 1 februarie 2011 at 22:45 | Permalink

    Păi, să explic: cerceii sunt la lipit, că le-a căzut o pietricică, iar cizmulițele sunt absolut banale, dar impermeabile la apă, zăpadă etc. Plus că s-a făcut și soră-mea cu o pereche identică, deși de altă culoare și mărime, că deh, am piciorul mai mic și mai frumos ca al ei! big grin
    @Andru
    Nu cobi!
    O să dorm cu ele sub cap de-acuma! big grin
    @se-cret
    Bine ai venit la casa de nebuni! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. andruska
    Posted 1 februarie 2011 at 22:52 | Permalink

    …și, normal, cablul pentru descărcat poze a rămas la Ibă! happy
    Acum serios, credeam că numai mie mi se întâmplă să dau fuga, pe șestache, la croitor, bijutier și alți meșteri, după ce primesc cadouri și mi se pândește reacția de încântare…
    Am crezut mereu că nu știu io primesc cadouri, de-mi crapă, sare sau dezlipește căte ceva tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 22:54 | Permalink

    slvc
    Chietrisica ceea, cand o cazut, aseara ??!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. Posted 1 februarie 2011 at 22:57 | Permalink

    A căzut fix când am vrut să-i dau jos din urechi. Ca dovadă de bine ce era prinsă. Scump superglue-ul în ziua de azi! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:01 | Permalink

    slvc
    Lasa, bre ca eu intrebasem alte alea…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:19 | Permalink

    aha! v-aţi trezitără! umblaţi năuci după moare de varză murată, a?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. Posted 1 februarie 2011 at 23:20 | Permalink

    @Traian
    Păi, ți-am răspuns ce am putut și eu, că aici n-am bulină roșie. Numai un avertisment care mai mult în atrage decât îi respinge pe puberi. winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:24 | Permalink

    @Giana
    Pai nici d’aia nu mai este,
    au ras astia tat, nu vezi?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:26 | Permalink

    Traian, am ascus azi noapte doo beri, special pentru noi doi! winking hai noroc!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. Posted 1 februarie 2011 at 23:28 | Permalink

    Măi, nu știu de ce am eu așa o impresie… că undeva, pe alt blog, o fi vreun chef de-ăla monstru, la care au uitat să ne invite și pe noi. sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:29 | Permalink

    Aha, buna berea dupa atata tarie!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:30 | Permalink

    Giana
    Baga luneta si daca-i gasesti, dam navala! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:32 | Permalink

    Mel, ca sa petreaca nu s’or aduna… numa sa dea din gura!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. Posted 1 februarie 2011 at 23:33 | Permalink

    la multi ani fata draga! (scuze, nu stiam ca e ziua ta) iti urez sa fii mereu vesela si optimista, tare as vrea sa ma molipsesc si eu de la tine. te pup

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. Posted 1 februarie 2011 at 23:33 | Permalink

    @Geo
    Așa, așa, arde-i! big grin
    @anca
    Lasă, că vine cu vârsta și asta! big grin
    Mulțam fain de urare! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Ancaaaaaaaaa kiss hai fata odata, iesi de unde te’ai ascuns ca tare ni-i dor di tini. Pe bune!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. Posted 1 februarie 2011 at 23:40 | Permalink

    georgi fata, am la treaba de nu-mi vad capul in cursul zilei. si noaptea pic. am dat o raita generala pe bloguri si am vazut ca e ziua lui melami. aoleo, ma gandesc cu groaza la a mea… laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:41 | Permalink

    Traian, is amorţiţi toţi. Oameni tineri … nţ nţ nţ

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:41 | Permalink

    Ancuţa, când e a ta??

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:42 | Permalink

    Mai fetele, io v-am zis sa nu-i mai dati cognac
    Strigoitei, ca cine stie pe unde zace…!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. Posted 1 februarie 2011 at 23:43 | Permalink

    oricum, am ramas o clipa socata cand am vazut blogul schimbat laughing mama mia… dar imi place… e la fel de prietenos ca celalalt happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:44 | Permalink

    Traian, eu nu de strigo mi-aş face griji, că asta are o mie de vieţi, ci de Andrucu…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. Posted 1 februarie 2011 at 23:44 | Permalink

    georgi fata , nu-ti zic laughing. vreau sa ma bag intr-un beci atunci. gasesc eu unul laughing
    va pup si mai trec eu (dupa ce scap de bilanturi laughing )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:46 | Permalink

    Ancuta, culmea, dar si eu m-am obişnuit cu noua înfăţişare deşi ştii că doar noi două eram alea reticentele hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:47 | Permalink

    Anca, heheee! te aflu eu, n-avea grijă!!! te bagi în beci fără mine? sad gura mea să nu bea nica? crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:47 | Permalink

    anca
    daca-i plin cu vinisor, venim si noi!
    …ne-om cunoaste atunci !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. giana
    Posted 1 februarie 2011 at 23:50 | Permalink

    Anca, nu te cred decat daca promiţi!!!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:51 | Permalink

    Andru cred ca o cauta, de nu or fii impreuna.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. Traian
    Posted 1 februarie 2011 at 23:53 | Permalink

    Bai Giani, iar am ramas numa’ noi!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. giana
    Posted 2 februarie 2011 at 00:01 | Permalink

    Traian, cam da… o fi ăsta vreun semn? hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. Traian
    Posted 2 februarie 2011 at 00:01 | Permalink

    Noapte, buna copii! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. giana
    Posted 2 februarie 2011 at 00:03 | Permalink

    noapte buna, Traiane pupacios! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. giana
    Posted 2 februarie 2011 at 00:19 | Permalink

    Noapte buna, Ancuţa! kiss
    si Laura kiss
    si sefa kiss
    si Andru kiss
    si arici kiss
    si mishulake kiss
    Click!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. Posted 2 februarie 2011 at 01:34 | Permalink

    Mai zic încă o dată la mulţi ani că nu cumva să fii ratat urarea big grin Tortu arată delicios… big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. Posted 2 februarie 2011 at 10:14 | Permalink

    Melami, vreau sa vad cerceii! Felicitari pentru cadouri! Sa ne spui daca a fost buna prajitura cu fructe! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. silavaracald
    Posted 2 februarie 2011 at 10:17 | Permalink

    O să-i vezi când mi-i aduce de la reparat.
    Vezi că ai fost publicată ieri, pe Buimacii, dar n-ai fost ”acasă”! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. Posted 2 februarie 2011 at 22:49 | Permalink

    Acum, anu’ acesta, gata, ai facut-o!
    Ce mai putem face noi, altceva decat sa te tragem putin de urechi si sa strigam tare, tareeee:
    La muuuuulti aniiii! big grin