De la Miorlaupufos!

Trackbacks

  1. By Depresie « Ioan Usca on 25 februarie 2011 at 08:25

    [...] Link-Ping, Melami, Gabitzu, Caius, Gabriela Savitsky, Nea Costache, Theodora Marinescu, Zalmoxys, Simion Cristian, [...]

  2. By De la Miorlaupufos! | Pentru Mures on 25 februarie 2011 at 10:10

    [...] mult: De la Miorlaupufos! Post Published: 25 February 2011 Author: admin Found in section: Si La Vara [...]

  3. [...] Ioan Usca, Madi si Onu, Pro Atitudine, Roxana Iordache,  Simion Cristian, Stropi de suflet, Si la vara cald, TripWow, Theodora0303, Teo Negura, Talcuire apocalipsa, Vis si [...]

  4. [...] știm cînd ne trebuie ceva alcool de calitate sa sărbătorim vreun eveniment (cum ar fi astăzi primul BD din blogosferă). Nu mult, cît să acopere cele 3 pere. Si nu din cel mai de soi … băubil să fie, pentru [...]

  5. [...] în fine, prima postare – după știința mea – sub forma unei benzi desenate pe blogul călduros! Related Posts:Gazeta de perete – saptamina #7Gazeta de perete – [...]

  6. By Departe « Cristian Dima on 26 februarie 2011 at 00:41

    [...] Pete, Madi Busoi, Nice, Adela, Omlette du fromage, Photographis, Rebusache, Redsky, Sebra, Secret, Melami, Simion Cristian, Stropi de suflet, Theodora, Ulise, Umograf, Vania, Verovers, Vis și [...]

  7. By Un blog cu năbădăi on 26 februarie 2011 at 01:28

    [...] Busoi, Nice, Adela,Omlette du fromage, Photographis, Rebusache, Redsky, Sebra, Secret,Melami, Simion Cristian, Stropi de suflet, Theodora, Ulise,Umograf, Vania, Verovers, Vis și [...]

  8. [...] Usca,  Andi Bob, Buimacii, Caius, Teo Negură, Cati,, Gina, Dispecer, Flavius Obeadă,  Gabi123, Melami, Gabitu, Gabriela Elena,  Giana,Virtual Kid,  Ioan Sorin Usca, papagigli, Iulia Diana Mihai,  [...]

  9. [...] Usca,  Andi Bob, Buimacii, Caius, Teo Negură, Cati,, Gina, Dispecer, Flavius Obeadă,  Gabi123, Melami, Gabitu, Gabriela Elena,  Giana,Virtual Kid,  Ioan Sorin Usca, papagigli, Iulia Diana Mihai,  [...]

  10. [...] Teo Negură, Cati,, Gina, Gabriela Elena, Dispecer, Teo Negură, Flavius Obeadă,  Gabi123, Melami, Gabitu, Carmen, Gabriela Elena,  Georgiana,Virtual Kid,  Ioan Sorin Usca, papagigli, Link [...]


117 Comments

  1. Posted 25 februarie 2011 at 08:05 | Permalink

    Lumea asta e obsedata! Cine nu si-ar da seama ca discutam despre copii xerox?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. pepe
    Posted 25 februarie 2011 at 08:05 | Permalink

    Fu’ tare asta. Imi placu’. Hihihihihihihi

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 08:36 | Permalink

    @Zac
    Daaa, mai ales aia cu ”Pune-mi-o la mijloc, fără ca lumea să-și dea seama și să mi-o scoți repede”! hee hee
    @pepe
    Fii mai explicit: fu tare bine sau fu tare rău? i dont know

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. Blanche
    Posted 25 februarie 2011 at 08:50 | Permalink

    Toate ca toate, dar de ce sunt toate desenele cu fundul in sus? Sa inteleg ca si asta e un apropo? rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 08:52 | Permalink

    Măi, așa a ieșit trebuie. Ce, nu-i clar?
    @Geo, fată, avem reclamații!)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. Posted 25 februarie 2011 at 09:26 | Permalink

    sa fie asta prima banda desenata din blogosfera? Nu stiu voi, da’ io in seara asta o sa beau pentru asta! winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 09:34 | Permalink

    Măi, nu știu dacă e chiar primul, dar de băut tot poți s-o faci pe chestia asta. Chiar dacă nu e, ar putea fi. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. kekee
    Posted 25 februarie 2011 at 09:46 | Permalink

    Mă iertaţi, dar io n-am priceput ceva.
    Cum adică: şeful copiatorului ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 09:56 | Permalink

    Bănuiesc că șeful compartimentului de copiatoare, ariciule. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. kekee
    Posted 25 februarie 2011 at 10:22 | Permalink

    bo .
    Să fii şef la o maşină ?
    Păi atunci şi io-s : ŞEF DE SAPĂ !
    Că pe sapa mea numai io pun mâna.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. Posted 25 februarie 2011 at 10:24 | Permalink

    Au iesit discutii intre baieti, pentru ca expeditorul mesajului era acelasi big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 10:30 | Permalink

    S-au suprapus la lucrări?
    Există variante care îi pot împăca pe cel puțin 3 deodată. hee hee
    @kekee
    Acum te văzui. Erai pitit după fascist.
    Am și eu o sapă de-aia în formă de pix. winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  13. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 10:33 | Permalink

    Blanche, ti se pare fata tongue Ia vezi acum dupa ce ai baut cafeaua, tot asa le vezi hee hee
    Mel, asa’s ele acolo, nu trebe intoarse ca daca le intorc, se intoarce si scrisul, corect, nu? winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  14. Posted 25 februarie 2011 at 10:40 | Permalink

    @silavaracald: se poate si 5 deodata winking, dar parca erau totusi mai multi big grin, nimeni nu vroia sa stea la rand…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  15. Posted 25 februarie 2011 at 10:50 | Permalink

    Am deschis si noi copiatorul…
    Este in perfecta stare de functionare si face traba buna, aproape artistic.
    Cine este primul?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  16. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:01 | Permalink

    @Geo
    Oare era mai bine dacă puneam pozele cum trebuie și scrisul invers? thinking
    @Fascius
    5 e prea mult totuși. Se-ncinge mașinăria. big grin
    @Virtual
    Eu am fost deja la colegul tău, care a fost mai harnic. Mi-a făcut 4, repede și bine, așa cum îmi place mie, așa că rămâne pe altă dată. hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  17. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 11:08 | Permalink

    Mel, pentru cei cu laptop n-ar fi o problema hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  18. Posted 25 februarie 2011 at 11:09 | Permalink

    Melami, inca nu pot rade cu gura pana la urechi, ca m-a enervat rau lumea asta nerecunoscatoare, dar imi scot parleala deseara. Pana atunci, felicitarile mele, o postare numai buna pentru inceputul de weekend! Si inca ceva, oamenii numai la prostii se gandesc, observat-ai?! Zi buna! laughing)))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  19. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:16 | Permalink

    @Geo
    Soluții ar fi, numai să vrea lumea. De exemplu, ar putea sta în cap dacă vor să privească imaginile. big grin
    @Mirela
    Daa, vicioși și alta nu! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  20. Posted 25 februarie 2011 at 11:18 | Permalink

    @silavaracald: se cheama multitasking, cam orice masinarie cat de cat noua e capabila de asemenea nazdravanii big grin Acum si daca utilizatorii sunt nesimtiti si nu respecta niste pasi, se mai blocheaza hartia, ramane fara cartus/toner sau mai iti rupe naibii foaia big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  21. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:24 | Permalink

    Păi, aia zic și eu. A mea e de model mai vechi așa… onetasking, dar nu mă plâng. Până acum m-am descurcat bine cu ea. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  22. Posted 25 februarie 2011 at 11:27 | Permalink

    Sunt bune si cele clasice, cat timp mai functioneaza. Desigur, cu o aplicatie buna, poti si in celalalt sens, ca unic utilizator sa copiezi la mai multe aparate in acelasi timp winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  23. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:32 | Permalink

    Dar nu-i mai simplu să le copiezi la mână, decât să te tot plimbi de la o mașinărie la alta? thinking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  24. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 11:39 | Permalink

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    Io mi-o fac singura si in vazul lumii. Asa nu mai avem vorbe! (copia mai, doar nu va gandeati la prostii hee hee )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  25. Posted 25 februarie 2011 at 11:39 | Permalink

    Am specificat ca ai nevoie de o aplicatie buna winking Atfel, ne intoarcem la indigo big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  26. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:45 | Permalink

    @Strigo
    Sper că nimeni nu se gândește la altceva decât la ce trebuie! winking
    @Fascius
    Cu indigoul nu e bine, că te poți păta. winking
    Tot la mână e mai bine, dar pentru asta trebuie să nu te bată nimeni la cap, că ”Hai odată, nu te mai mocăi!” Un pic de respect pentru munca ta, ce naiba! big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  27. Posted 25 februarie 2011 at 11:52 | Permalink

    La mana e bine din cand in cand ca sa nu uiti de unde ai plecat si nici cum functioneaza exact toata chestiunea winking Dar sa nu faci un obicei din asta, pierzi mult timp si e pacat sa nu utilizezi atata tehnologie cat te inconjoara big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  28. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 11:57 | Permalink

    big grin
    Hai că iau o pauză. Nu de alta, dar s-a cam încins mașinăria mea. Ți-am zis că nu-i chiar de ultimă generație. laughing))))))

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  29. Posted 25 februarie 2011 at 11:57 | Permalink

    Io cred ca e din cauza curierului/curierei….El le citeste primul/prima pe toate(post-it-urile) si e invidios/invidioasa hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  30. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 12:01 | Permalink

    Păi, și voyerismul poate aduce satisfacții… profesionale unora. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  31. Posted 25 februarie 2011 at 12:11 | Permalink

    Io cred cu tarie ca aici e vorba de insatisfactii laughing
    Uite asa se pot reanaliza si regandii criteriile de angajare pentru curieri: sa fie voyeristi declarati rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  32. Miorlaupufos
    Posted 25 februarie 2011 at 12:11 | Permalink

    Mai, dar nimeni nu si-a facut poze de buletin la copiator? Ca in vremuri apuse un fost coleg incerca sa-l convinga pe un sofer de la firma sa-si faca poze pe copiator pentru legitimatia de sindicat. Soferul, poreclit si Hali-Lulu ( pentru ca mereu era in mina cu cite-o punga de cartofi de-aia prajiti ) chiar a us capatina pe copiator. L-a oprit un om de bine la timp.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  33. Posted 25 februarie 2011 at 12:41 | Permalink

    Vai ce amintiri umede-mi stirniti! Eu i-o bagam pe gaura de la ghiseu, dupa care asteptam s-o ia in mina si s-o faca cum vrea ea. Cind avea miinile ocupate, o tinea intre buze. Totdeauna stia ce-mi doresc. N-am fost niciodata nemultumit, era o profesionista. Doamne ce motor si ce acuratete! O chema Betty si era tot timpul dornica de toner. laughing
    Aia cu “Lucian” mi se pare cea mai plauzibila si parca am mai auzit-o winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  34. Posted 25 februarie 2011 at 12:44 | Permalink

    Vorba românească sună extrem de american laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  35. Posted 25 februarie 2011 at 13:49 | Permalink

    Acu cativa ani … eu, racnind la telefon: si sa nu uiti Gelutule sa mi-o pui pe fax cum ajungi… da’ sa nu uiti cumva!
    M-am prins de porumbelul zburat din gura numa’ cand l-am auzit hahaind: taci tu ca ti-o pun, nu te mai tangui atata!
    Era vorba de-o adresa de la finante.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  36. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 15:25 | Permalink

    @Manole
    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    @Miorlau
    Fața ca fața, dar fundul, fofo… hee hee
    @Papa
    Sper că i-ai dat fetei toner să-i ajungă o viață întreagă. hee hee
    @Iulia
    Păi, cu cuvântul ăsta ce ne mai dăm noi americani, că-n rest, jale! big grin
    @Balaura
    Da’ țapăn fax trebuie că aveați pe atunci. rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  37. Posted 25 februarie 2011 at 15:53 | Permalink

    Slvc, daaaaaaaaa si dupa aia, moama ce performante… ale fetei copiate rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  38. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 17:38 | Permalink

    big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  39. Posted 25 februarie 2011 at 18:34 | Permalink

    Si cat o mai ramas AMR-ul?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  40. Posted 25 februarie 2011 at 18:59 | Permalink

    Cinci. Dar să nu mai zici nimănui. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  41. Posted 25 februarie 2011 at 19:36 | Permalink

    slvc
    Pina pleci am sa trec mai des pe aici ca sa te obisnuiesti cu mascatii winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  42. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 19:55 | Permalink

    hee hee
    Faină mască!
    M-am tot ținut să-ți spun. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  43. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 20:41 | Permalink

    Dom´le, io mărturisesc că nu îndrăznesc să ridic piatra big grin
    Luată cu ale mele și, în plus, cu vorba dulce de către cineva care-mi tot asalta urechea cu rugăminți stringente legate de serviciu, m-am pomenit cedând lipsit de pudoare: Măi,dacă tot insiști atâta, hai c-o facem și la telefon!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  44. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 20:45 | Permalink

    Sefa, io as zice ca e o masca venetiana “La bauta”. Ca pentru la “La Moretta” e cam vorbaret papaglio hee hee
    (ma stiu, asa-i? big grin )

    Buna seara happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  45. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 20:48 | Permalink

    Andru, deci tu combini tehnicile laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  46. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 20:50 | Permalink

    @Strigo
    Cam vinovată big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  47. kekee
    Posted 25 februarie 2011 at 20:58 | Permalink

    @ strigo
    Expertă eşti !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  48. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:06 | Permalink

    Andru, mai de iese bine combinatia hee hee

    Arici, pai am prof bun winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  49. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 21:07 | Permalink

    Tot despre angajații femei:

    CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. Dupa multe interviuri, teste etc, ramân 3 finalisti pentru post: doi barbati si o femeie. Pentru testul final, primul barbat este dus lânga o usa de metal, I se da un pistol si i se spune:
    -Trebuie sa stim daca poti îndeplini orice misiune, indiferent de circumstante. Dincolo de aceasta usa se afla sotia ta, asezata pe un scaun. Ucide-o!!!
    Barbatul spune:
    -Glumiti!!! Nu mi-as putea ucide nevasta!!!
    -Atunci nu esti potrivit pentru post, la revedere!
    Al doilea barbat primeste instructiunile, ia pistolul, intra în camera si dupa cinci minute de liniste, iese afara cu ochii în lacrimi si spune:
    -Am încercat, dar mi-e imposibil sa-mi ucid nevasta, îmi pare rau…
    Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si imediat se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri în pereti. Dupa câteva minute, se face liniste, iar femeia iese pe usa, stergându-se de transpiratie:
    -Pistolul pe care mi l-ati dat era încarcat cu gloante oarbe, asa ca a trebuit sa-l omor cu scaunul.
    Morala: Angajati FEMEI! Femeile isi fac treaba mult mai serios decat barbatii !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  50. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:08 | Permalink

    Io una stau si imi imaginez cum o face Andru la telefon whew (copia aia, clar!)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  51. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 21:09 | Permalink

    Tot așa cum o face și Balaura pe fax!
    Adică, cu profesionalism! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  52. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:10 | Permalink

    Sefa, ASTA e o problema laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  53. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:14 | Permalink

    Sefa, a propos de bancul tau:

    Adică de ce un rege poate fi încoronat la opt ani, dar nu se poate căsători decît după ce a împlinit şaisprezece?
    - Păi nu-ţi dai seama? Una e să conduci o ţară, alta o femeie!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  54. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 21:29 | Permalink

    @Șefa
    Mulțumesc pentru bănuiala cu profesionalismul, dar la mine numai improvizatul al ajuns la nivel de artă tongue

    @Strigo
    Hai că încep să trec la dezvăluirea secretelor big grin
    În primul rând, nu era vorba de a face o copie tongue ,iar în cel de-al doilea, o să recunosc ceea n-am avut curaj la început: după ce am acceptat prestatul la telefon, am continuat nevinovată menționându-i individului că banii mi-i poate aduce mai târziu. ( amănunte la Ibănești tongue )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  55. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:33 | Permalink

    Andru, deci pana atunci tra sa construiesc tot felul de scenarii cu prestarea aia hee hee … offf, viata grea!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  56. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 21:39 | Permalink

    @Andru
    Nu-i corect ce ai făcut. Pe datorie? Uite, așa ne strici tu piața… muncii!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  57. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:43 | Permalink

    Asa-i sefa, si apoi ne plangem ca suntem ieftine crying
    Ce lume nedreapta!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  58. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 21:45 | Permalink

    @Șefa
    Păi, decât moca?! M-ai bine am luat dublu, apres !
    Încă n-am ajuns ”să dau pe caiet” big grin

    @Strigo
    Nu-i chiar ce pare…
    Dar pe aceeași idee, acum ceva timp am remarcat o doamnă peste 40 de ani care, brusc, a început să meargă la întânirile de afaceri, însoțită de un …puști bine de vreo 23-24 de ani. Inconștientă, ca de obicei, m-am riscat și am întrebat ce rol joacă…individul. Răspunsul ei: în loc de agendă, ce credeai! tongue
    Las că mă fac io mare și-mi iau…trei!!!( una pentru tine, evident kiss )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  59. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:48 | Permalink

    Andru, bun-bun happy
    Dar doar de agenda? Nu crezi ca ar fii pacat doar pentru asta? Io l-as mai folosi ai la altceva winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  60. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 21:48 | Permalink

    Saluti lume! Treaba buna?
    Am chef de un film. Cine-mi recomandă şi mie un film nou şi bun?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  61. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 21:52 | Permalink

    Draga mea, n-avem timp de frivolități.
    Suntem femei de carieră, ce naiba.
    Uite, acum, ne căutăm agende! hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  62. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:52 | Permalink

    In seara asta? Habar nu am tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  63. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:54 | Permalink

    Sefa, ce noi de cautam? Ca se leaga de noi agendele astea, de nu mai stim ce sa alegem hee hee (patrate, dreptunghi, ovale)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  64. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 21:56 | Permalink

    Eu sunt mai pretențioasă puțin. Nu-mi plac alea care mi se oferă. Trebuie neapărat să găsesc eu ce-mi place…

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  65. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 21:59 | Permalink

    @Gianuca
    Io cu filmele noi, mai subțire. Poate ceva …documentare tongue

    @Șefa
    Mă felicit c-am zis că iau trei, pentru că m-aș fi simțit rău să apari și n-am una rezervată happy

    LE Oki doki, da´ apucasem …

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  66. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 21:59 | Permalink

    Sefa, apoi io in andru am incredere. Nu cre ca-mi da vreo agenda roasa pe la colturi big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  67. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 22:07 | Permalink

    @Strigo
    Acum mă aberam și-mi închipuiam o scenă de genul: amândouă la …librărie, în fața ”agendei”, dând târcoale, privind insistent, ținând îndoielnic mâna la barbă.
    Apoi comentariile: Auzi, dar câți giga de RAM o avea? Mno, da´sistemu´de operare o fi performant? Și fără alimentare, oare cât o rezista? big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  68. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 22:08 | Permalink

    rolling on the floor

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  69. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 22:11 | Permalink

    Da, Șefa, că vreau să știu unde-i bag banii!
    Corecție: vreau să știu unde bag banii! tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  70. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:12 | Permalink

    Andru pe mine m-ar interesa mai mult pe unde sa scot banii big grin

    PS: cre ca am arata misto!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  71. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 22:13 | Permalink

    Cred că ar accepta și un card… hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  72. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:15 | Permalink

    Sefa, pai tu aveai unul care tot trimitea cv-uri. Ce ai facut cu el?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  73. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 22:16 | Permalink

    @Strigo
    Firește, că doar ești ardeleancă și ești pricepută-n a chivernisi! kiss
    Io-s mai zăludă și spre exemplu, săptămâna asta am umblat trei zile fără acte, fără bani și habar n-am avut tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  74. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:17 | Permalink

    Andru laughing
    Pai daca te-ai descurcat fara bani, e nemaipomenit. As vrea si io sa stiu secretul.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  75. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 22:20 | Permalink

    @Strigo
    E încă-n probe. winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  76. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 22:24 | Permalink

    Toantă-s! M-am dus să citesc mai sus să-nțeleg și io cine-i în probe tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  77. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:27 | Permalink

    Mai saracul. Cam multe probe hee hee
    Ia sa-l pui sa ne mai scrie ceva, ca mai ca uitasem de el!

    Anunt:
    “Tanar, cu defect de vedere, caut o tanara, placuta la palpare.”

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  78. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:35 | Permalink

    Nu stiu de ce, dar ma amuza bancul asta winking

    Scalandu-se in praf , elefantul striveste un musuroi de furnici . Acestea , suparate , ii declara razboi si incep sa urce pe el. Cand ajung pe la genunchi cad jumatate din ele. Pe burta , iar cad jumatate din cele ramase. Pe gat , reuseste doar una .
    -Asa , striga celelalte , sugruma-l

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  79. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 22:43 | Permalink

    http://cati-ca-voi.com/claudiu-bleot-sau-bleont/ laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  80. Posted 25 februarie 2011 at 22:43 | Permalink

    Cine spunea ca are nevoie de-o agenda?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  81. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:43 | Permalink

    Io ma intreb oare ce film o gast Giana?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  82. Posted 25 februarie 2011 at 22:43 | Permalink

    Hmmm, masca asta ma demasca laughing

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  83. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 22:47 | Permalink

    Laura, am gasit un film care se cheama Black Swan. e din 2010 si zice lumea că-i bun.
    Azi am mai văzut două care chiar mi-au plăcut: The tourist şi The mechanik.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  84. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:48 | Permalink

    Papaglio, apoi doar daca esti expert big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  85. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:49 | Permalink

    Giana, trei intr-o zi? Nu-i cam putin hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  86. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 22:55 | Permalink

    De filmul ala am auzit si io: despre o balerina si efortul ce-l face sa ajunga in top.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  87. Posted 25 februarie 2011 at 22:57 | Permalink

    Da, mai pusesem un comment in care imi schimbasem nick-ul in “agenda”, oferindu-mi serviciile, dar vaz ca mi-a fost halit sad

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  88. giana
    Posted 25 februarie 2011 at 23:03 | Permalink

    Laura, eeee, mă apucă o dată la juma de an câte-o nebunie din asta. Îmi trece repede.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  89. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 23:03 | Permalink

    Stai, că te scot eu, Papa! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  90. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:04 | Permalink

    Off, odata avem si noi sansa sa avem asa agenda si nu te lasa eschimosul ala (sau cum se chema pazitorul sefii) crying

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  91. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 23:05 | Permalink

    Gata, Papa!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  92. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:10 | Permalink

    @Papa
    Bienvenido! happy
    Mie mi se pare o atitudine, dacă nu curajoasă big grin, măcar demnă de admirat, să te ”riști” așa !

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  93. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:18 | Permalink

    Mai si ce sarcina sa-i dam la inceput?

    Io zic sa nu scapam ocazia, ca cine stie cand mai apucam noi asa ceva hee hee

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  94. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:26 | Permalink

    Io tot zic să nu mă înfig prima, dar știu ce vreau!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  95. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:30 | Permalink

    Andru, pai da-i bice! (poate ne faci si noua pofta winking )

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  96. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:32 | Permalink

    Nah, că m-am rușinat și mă duc sub măsuță tongue

    PS Am tras io cu coada ochiului și nici urmă de Papa happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  97. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:33 | Permalink

    Hai, Andru. Numa’ ca nu mai prea avem rezerve sad

    Nime’ nu ne mai da bobo. Nici sefa, nici Traian, nici Giana (zgarca asta nu ne-o dat niciodata!).

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  98. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:38 | Permalink

    Stai, dragule, că a sosit sfârșitul de săptămână și numa´ să vezi ce de musafiri or să vină. Și ai Șefei sunt de două prune și n-or veni cu mâna goală!
    Umplem cutiuța, cât ai clipi tongue

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  99. silavaracald
    Posted 25 februarie 2011 at 23:39 | Permalink

    Păi, cum să vă mai dea bobo, când voi faceți numai năzbâtii!:

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  100. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:40 | Permalink

    Bine, io ca io, dar Strigo?! Nu-i cel mai cuminte copil?! happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  101. Posted 25 februarie 2011 at 23:41 | Permalink

    Greu și cu mașinile astea de făcut copii big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  102. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:44 | Permalink

    Andru, foarte devil

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  103. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:46 | Permalink

    Andru, si mai ajunge si pentru sub covor?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  104. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:48 | Permalink

    @Strigo
    N-ai mai avut nițică răbdare?!
    Dacă reușeam s-o convingem pe Șefa că măcar tu ești cuminte, eram din nou în porție. Așa… i dont know

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  105. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:52 | Permalink

    Andru, apoi draculetzul ala nu eram eu. Era agenda!
    Ca acum avem agenda, ai uitat hee hee ?

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  106. andruska
    Posted 25 februarie 2011 at 23:56 | Permalink

    N-am uitat numai io, ci, cred, că și…agenda winking

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  107. Strigo
    Posted 25 februarie 2011 at 23:57 | Permalink

    Aaaa, stai ca am un tangou fain happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  108. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:04 | Permalink

    Pour toi kiss et pour sefa kiss
    (et poru Giana, da’ ea-i prinsa cu lebada hee hee )

    http://www.youtube.com/watch?v=SHpmYbGnWmE

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  109. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:07 | Permalink

    Io as vrea o agenda cu care sa invatam sa dansam tango happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  110. andruska
    Posted 26 februarie 2011 at 00:12 | Permalink

    @Strigo kiss
    Sensibil!
    Când zici de agendă și tango, te referi la cel cu figuri, nu? happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  111. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:14 | Permalink

    Andru, habar nu am laughing

    Tango sa fie winking
    Am auzit io ca e fain sa dansezi tango, cica e plin de pasiune!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  112. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:20 | Permalink

    O tipa faina, ce canta o melodie faina happy

    http://www.youtube.com/watch?v=MwuNqcKUxto

    LE: opera or prelucrat-o americanii in mica sirena happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  113. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:28 | Permalink

    Heeei, trezirea happy

    http://www.metacafe.com/watch/sy-43716838001/las_ketchup_asereje_official_music_video/

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  114. andruska
    Posted 26 februarie 2011 at 00:29 | Permalink

    Strigo, mi-a plăcut foarte mult și tot ”din cauza ta ” am văzut Traviata cu ea happy
    Dar de data asta m-a …anesteziat!
    Iartă-mă, dar mă duc la somnic.
    Îți urez un sfârșit de săptămână ”însorit” kiss
    NB

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  115. Strigo
    Posted 26 februarie 2011 at 00:32 | Permalink

    Nu am de ce sa te iert, Andru!

    Noapte buna kiss
    (mai am de “fusharit” ceva si apoi dorm si eu)

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  116. andruska
    Posted 26 februarie 2011 at 00:33 | Permalink

    @Strigo
    Bre, io am ațipit cu tomatele tale cu tot tongue

    LE Spor la treabă! kiss