Să vă zic…

… să nu vă zic? Hai c-o să vă!

Am devenit membru al Uniunii Scriitorilor din România. Vestea am primit-o chiar azi, așa că împărtășesc cu voi bucuria asta. După șase cărți publicate, ori era cazul să fiu recunoscută oficial ca scriitor, ori să mă las de asta, că numai aș fi consumat pădurile patriei degeaba. Se pare însă că e ceva de capul meu, așa că voi continua să scriu. Probabil că oricum aș fi făcut-o, doar că nu aș mai fi publicat ceva de-acum încolo.

Felicitările, masa și dansul, mai la vară, când o fi cald, că nu degeaba-mi zice lumea SLVC.

big grin

Trackbacks


12 Comments

  1. Posted 24 noiembrie 2017 at 07:53 | Permalink

    Felicitari, Melania! Ai fost primita in Uniune pentru ca ai har, pentru ca scrii bine, nu pentru ca ai 6 carti publicate (minimum era 3, oricum; plus cronici). Cunosc multi care au peste 10 carti si cu toate astea an de an le este refuzat dosarul (pe buna dreptate, de altfel, e inflatie de veleitari). Tu scrie, ca o faci pe blog, ca tiparesti carti, scrie. Unu (egoist), pentru ca noua ne place, doi (spune-mi ca nu-i asa!), ca, daca n-o faci, iti umbla cartea prin cap si, pana n-o scrii (ca o exorcizare), nu mai ai loc de ea in viata ta. happy

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  2. Posted 28 noiembrie 2017 at 16:55 | Permalink

    Felicitari, mult succes, spor si inspiratie sa aveti.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  3. Strigo
    Posted 7 decembrie 2017 at 23:23 | Permalink

    Felicitari sefa!!!
    Tare ma bucur pentru tine

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  4. Strigo
    Posted 7 decembrie 2017 at 23:24 | Permalink

    Io zic ca e pe merit! Nu multi au stilul tau de a scrie.

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  5. Posted 13 decembrie 2017 at 13:43 | Permalink

    Felicitari pentru realizare!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  6. silavaracald
    Posted 14 decembrie 2017 at 09:52 | Permalink

    @Vasile: Multam fain!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  7. silavaracald
    Posted 14 decembrie 2017 at 10:00 | Permalink

    @simf:
    Ai intuit perfect. Îmi ”umblă” acum prin minte o alta. Ce zic, îmi umblă! Scriu la ea de-mi scapără degetele pe taste. În timpul ăsta, sunt complet cu capul în nori. Cobor de acolo doar cât sunt la serviciu sau conduc mașina. În rest, Dumnezeu cu mila. Ochelari puși în frigider și căuatat cei de schimb (am vreo 5 perechi, și uneori îi ”împrumut” pe ai lui Peșty, că nu găsesc nici unii), ouă făcute scrum, nu scrob, somn pe scurtătură (4-5 ore pe noapte), puls peste 100. Belea și alta nu. big grin

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  8. silavaracald
    Posted 14 decembrie 2017 at 10:01 | Permalink

    @Strigo: Mulțumesc de apreciere, Strigoițo! Mi-e dor de tine. Mai dă și tu un semn de viață. kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  9. silavaracald
    Posted 14 decembrie 2017 at 10:03 | Permalink

    @silavaracald: @Mihai:
    Mulțumesc!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  10. Strigo
    Posted 20 decembrie 2017 at 19:40 | Permalink

    Dau sefa, dau, ca de mult imi tot pun in cap si ma iau cu una cu alta… Iau concediu in curand asa ca nu mai am scuze kiss

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  11. Posted 5 ianuarie 2018 at 17:26 | Permalink

    Felicitari don-soara si La Multi Ani!
    Dupa cum vad, doar Strigoaica a mai ramas din multitudinea de “prieteni”. Convins fiind ca n-au murit, permite-mi sa ma mir pe mine de surprindere :lol:
    pup you!

    RăspundeţiRaspundeti acestui comentariu
  12. silavaracald
    Posted 6 ianuarie 2018 at 09:14 | Permalink

    Asta, din cauză că ne-am cam mutat cu arme și bagaje pe Facebook. Unde am chiar mai mulți prieteni decât am avut aici. La fel de haioși.