Scump, scump!

Cică e o vorbă care spune că suntem prea săraci ca să ne permitem să cumpărăm chestii ieftine. Da, numai că lucrurile nu mai stau ca pe vremea când au fost scornite asemenea zicători.

Două exemple doar:

Unu. Cumnatul meu stă în Canada de ani buni. Ca orice gospodar, ține la sculele lui, așa că, atunci când are ceva de reparat pe lângă casă, vrând să-și cruțe ustensilele de firmă, scumpe și performante, merge la un magazin chinezesc din apropiere și își ia scule de-acelea de unică folosință cum se spune, adică ieftine și nu prea sofisticat finisate, lucru care nu le împiedică să-și îndeplinească menirea. Partea hazoasă abia acum vine: după ce-și termină treaba cu ele, nu-l lasă sufletul să le arunce, pentru că mai pot fi folosite la nevoie, tot așa, cruțându-le pe cele bune; care vor sfârși probabil uzate moral sau încleiate de uleiuri și alte substanțe cu care le-a tratat ca să le țină într-o formă bună.

Doi. Ne-am obișnuit să credem că o marfă scumpă e de calitate mai bună decât una ieftină, așa că ne cumpăram, pe cât putem, doar lucruri străine, de la firme cu prestigiu. În total, în casă, curte și dependințe, avem 37 de becuri; nu exagerez; abia le-am numărat. De prisos să zic că aproape mereu jumătate dintre ele sunt arse. Doar când nu suntem acasă nu explodează vreunul, și asta pentru că nu le aprinde nimeni, evident. Nu mă îndoiesc că-s chiar bune, doar că probabil nu se potrivesc cu variațiile intensității curentului nostru electric. Altfel nu-mi explic de ce avem parte aproape zilnic de focuri nedorite de artificii. Drept pentru care am început să luăm dintr-alea ieftine. Care se distrug în același ritm ca acelea scumpe, doar că ne costă mai puțin schimbarea lor.

Și încă aici nu mi-am propus să vorbesc despre pervertirea gustului nostru prin intermediul publicității agresive, despre cumpărarea  -fie că ai nevoie de ele, fie că nu- a tot felul de lucruri doar pentru că sunt la modă, sau fiindcă are și vecina X sau colega Y și nu vrem să ne lăsăm mai prejos ca ele. În mod cert, lucrurile se schimbă, așa că ar face bine să se adapteze din mers și proverbele sau zicătorile referitoare la asta. ”Dai un ban, dar știi că nu face” sună parcă mai adecvat decât vechea zicală. ”Scump, dar prost” o poate înlocui pe celalată, cu ”bun”. Până și zicătoarea cu care am început postarea ar fi mai veridică dacă ar suna așa: ”Suntem prea săraci ca să ne cumpărăm lucruri scumpe”. happy

AMR: 22

Trackbacks

  1. By Zmeul abătut « Ioan Usca on 9 februarie 2011 at 09:51

    [...] Caius, Haicăsepoate, Link-Ping, Verovers, Gabi123,  Cristian Dima, Theodora Marinescu, Zalmoxys, Melami, Vania, Umograf, Daurel, Mirela Pete, Nea Costache, George [...]

  2. By Scump, scump! | Pentru Mures on 9 februarie 2011 at 11:22

    [...] aici: Scump, scump! Post Published: 09 February 2011 Author: admin Found in section: Si La Vara [...]

  3. [...] Bunicii mele nu pot să-i trimit un ping pentru că ea nu are blog , dar o voi pingui pe obraz cu nişte pupe care o vor conduce spre articolul [...]

  4. By Miercuri PA! « Cristian Dima on 9 februarie 2011 at 17:26

    [...] Alex Mazilu, Adela, Altcersenin, Ana Cazacu, Bogdan Onin, Buimacii, Cammely, Veronicisme, Vania, Melami, Mirela Pete, Caius, Haicăsepoate, Ioan Sorin Usca, Link-Ping, VeroVers, [...]

  5. By Broaştele ninja « Un blog cu năbădăi on 9 februarie 2011 at 17:34

    [...] Mazilu, Adela, Altcersenin, Ana Cazacu, Bogdan Onin, Buimacii,Cammely, Veronicisme, Vania, Melami, Mirela Pete, Caius, Haicăsepoate, Ioan Sorin Usca, Link-Ping, VeroVers, G1B2I3 46.777248 [...]

  6. By Primii pași « Cristian Dima on 10 februarie 2011 at 00:20

    [...] Mazilu, Adela, Altcersenin, Ana Cazacu, Bogdan Onin, Buimacii, Cammely, Veronicisme, Vania, Melami, Mirela Pete, Caius,Haicăsepoate, Ioan Sorin Usca, Link-Ping, VeroVers, G1B2I3, Word of [...]

  7. [...] Gabi123, Gabriela Elena, Gabriela Savitsky, Gând licitat, Giana, Ioan Sorin Usca, Link Ping, Melami, Mirela Pete, Adela, Rimele tineretii, Se poate, Simion Cristian, Teo, Teo Negura, Theodora, [...]

  8. By Optimism « Ioan Usca on 10 februarie 2011 at 07:34

    [...] Theodora Marinescu, Ragnar (care continuă să se dea hotentot, într-un spaţiu creştin ortodox), Melami, Năbădăiosul, Gabriela [...]


163 Comments

  1. mishulake
    Posted 9 februarie 2011 at 08:37 | Permalink

    1) “Si sarac si cu pretentii” se zice la noi !
    2) “Sunt prea sarac pentru a ma imbraca ieftin ” este o vorba englezeasca, nu-i di pa la noi! Nu se pune!
    3)”Chinejii” eia sa nu maninca si gura lor?
    ( multe lucruri sunt de unica folosinta, de la surubelnite la , aleg la intamplare, grila de emisiuni tv… Deci!)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. mishulake
    Posted 9 februarie 2011 at 08:38 | Permalink

    O zi buna tuturor !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. pepe
    Posted 9 februarie 2011 at 08:46 | Permalink

    Mi-am luat acum 7 ani o percutanta chinezeasca din piata , cu care n-am avut nici o problema. Ba am mai si dat-o cu imprumut pe la prieteni. Bine ca ,atunci, am dat 250 RON pe ea, dar Bosch-urile erau, cea mai ieftina, 600 RON. Mai este si dupa noroc. Sefa, vezi cu tensiunea aia fluctuanta sa nu-ti prajesti tibilizoru’. Pune-i UPS.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. Posted 9 februarie 2011 at 08:57 | Permalink

    Ei, cu grila TV e mai greu. Și calitate proastă, și nici nu scapi de ea cu una cu două! big grin
    @pepe
    I-am pus UPS în sensul că nu mă uit decât extrem de rar la el. Spre deloc! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. Posted 9 februarie 2011 at 09:20 | Permalink

    Prima parte nu mi se potriveşte deloc. Numele meu de alint e demolition man. (Mă rog, woman).
    Orice cumpăr, exploatez în secunda următoare, husele de protecţie nu există pentru mine, nici unei maşini nu i-am respectat rodajul, nu am haine de “duminică”, arunc obiecte încă folosibile, trăiesc fiecare zi de parcă ar fi ultima din viaţa mea. Habar n-am de ce. Cred că un psiholog ar găsi prin căptuşeala capului meu o explicaţie complicată şi patologică. Mai amân un pic programarea la consultaţie. tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. aA
    Posted 9 februarie 2011 at 09:28 | Permalink

    neata buna!
    orice achizitie trebuie gandita in perspectiva, analizata, sectionata, pentru ca oricum nu vezi toate aspectele si la final ne va costa de cateva ori mai mult, conform legilor lui Murphy. hai sa ne relaxam, e abia miercuri winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 09:45 | Permalink

    @Arcadia
    În mare, nici eu nu sunt cu mult diferită de tine. Nu știu tezauriza. Dacă am cinci creme de corp, de exemplu, fii sigură că le voi începe pe toate. Pentru că fiecare e altfel, și eu trebuie să aflu asta pe propria piele. big grin
    @aA
    Să ne relaxăm, că bine zici.
    Cuuum, e deja miercuri!!!? surprise

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. kekee
    Posted 9 februarie 2011 at 09:55 | Permalink

    Depinde.
    Cred că trebuie gândit: cât voi folosi acel lucru ? Cât este partea tehnică inclusă-n acel lucru ?
    Ex.
    - o pereche de şosete poa’ să fie şi chinezeşti, oricum le port de câteva ori şi apoi le arunc-
    - salteaua de pat trebuie să fie perfectă ( cca. o treime din viaţă o voi petrece acolo – ca să nu mai vorbim că dacă nu mă odihnesc bine, nu pot lucra, etc – nu vă gândiţi la prostii păcătoşilor ).
    - maşina trebuie să fie bună – petrec o grămadă de vreme-n ea şi e vorba de siguranţa mea ( nu m-aş plimba cu o cutie de carton făcută-n china ).
    Concluzie:
    Nu se aplică o regulă, fiecare obiect are alt algoritm. În general te-ntinzi cât ţi-e pătura – alfel rişti să cazi în păcatul snobismului ( şi costă păcatul ăla ).
    ps.
    Nu afli niciun electrican să-ţi monteze un regulator de tensiune ???

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. Posted 9 februarie 2011 at 10:27 | Permalink

    A intrat puternic de o vreme si moda asta cu toate lucrurile numai de firma…asta e…salutare si o zi frumoasahappy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. Posted 9 februarie 2011 at 11:03 | Permalink

    Melami, o fostă colegă (profă…oh my God, zilnic mulțumesc c-am scăpat, plecând de-acolo!), nu putea, dar nu putea dormi noaptea și sta trează ziua, dacă nu-și făcea absolut tot ce vedea că face vecinul de gard. Ăla era mare șmecher și exagerat de harnic, aducea răsaduri de flori din Olanda, pe bani grei, palmieri, orhidee, și-a umplut curtea de pietroaie inutile, construind un turn, pe care a sădit plante de rocă, pentru a părea o botanică miniaturală (doar că pietroaiele alea au costat bani și mai ales transportul lor!), a făcut două cascade, oprind intrarea în…curte! S-o vezi pe asta (spun ”asta” pentru că rareori am văzut atâta prostie și răutate la un loc). A intrat în priză, a împrumutat bani, a luat 6 salarii în avans (poate știi de chestia aia!), etc. Și-a transformat bunătate de curte într-un kitsch aglomerat, obturat, urât, îngrămădit și scump, băgându-se în datorii!
    Vorba ta:”… despre cumpărarea -fie că ai nevoie de ele, fie că nu- a tot felul de lucruri doar pentru că sunt la modă, sau fiindcă are și vecina X sau colega Y și nu vrem să ne lăsăm mai prejos ca ele.”
    Cu ăștia nu te pui! laughing)))

    Mașina și ciocolata și salteaua (subscriu!) trebuie să fie de firmă! Restul, mai lăsăm de la noi! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 11:10 | Permalink

    Ca economista, fapt care ma influenteaza si cand ma duc sa cumpar un kil de mere, a cumpara ceva nu mai e demult doar o problema personala. Tra sa ne gandim la rezultatele actiunii noastre (ca tra sa ne gandim mereu e altceva, io zic acum doar de “a cumpara” ).

    De acord cu ce ati scris voi, as mai adauga:

    - cumpar ceva produs in Romania sau in China ca-i mai ieftin? Daca iau ceva made in ro sau ue e mai scump ca cel chinezesc, dar contribui la pastrarea locurilor de munca in ro ori ue.

    - cumpar un produs pe care scrie ca e produs dupa anumite criterii ecologice sau nu? Daca iau ceva bio, nu sunt sigur ca asa e cum scrie, trebe sa am incredere in cei ce controleaza (unul din motive pt. care produsul e mai scump). Cumpar bio ca ma gandesc la natura, animale sau sanatatea mea?

    - un tricou ce costa doar 5 euro si cica e facut in India, pentru mine, ca si cumparator, e ceva foarte ieftin, dar la pretul asta nu poate fii decat munca de copii. Daca il cumpar sustin chestia asta.

    Si multe altele… Is multe chestii la care tra sa te gandesti cand cumperi ceva si daca stai sa te gandesti de fiecare data, nu stiu zau… Cert e ca trebe sa fim constienti ca actiunea noastra are repercursiuni, nu doar asupra noastra ci si a semnalului pe care il dam cumparand ceva sau nu.

    Stiu ca stiti si voi astea, dar cand imi cumpar cate ceva, chiar ca nu-i usor cateodata.

    LE: la mine papucii tra sa fie buni big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. Posted 9 februarie 2011 at 12:04 | Permalink

    clar, mai bine putin si prost, decit mult si fara rost!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. Blanche
    Posted 9 februarie 2011 at 12:51 | Permalink

    Eu nu stiu unde ati gasit voi produse ieftine si bune, ca eu oricum ma invart gasesc numai produse scumpe si extrem de proaste rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 14:42 | Permalink

    @kekee
    N-am, bre. Plus că, la câți bani plătesc la Electrica, mă aștept să am curent de calitate!
    @Rapparu
    De firmă, dar cine țtie pe unde făcute… happy
    @culniuza
    Mă înțelegi perfect! winking
    @Alba
    Doar ieftine; bune nu prea.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. pepe
    Posted 9 februarie 2011 at 15:22 | Permalink

    Auzi acu’ nu-l cunosc pe domnu’ cumnat, dar o face parte dintre aia care nu-i lasa sa se joace pe copii cu jucariile ca le strica. Am avut prieteni in copilarie care aveau parinti din aia. Aveau o gramada de jucarii chinezesti ( ca erau la moda) , noi noute dar se jucau cu unele de plastic romanesti de mai mare rasu’.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 15:33 | Permalink

    Nu, nu e de genul ăsta. Dar la uneltele și sculele lui ține tare mult.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. Posted 9 februarie 2011 at 15:47 | Permalink

    Cum sa nu tina omul la sculele lui? Era sa folosesc singularul…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 16:10 | Permalink

    hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 16:45 | Permalink

    Am vrut sa cumpar ceva mere… si atata m-am gandit ca nu am mai luat nica hee hee (nu o sa rezist mult ase si va trebui sa cumpar ce este laughing ) Fir’ ar ale naibii de teorii big grin

    Da’ ala lasa mostenire sculele bune?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 17:01 | Permalink

    http://www.dailycotcodac.ro/2011/02/diseara-la-mandruta-despre-triunghiul-mortii/
    heheee! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 17:03 | Permalink

    @strigo
    Asta numai dacă nu se îngroapă cu ele, ca faraonii! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. Posted 9 februarie 2011 at 17:30 | Permalink

    hehe… tare cumnatu… unelte pentru expoziţie big grin Suntem o societate de consum cică, doar partea proastă este că noi consumăm în neştire.. eficienţă mică, costuri mari.. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. Posted 9 februarie 2011 at 20:20 | Permalink

    Vai săracii de noi ce păcăliți și manipulați suntem de reclamele de la TV.Cât despre proverbele acelea cu iz de bun gospodar din trecut,nimic nu mai este valabil și nici adevărat.Toate trebuiesc reformulate și reinventate.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. Posted 9 februarie 2011 at 20:29 | Permalink

    @silavaracald:
    Doar nu vrei sa spui ca o sa se ingroape cu sculele afara? Iar era sa uit de plural.
    Mi se pare mai rezonabila cale faraonilor, mai responsabila.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 21:04 | Permalink

    Sara buna happy

    Sefa, isi pun langa o pisica tzinand in labe o bormasina big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 21:22 | Permalink

    Buna seara !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 21:23 | Permalink

    Iote-l pe unchiesul Traian happy

    No, e mai bine? Ai dovedit raceala?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 21:27 | Permalink

    @strigo
    Noroc cu bucata de cearceaf uitata afara de tine !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 21:36 | Permalink

    Traian, noo veezi.

    Ia ceva de ras, ca auzi ca asta ar fi cel mai bun medicament:

    - Sunt foarte îngrijorată: niciodată soţul meu nu a întârziat atâta! Cred că şi-a găsit altă femeie.
    - Vai tu, de ce te gândeşti la ce-i mai rău! Poate l-a călcat vreo maşină.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 21:38 | Permalink

    @se-cret
    Ei, ne lăsăm noi manipulați. Din lene! big grin
    @Virtual
    Măi, dar ce grijuliu ești tu cu… subiectul ăsta! hee hee
    @Traian
    Și ce ai făcut cu el? L-ai fiert, ți-ai făcut decoct, prișniță? rolling on the floor
    @strigo
    Mie nu mi-ai dat o bucată când am fost răcită… sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 21:46 | Permalink

    Sefa, las’ ca data viitoare iti dau si tie. Pastrez gaura din cearceaf special pentru tine hee hee

    Da’ tu nu ne dai nici un indiciu cu AMR’ macar un indiciu mic-mic-mic piiiiz batting eyelashes

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 21:49 | Permalink

    slvc
    …Am invelit sculele, tanti!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Posted 9 februarie 2011 at 21:55 | Permalink

    @silavaracald:
    Cu chestiile astea nu se poate glumi.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 21:57 | Permalink

    @strigo
    Pai este a doua zi de Martisor; simplu, nu ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 21:58 | Permalink

    Io nu stiu ce calcule aveti voi, dar dupa ale mele e 4 martie happy

    Cre ca avem scule diferite hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 21:59 | Permalink

    Măine vă pun o poză, strigo. Cu indiciul! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 22:00 | Permalink

    Seara bună,
    Un bun prieten, care lucra și lucrează în vânzări, mi-a oferit cea mai bună lecție: mi-a declanșat impulsul de a cumpara de la el, prin gestica și mimica sa, făcându-mă să nu aud sau înțeleg ceea ce-mi spunea ”hai măi, că-i super-ofertă îți dau două, la preț de trei”!
    Apoi, totul a devenit mai simplu big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:10 | Permalink

    Andru, aci cand ma duc la brutarie e de multe ori in oferta patru chifle (painici mici) la pret de trei. Eu la inceput am luat, dar se tot strica. Apoi io i-am zis la aia, io vreau doar trei! Vanzatoarea, pai de ce nu patru, ca-i mai ieftin bun etc. Baaai, aproape sa nu vrea sa-mi vanda doua sau trei daca in oferta is patru laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 22:14 | Permalink

    @strigo
    Are dreptate nemtoaica, unde merg trei, merge si a patra !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 22:17 | Permalink

    Vad ca sunteti ocupati, asa ca merg si eu la meciuri.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 22:18 | Permalink

    De cîţi bărbaţi e nevoie ca să schimbi un bec în baie? De nici unul, deoarece proastele spală şi pe întuneric…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:18 | Permalink

    Pai merge, dar daca eu tra sa o arunc ca nu o pot manca, apoi nu-i treaba nici aia.

    Sau is o gramada de rahaturi cu 1 euro… rafturi intregi de porcarii. In magazin zici ca-ti trebe si apoi acasa zac intr-un colt big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:19 | Permalink

    Ioooi, Giana, apoi esti pusa rau pe barbati azi laughing (sau pe femei big grin )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 22:22 | Permalink

    Laura, am citit mai sus și m-am bucurat teribil! Mi-am recunoscut multe manifestăritongue
    Aproape toate electrocasnicele mele, m-am străduit să fie românești. Am preferat să mă duc la fabrică după piese de schimb, decât să cumpăr chinezesc nou cu bani mai puțini…
    Și că ai amintit de mere, pot să merg la cumpărături și dacă nu-mi plac sau nu consider prețul ok, nu cumpăr.
    Și, ca să nu-ți faci o părere greșită despre mine, o să recunosc că sunt pericol, dacă-mi lași bani pe mână! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 22:22 | Permalink

    Pa Traian, mai bine zis, că e singurul dispobil la ora asta. Sau, a fost! big grin
    Bună, Andru! kiss (Asta pentru că ai fost on topic!)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:28 | Permalink

    Andru, maaai, e asa de bine sa te simti inteleasa.
    MERSI FAIN kiss

    Sefa, pai si io nu? Ca io am fost de doo ori in topic: odata cu negru si odata cu verde tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:29 | Permalink

    Sefa, Stai ca Traian s-a dus sa ne aduca bobo. cu ciucalata, ca ni s-au cam gatat proviziile si tu nica-nica sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 22:31 | Permalink

    Strigo
    kiss kiss
    E bine așa? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 22:32 | Permalink

    @Șefa kiss
    Uite așa știi tu să alungi oboseala unei zile, într-o clipă!
    Păi, asta nu-i vrajă? laughing

    @Laura
    Mai am, da´ n-am ”vărsat” tot tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:35 | Permalink

    Sefa, daaa, e biiine kiss

    Andru, mai dar ce ma bucur ca te-ai aciuiat aci pe la noi kiss

    Stai sa-i dau un pupic si la Giana, ca azi ii nacajita pe masculi kiss

    Si unul la unchiesul Traian kiss

    Mai am …

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:37 | Permalink

    Asta in caz ca nu stiti cum ar arata o molie big grin

    Bula, insotit de alti doi derbedei, se afla in apartamentul unei nimfomane, incercand sa satisfaca apetitul sexual al gazdei. La un moment dat, sotul doamnei isi anunta sosirea, trantind usa de la parter. In panica, doi dintre amanti apuca sa se imbrace, strecurandu-se unul in baie, altul in bucatarie, numai Bula, gol pusca, se ascunde in sifonier.
    Cand sotul intra in casa, din baie iese un “mecanic” spunand:
    - Doamna, robinetele sunt in ordine, le-am reparat.
    Imediat, alt “mecanic” iese din bucatarie, raportand:
    - Doamna, aragazul dvs. e reparat !
    Cand se minuna inca de ciudatenia tehnicenilor fara scule si salopeta, din sifonier isi face aparitia un handralau in pilea goala, care vazandu-se privit cu ochii cat cepele, exclama:
    - Ce, ba, n-ai mai vazut molie ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 22:38 | Permalink

    Io-te măi, mă mai lăudam că io-s pupăciosă !?
    Și la asta am rămas de căruță…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:49 | Permalink

    Andru, las’ ca nu mai pup prea mult sa ma ajungi hee hee

    LE: da’ un pupic tot mai dau, ca mi-o trecut raceala si mie si sefei si lui Traian. Tu esti sana, da?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 22:51 | Permalink

    @Laura
    Nu te mai ajung io-n veci! Amu´ ești nemțoică și faci treaba temeinic, n-o fușerești ca ..je tongue

    LE Și io-l pupăcesc pe Traian, iar despre sănătate, doar la cap îmi mai lipsește! Da´ nici nu mai sper tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 22:59 | Permalink

    laughing Andru acolo e si la mine baiul hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:00 | Permalink

    Haidi, bre: luati de la onkel traian – strigo,
    ciucalata; Andru, fondante si Giana o berica…
    Sefa nu bea nu maninca, numara AMR-ul !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:01 | Permalink

    băi, eu-l aştept pe Julius cu teve deschis daca nu mor de greţuri până atunci, că-i jenabilul ăla de Andrei Duban acum, spune bancuri şi râde tot el. ecsss!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:02 | Permalink

    Hai să trăieşti Traiane! Mulţumesc! kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:03 | Permalink

    Giano, io pe la DC nu am mai dat cu carul… amu ca l-am desoperit si pe papaglio, chiar ca nu mai apuc big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:05 | Permalink

    laughing de ce Laura? ce legatura are???

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:05 | Permalink

    Laura, la 11 juma e invitat Julius la o emisiune la Antena 2 hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 23:05 | Permalink

    @Traian
    Chiar ți-am dus dorul!
    Mai bine ne chemai să prestăm masaj, ceaiuri,
    chateau, ceva happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:12 | Permalink

    Giana si putem sa-l vedem si prin net?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:14 | Permalink

    Gianuca, doar o mica legatura: timpul big grin (bine plus ca DC parca nu ma mai atrage)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:16 | Permalink

    Laura, cred ca da, stai sa caut.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:17 | Permalink

    @andru
    Pai d’alea pot si eu; altceva, nica ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:17 | Permalink

    Laura, uite aici:
    http://www.antena2.ro/live

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:20 | Permalink

    Traian big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:21 | Permalink

    Giana kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:21 | Permalink

    Andru, tu intri pe DC?
    Si ne uitam sa-l videm pe Tiran? Si il comentam aci live big grin
    Tra sa ziceti care-i laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:23 | Permalink

    Traian, adica numa’ pe Giana o pupi ha?

    Ca io si Andru ti-am dus dorul si Giana vine si ne fura pupaturile… ntz ntz ntz… si sa mai zici ca lumea asta-i oabla!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:27 | Permalink

    tongue Laura, se vede bine, da?
    hai ca nu v-am furat nimic… sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:29 | Permalink

    Acum e “la tinta”, Auzi ca Base e doftor laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:30 | Permalink

    Gata, sunteti pe faza?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:30 | Permalink

    Laura, aia’s plătiţi să-i dea în cap lui Băse! big grin
    Gata!! a începuuut!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:31 | Permalink

    mamaaaa, ce temaaa laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:32 | Permalink

    strigo + andru
    kiss kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:32 | Permalink

    apoi pana vine tiranuuuul…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:33 | Permalink

    Traian kiss

    No, te uiti si tu la tiran?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:33 | Permalink

    iaka! v-o pupat! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:34 | Permalink

    Ase, ca noi vrem pupate happy

    No ca deja-i gata!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:35 | Permalink

    Publicitate, deh! at wits end

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:35 | Permalink

    Sefaaaaaaa, tu nu te uiti la tiran??

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:35 | Permalink

    Maaaaai, de cand nu m-am mai uitat la tilivizor cu reclame… ce ma enerveaza. Auzi coca lola laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:36 | Permalink

    Sefa, intra si tu pe lactoaca aici: http://www.antena2.ro/live

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:36 | Permalink

    Doppelherz laughing (e aci o marca ieftina)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:37 | Permalink

    Ma uit bre si eu, de ce nu ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 23:37 | Permalink

    Da, exact asta voiam să vă zic.
    Haideți să-l vedem pe Tiran cum se dă în stambă! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:37 | Permalink

    giana, cum o chema pe blonda aia ce o facut reclama? Ca am uitat. E o actrita.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Traiane, de ce crezi tu că am încheiat cu ”ceva” la 62?! Io mai explicit d-atât, nu pot tongue

    @Laura
    N-am fost cuminte, sau te-am supărat??! i dont know

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Si sa-l comentam in direct laughing

    Ce misto, am impresia ca suntem impreuna winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Laura, n-am fost pe faza! sad
    Ufffff, se lasa asteptat tiranu, nu gluma! laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 23:39 | Permalink

    Daaa
    Ce mișto îi stă părul tiranului! rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:39 | Permalink

    Laura big hug

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  95. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:40 | Permalink

    Andru, cum sa ma superi ????
    Hai aci pe sofa langa mine, ca am o pernita electrica calda happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  96. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:40 | Permalink

    La mine doar acum se gata publicitatea big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  97. Traian
    Posted 9 februarie 2011 at 23:41 | Permalink

    E prost rau, Mandruta, asta !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  98. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 23:41 | Permalink

    Politicos Julius!
    A așteptat să se așeze cele două doamne. Bravo lui! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  99. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:42 | Permalink

    cine-i madam cu ciupilica rosie?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  100. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:42 | Permalink

    Mel, am remarcat happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  101. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:43 | Permalink

    vorba alora de pe DC: Briana e de vis rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  102. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:43 | Permalink

    Aaaa, e cam chel Tiranu’ rolling on the floor

    Traiane, apoi io stiu… amu il vad prima oara.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  103. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:44 | Permalink

    Dragobete= Dracula rolling on the floor

    Tiranul nu pra ajunge la vorba big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  104. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:44 | Permalink

    Sacele e si langa Sibiu laughing (da’ aia cica-i de pe langa costanta)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  105. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:46 | Permalink

    Maaai, cine-i ala cu ciupilica aia rosie? Ce scoate din ea laughing

    LE cica sa mori tu! Doooooaaame feri!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  106. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:46 | Permalink

    de pe DC: “Briana, fa, lasa-l si pe Julica sa vorbeasca” phbbbbt rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  107. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:47 | Permalink

    e printesa Briana Caragea!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  108. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:48 | Permalink

    Intai inginer, apoi ganditor e tiranul rolling on the floor Pfuaaai!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  109. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:51 | Permalink

    Apoi exagereaza tiranul asta… si vorbeste cam aiurea (auzi ce presupune… laughing )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  110. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 23:52 | Permalink

    Măi, dar are un ceas Julius de-i rupe mâna și alta nu!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  111. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:52 | Permalink

    Habar nu am cine-i aia.

    Maaai, ce traumatizat pare tiranul. Cine stie peste ce specimene o dat laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  112. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:53 | Permalink

    rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  113. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:53 | Permalink

    Sefa, da’ bine ca si-a luat mana dintre craci.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  114. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 23:53 | Permalink

    @Laura
    Hai că-mi calc pe inimă și stau și io pe sofa! Unde ziceai că-i farfuria cu fondante de la Traian?! Și trage și tu nițel picioarele să aibă loc și el lângă noi, te rog tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  115. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:54 | Permalink

    Iar si-o pus mana intre craci.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  116. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:56 | Permalink

    Or ajuns si la Oktoberfest big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  117. silavaracald
    Posted 9 februarie 2011 at 23:56 | Permalink

    Hai că eu m-am lămurit…
    Drăguț Julius, dar e mai bun în scris.
    Sper să nu se supere. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  118. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:56 | Permalink

    Gataaaa, andru!
    Hai Traiane, ca ti-am facut si tie loc winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  119. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:57 | Permalink

    Printesa asta momopolizeaza discutia. El sarcau’ nu prea ajunge sa zica ceva.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  120. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:57 | Permalink

    Mel, dar nu-l lasa printesa vietii sa vorbeasca!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  121. giana
    Posted 9 februarie 2011 at 23:58 | Permalink

    Laura, exact!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  122. Strigo
    Posted 9 februarie 2011 at 23:58 | Permalink

    Sau moderatorul nu stie sa modereze asa incat fiecare sa apuce la “placinta”. E aiurea.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  123. andruska
    Posted 9 februarie 2011 at 23:59 | Permalink

    Dar uite simpatica a fost cand a zis ca prefera un cadou… bricolat! ( hai ca n-am zis si io făcut manual winking )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  124. silavaracald
    Posted 10 februarie 2011 at 00:00 | Permalink

    Păi, acum ce să facă și Mândruță!
    Nu-i poate tăia microfonul! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  125. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:02 | Permalink

    “ele sunt asa cum sunt datorita lor” (aici se refera tiranul la femei). E ceva de retint rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  126. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:03 | Permalink

    maaaai, madalina aia e teribila laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  127. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:03 | Permalink

    e si femeie, na.. politetea’ti cere s-o lasi sa mance cacat big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  128. silavaracald
    Posted 10 februarie 2011 at 00:05 | Permalink

    Destul de antipatic Mândruță ăsta.
    Gata, m-am lămurit despre emisiune. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  129. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:07 | Permalink

    Apoi la a doua nici io nu ma uit. Chestia e ca asa o emisiune depinde si de invitati, iar aici, are ghinion cu printesa aia.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  130. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:07 | Permalink

    Mel, hai ca merita s-o urmarim, macar si numai de dragul lui Julius hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  131. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:07 | Permalink

    Maaai, nu navaliti amu de reclama toti la pisu, ca avem doar un wc.

    LE: Giana, pai emisiunea asta o urmarim. E o iecsperienta faina aci cu voi happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  132. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:09 | Permalink

    Printesa aia e’oleaca sarita de pe ax laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  133. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:10 | Permalink

    @Laura si Traian
    Hmmm, atunci, în pauză duc io cătelul p-afară!!! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  134. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:11 | Permalink

    Mamaaa, ce pofta am de ciocolata asta cu rom. Una din ciucalatele mele preferate. Si am de unde alege…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  135. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:11 | Permalink

    Mel, n’a aparut nimic in draft…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  136. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:12 | Permalink

    Da’ ce printesa e? De unde se trage? Ca din Vladutul Tzepes ma trag io, sa fie clar hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  137. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:16 | Permalink

    Adunareeeeea, ca o inceput!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  138. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:18 | Permalink

    Vorbeste Tiranul cam “mocofan”. Desi io una sa fiu la tilivizor nu cre ca as fii mai buna big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  139. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:19 | Permalink

    Strigo, vorba sefei, Julius tre sa scrie hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  140. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:21 | Permalink

    Auzi ca vrea subventii pentru bere, meci rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  141. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:21 | Permalink

    Io zic ca nu mai e nevoie de cupoane! Exista deja tichetele de masa P

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  142. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:21 | Permalink

    Si Madalina asta cine-i?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  143. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:23 | Permalink

    ..Si bărbații n-au cum să fie ”printre cei mai mari contribuitori” ! Poate mai corect ar fi: ”ceilalți mari contribuitori”!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  144. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:24 | Permalink

    e asistenta lui Mandruta!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  145. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:24 | Permalink

    Maaaaai, chiar pare taaare traumatizat tiranelul laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  146. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:24 | Permalink

    Asa-asa Andru happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  147. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:26 | Permalink

    Ce mortala tipa cu ciupercile laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  148. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:30 | Permalink

    Mie mi s-a părut genial cum a presupus ea, prin metoda reducerii la absurd, că poate să li se arate ceva când ajung acasă astăseară rolling on the floor
    Oamenii simpli și copiii sunt cei care rostesc cele mai mari adevăruri! Minunat! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  149. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:33 | Permalink

    No, l’am vazut si pe Julius!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  150. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:35 | Permalink

    Andru, da rolling on the floor

    Asa-i amu l-am vast si pe Tiran happy azi-maine o vedem si pe sefa hee hee La emisiunea “de ce e vara cald” big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  151. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:38 | Permalink

    Sefa cred ca s’a dus la culcare laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  152. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:38 | Permalink

    @Laura
    Nope! Pentru Șefa merge ceva mai ”hard”. La asta s-a răspuns deja: pentru că vara nu-i ca iarna rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  153. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:38 | Permalink

    No, io amu o tai la patut ca de nu m-o palit un somn aici la caldurica langa Traian si Andru…

    Noapte buna dragilor kiss kiss kiss kisskiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  154. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:40 | Permalink

    Andru, da, ca bine zici laughing

    No, si iar ma duc cu un zambet pe buze in patut. Sper sa visez frumos happy Si si voi kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  155. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:40 | Permalink

    Laura, lângă mine nu? crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  156. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:41 | Permalink

    noapte bună, Laura dragă kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  157. andruska
    Posted 10 februarie 2011 at 00:42 | Permalink

    @Laura
    Stai măi! Nu tu trebuie să pleci, ci io! Că doar suntem acas´ la tine tongue
    kiss
    Hai că mă strigoiesc și io!
    Noapte bună tuturor!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  158. Strigo
    Posted 10 februarie 2011 at 00:42 | Permalink

    Baaaaa, si langa tine cum nu. Ca stateam ca sarmalele acolo pe sofa hee hee (noroc ca de mine-s doar oasele si asa aveam mai mult loc winking )

    O tai la nanic, pana nu sare somnul ca apoi stau si numar stelele.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  159. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 00:44 | Permalink

    Pa fetili kiss
    Laura, m’am mai linistit!
    hai va pup kiss kiss
    Noptitica bunicica!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  160. mishulake
    Posted 10 februarie 2011 at 01:51 | Permalink

    AMR 21 !
    Promisul blog literar ?
    Click !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  161. giana
    Posted 10 februarie 2011 at 02:35 | Permalink

    Mishulake, neeee! nţ nţ nţ!
    Doar ştii că eu uşid becul!
    Click! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  162. mishulake
    Posted 10 februarie 2011 at 02:45 | Permalink

    Mno binie !